İçeriğe Yönlendir

Opel Astra j Turbo Sedan için Lpg Tavsiyesi

Çağrı Bozduman

Recommended Posts

Çağrı Bozduman
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

%35 tasarruf yapsa 50bin km’de 10bin tl civarı getirisi olur. (Kit-ruhsat-lpg bakım hariç) Değer mi siz karar verin. 

Değmez evet Prins'in maliyeti 6600 ve buna her sene 400 bakım ücretini de eklersek 3 senenin 8000 gibi bir miktar harcamış olacağım ve 2000 kar etmek için değmez.

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ankara Şaşmaz Quattro Garage Bekir Bey tek önereceğim isim olur. Montaj ve kalibrasyon konusunda güvenim sonsuz.

Teşekkür ederim.Bekir Bey'in Atiker konusunda Ankara'da en iyi olduğunu duymuştum.

Ali Darbaz yazdı:

Ekonomik sürerek rahat 8000 tl tasarruf ederim. Hiçde zor olmaz. 

Mantıklı ancak seri ve yerine göre de sert bir kullanım stilim var.

Emrah Altun yazdı:

Opelde LPG bir kere dikiş tutmazsa sanayiden geri gelemiyorsunuz maalesef. Eski ev arkadaşımda aynı araç ve motor kombinasyonu vardı. Atiker taktırdı en sonunda araçtan illalah etti ve 3e 5e bakmadan sattı.

En temizi benzin ile devam edin bence. 

Teşekkür ederim Emrah Bey

Yorum bağlantısı
Çağrı Bozduman
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

10 bin getirisi olur derken lpg taktırma masrafı hariç demek istedim. Yani amorti ettikten sonra 4 bin ancak kalır size. Hiç değecek bir para değil

Evet,değmediğini gördüm. 4000 bile kalmıyor,belki satarken Prins Silverline lpg sebebiyle benzinli araçtan 4000 fazlaya satabilirsem o zaman mantıklı olabilir.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

10 bin getirisi olur derken lpg taktırma masrafı hariç demek istedim. Yani amorti ettikten sonra 4 bin ancak kalır size. Hiç değecek bir para değil

Evet,değmediğini gördüm. 4000 bile kalmıyor,belki satarken Prins Silverline lpg sebebiyle benzinli araçtan 4000 fazlaya satabilirsem o zaman mantıklı olabilir.

Behlül Baş yazdı:

Aslında satarken benzinli araçtan 4000 fazlaya elden çıkarabilecegimden emin olsam hiç tereddüt etmeden taktırırim 

Yorum bağlantısı
Çağrı Bozduman
Metin Akbal yazdı:

Ben Çorum Özençler de taktırdım. Ya Özençler ya da Hocam Otogaz tercih ederim. 2015 te 17 binde taktırdım şu an 95 bin km deyiz şükür sorun yok. Bir kere bobin değişti lpg ile alakalı olup olmaması hususunda yorum yapamam çünkü plastik bobin ucu çatlamıştı. Bir kere de regülatör tamir takımı değişti. Prins her yerde bulunmaz o yüzden düşünmem.

BRC Platinum tavsiye ediyorsunuz. Aslında gayet mantıklı,hem sorunsuz hem Prins'den daha yaygın.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ankara Şaşmaz Quattro Garage Bekir Bey tek önereceğim isim olur. Montaj ve kalibrasyon konusunda güvenim sonsuz.

Yaptığı afr ayarını kimse yapamaz. Bir kere gittim kimsenin çözemediği sorunu tek seferde çözdü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

1.4 T Sedan ı 15 ay 27.000 km kullandım 1 hafta evvel sattım. 

Göstergeyi hiç sıfırlamadım 27.000 km boyunca genel ortalamam 8.2 lt 

şehir içi 8,5 şehirler arası 7,2 civarında yakıyordum. 

Tüp takmaya değer mi bilemedim açıkçası ama bazı forumlarda kronik piston eritmesi gibi durumlardan bahsediliyor. ben yaşamadım lpg bu süreci hızlandırırmı araştırılmalı

Yorum bağlantısı
Çağrı Bozduman
Burak Kuşçu yazdı:

1.4 T Sedan ı 15 ay 27.000 km kullandım 1 hafta evvel sattım. 

Göstergeyi hiç sıfırlamadım 27.000 km boyunca genel ortalamam 8.2 lt 

şehir içi 8,5 şehirler arası 7,2 civarında yakıyordum. 

Tüp takmaya değer mi bilemedim açıkçası ama bazı forumlarda kronik piston eritmesi gibi durumlardan bahsediliyor. ben yaşamadım lpg bu süreci hızlandırırmı araştırılmalı

Düzgün montaj ve iyi kalibrasyon ile 50.000 kilometrede sorun yaşamam diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...