İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta V Hidrolik Direksiyon Hortumu Sızdırması

Ferit Gür

Recommended Posts

Ferit Gür

Bugün aracımı parkettiğimde kaput altından dumanlar çıktığını gördüm araç içinde de kokuyu almıştım. Kaputu kaldırdım motorun arka kısmından duman çıkıyordu. Hemen suyuna baktım ancak seviyesi iyiydi ve hararet göstergem normaldi. Motor soğuyunca yine çalıştırdım ilk başlarda sorun olmadı  100m ilerledim yine kokmaya başladı evden de bi hayli uzaktaydım hemen mapsten tamirci baktım 1km uzakta. Neyse mecburen düşük devirde yavaş yavaş gittim. Adam baktı yağ vs hepsi normal seviyede, meğer direksiyon hidrolik hortumu var motorun arkasından dolaşıp pompaya gidiyor. Ordan damlayan yağ egzoz koruma sacının üstüne geliyor o da sıcak olduğu için duman yapıyormuş. Bir sorun olmaz çok hafif damlıyor dedi o şekilde eve geldim herhangi bi sıkıntı olmadı. Bunun aciliyeti var midir. Yag deposuna baktik ama cok az damladigi icin burdan eksilme belli olmaz dedi. İnternetten o hortumu alıp bir yerde taktırmak istiyorum ancak adını bilmiyorum. Birkaç tane buldum ama doğru mu bilmiyorum. Sizlere de sormak istedim yardımcı olabilecek var mı

Bu fotolar araçtan:
RyQsEe.jpg

gtlf6s.jpg

LEy4mN.jpg

SHHVYl.jpg

MY6JFh.jpg

ben direksiyon hidrolik hortumu diye aratınca bu çıktı uyar mı? Ona göre alıp taktırcam

https://www.nuhship.com/direksiyon-hortumu-depodan-pompaya-fiesta-14-zetec-s-0205-cm-133394

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul'dasınız, Osman usta ile görüşmenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Sani Gerşon yazdı:

İstanbul'dasınız, Osman usta ile görüşmenizi tavsiye ederim.

nerdedir bu Osman usta ben kadiköydeyim

Yorum bağlantısı
Ferit Gür

saatlerce trafikte dur kalklarla eve geldim iner inmez kaputu acip kontrol ettim ancak bir duman koku vs yoktu cidden cok ilginc

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ferit Gür yazdı:

tesekkür ederim peki bu linkteki ürün uyar mi

nuhship? Gerçekten o isme sahip bir web sitesinden alışveriş yapacak mısınız? Nedense bana hiç güven vermedi. 

Sorunuzun cevabına gelince, bunu internet üzerinden doğru olarak bulmak ve getirtmek zordur. Hangi ustayı tercih edecekseniz, parçayı o söylesin, yakında bir parçacıdan tedarik edin. En azından parça uymadığı durumda gidip aynı parçacıya değişim isteyebilirsiniz. İnternetten almak iyi de, mesela çakmak bozuldu benim, bildiğimiz linea çakmağı. Çakmağın geçtiği kısmın plastiği de kırıktı, komple değiştirmek için gittim parça almaya, 2013 linea'ya uygun diye kodu çıkan çakmak benim araca olmadı, iade ettim hemen parçacıya. Meğer 3 farklı soket tipi varmış. Hiç biri bir diğerine uymuyor. Eskisini söküp verdim, ona bakarak yenisini verebildiler.

Murat Sahın yazdı:

nuhship? Gerçekten o isme sahip bir web sitesinden alışveriş yapacak mısınız? Nedense bana hiç güven vermedi. 

Sorunuzun cevabına gelince, bunu internet üzerinden doğru olarak bulmak ve getirtmek zordur. Hangi ustayı tercih edecekseniz, parçayı o söylesin, yakında bir parçacıdan tedarik edin. En azından parça uymadığı durumda gidip aynı parçacıya değişim isteyebilirsiniz. İnternetten almak iyi de, mesela çakmak bozuldu benim, bildiğimiz linea çakmağı. Çakmağın geçtiği kısmın plastiği de kırıktı, komple değiştirmek için gittim parça almaya, 2013 linea'ya uygun diye kodu çıkan çakmak benim araca olmadı, iade ettim hemen parçacıya. Meğer 3 farklı soket tipi varmış. Hiç biri bir diğerine uymuyor. Eskisini söküp verdim, ona bakarak yenisini verebildiler.

Kendi soruma cevap vereyim; başka bir platformdan web sitesi hakkında şöyle bir bilgi edindim (kaynak dh)

Ben halen güvenilir bulmuyorum ancak bilmeden kötülemek istemediğimden araştırayım dedim.

Bu tarz sitelerden alışveriş yapmak durumunda kaldığında tercihimi "teslimatta ödeme" tercihi sunanlardan yana kullanıyorum.

NuhShip.com

Merhaba,

Bu platformun kurucusu Ömer Faruk Eroğlu.

Karabük Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik son sınıf öğrencisiyiz.

Ülkenin genç girişimcisi olmak için, elini taşın altına koyarak sitemizi kurmuş bulunmaktayız.

Bu vesile ile sizlerle iletişime geçilmiş olup, sitemiz hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Sizlere, sitemiz hakkında vereceğimiz bazı bilgiler:

NuhShip.com 2017 yılında kurulmuş e-alışveriş'in yeni yüzü olarak online alışverişte yerini almıştır.

2018 Ocak ayında mağaza kayıtlarına başlayarak, ürün yelpazesini genişletme amacına yönelmiş oldu.

KMK yazılımı ile e-pazaryeri'nde altyapımızı güçlendirmiş ve satışlarımızı güvence altına almış bulunmaktayız.

NuhShip.com sanal pos olarak şirketi olarak iyzico ile çalışmaktadır.

Şuan 19 mağaza bünyesinde bulunduran NuhShip.com'un komisyon oranları %4-7 arasında değişmektedir.

Pazarlamanın ''4P'' kuralında olduğu gibi Ürün, Fiyat, Dağıtım ve Tutundurma e-ticaretin olmazsa olmazıdır.

Malumunuz ki, ürün olmadan reklam yapmak, reklam olmadan da ürün satışı yapmak, kolay olmayan durumdur.

Her kategori için ürün sergilemek ve çeşitliliği artırmak nasıl önemli ise sizleri de aramızda görmek memnuniyetimizi o derece artırır.

Ürün yelpazesi genişleme çalışması hız kazandıkça, reklam çalışmalarımız da bir o kadar hız kazanacaktır.

Ürünlerinizin pazarlamasını, reklam ve satışını yapmak bizim sorumluluğumuz.

Ürünlerinizi NuhShip.com'da sergilenmekten memnuniyet duyarız.

Geri dönüşün yapılmasını önemle rica ederiz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Ferit Gür

Yok hocam o siteyi ben de ilk kez gördüm ancak şekil tip birbirinden farklı bir sürü hortum var benimkinin şekli bu stedekine benziyordu eğer “evet aynen bu parça” dyebilen biri olursa daha bilindik sitelere bakmayı amaçlıyordum ancak haklısınız uyumsuzluk sorunu olursa kötü olur. Bir hortumun bu kadar pahalı olmasına zaten şaşırıyorum. İlk gösterdiğim usta işçilik dahil 500-600 tutar demişti ben de en azından parçayı uyguna bulabilirsem daha iyi olur amacıyla bakındım

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)

Bu hortumlarin pirinc kaynagiyla tamir edildigini de biraz once 

konusunda okudum ne derece sagliklidir. Parca numarasini da buldum ama dogru parcaya mi bakiyorum 3691 nolu parca mi bilemedim

T010116312.gif

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ferit Gür yazdı:

Yok hocam o siteyi ben de ilk kez gördüm ancak şekil tip birbirinden farklı bir sürü hortum var benimkinin şekli bu stedekine benziyordu eğer “evet aynen bu parça” dyebilen biri olursa daha bilindik sitelere bakmayı amaçlıyordum ancak haklısınız uyumsuzluk sorunu olursa kötü olur. Bir hortumun bu kadar pahalı olmasına zaten şaşırıyorum. İlk gösterdiğim usta işçilik dahil 500-600 tutar demişti ben de en azından parçayı uyguna bulabilirsem daha iyi olur amacıyla bakındım

https://www.fordtoptancisi.com/Direksiyon-Hidrolik-Hortumu-Fiesta-Fusion-14-Tdci,PR-4677.html

Bu parça olabilir mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ferit Gür yazdı:

nerdedir bu Osman usta ben kadiköydeyim

Kadıköyde iseniz Hasanpaşa Oto Ford Serhat usta var. Acil durumunuzda onunla görüşebilirseniz yardımcı olabilir. Randevulu gitmenizi tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Kadıköyde iseniz Hasanpaşa Oto Ford Serhat usta var. Acil durumunuzda onunla görüşebilirseniz yardımcı olabilir. Randevulu gitmenizi tavsiye ederim. 

Dediğiniz yer belediyenin ordaki mi

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ferit Gür

GÜNCELLEME: Arkadaşlar bu hortumun yenisi pek bulunmuyor. Çıkmasını da denk getiremeyince tamire vermek zorunda kaldım. Güzelce onarılıp preslenecek masraf olarak 400+işçilik çıktı

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)

GÜNCELLEME 2: Hortum üstündeki sensörleri alıp başka bi hortuma presleyerek halletti işimi cidden öyle her yerde bulunan parça değil, yurtdışında bile pahalı. Şimdilik iyi oldu gibi bakalım neler olacak. Parça kod numarası 1465854 3a719 Uyguna bulabilirsem direkt orjinalini takmak istiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ferit Gür

Tekrar selamlar, yaklaşık 35-40 günlük kullanım sonucunda uğultu hiç kesilmedi ve direksiyon eskiye göre bi tık daha sertti ben de ford ustasına gittim durumu anlattım yağ haznesine baktı aşırı dolu ve hava yapmış dedi birazını boşalttı aracı kaldırıp sağ sol yaparak havasını aldı uğultu az da olsa devam ediyor yani bildiğiniz pompa sesi (gaza basınca kesiliyor). Yağ haznesinin içinde küçük bi filtre oluyormuş o tıkanmış olabilir dedi daha önce pompa değiştirdiğimiz bir fordda sorun tıkanıklıkmış boşuna pompa değiştirmişiz dedi ve tornavida ucuyla filtreye ufak bi delik açınca direksiyon yumuşadı. Bir kaç gün kullan duruma göre yağ hazneni değişelim yine uğuldarsa pompaya yöneliriz dedi. Hortumun uydurma yöntemle takıldığını ve sorunun ondan sonra başladığını söylediğimde uzunluğu kalınlığı aynı olsun hortum hortumdur ondan bişey olmaz filan dedi. Ama ben hala fellik fellik hortum arıyorum sizce hortumu orjinal çıkmasıyla değiştirmeli miyim yoksa ustanın dediği gibi hortumdan kaynaklanmıyor mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...