İçeriğe Yönlendir

Racechip Yaptıran Var mı?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

Daha önce yada şuan aktif olarak Race chip kullanan alan var mı ?

Özellikle CRDi motor için soruyorum ?

Eksi yönü varmıdır ? Motora zararı olur mu ? Yada turbo ya ? Yani kısaca arabanın tamamına bir zararı olur mu ?

Eksi ve artı yönleri nelerdir ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

DCI da Megane'da ve Duster'da kullandım. Bambaşka bir dünya. Mutlaka tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İşinin ehli bir yerde düzgün bir yazılım ile sorun yaşamazsınız. Ancak tekrar söylüyorum, işinin ehli düzgün bir yazılımı atacak yine işinin ehli düzgün bir yer bulmak gerek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

İşinin ehli bir yerde düzgün bir yazılım ile sorun yaşamazsınız. Ancak tekrar söylüyorum, işinin ehli düzgün bir yazılımı atacak yine işinin ehli düzgün bir yer bulmak gerek.

Race chip yazılımsal değil, donanımsal müdaheledir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Biri yazılımmı dedi.
Daktilomu alıp geliyorum.[emoji3]35547be141a12aa0c692d84cc505e4de.jpg
  • Beğen 3
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
İsa Erdoğan yazdı:

Biri yazılımmı dedi.
Daktilomu alıp geliyorum.emoji3.png35547be141a12aa0c692d84cc505e4de.jpg

Stage 1 sanırım 😀

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fabrika ayarlarına göre kullanım ile racechip iyidir ancak yazılım gibi bir çok yerden veri değişimi ile çalışmaz. Yazılım daha stabil çalışır. İkisi de iyidir

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

100 bin geçen dizelde yazılımın eksi (-) etkileri neler olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İsa Erdoğan yazdı:

Biri yazılımmı dedi.
Daktilomu alıp geliyorum.emoji3.png35547be141a12aa0c692d84cc505e4de.jpg

Daktiloyu alıp bana niye geliyon abi, x5'de başlasak ya :D 

Sani Gerşon yazdı:

Race chip yazılımsal değil, donanımsal müdaheledir.

Biliyorum da hocam, o iş biraz alengirli. Söz gelimi google amca bile race chip deyince yazılımcıları sıralıyor. Onların arasına da pedal commander sıkıştırıyor bir kaç tane :) Ben arkadaşın da yazılımı kastettiğini düşündüm. 

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Murat Sahın yazdı:

Daktiloyu alıp bana niye geliyon abi, x5'de başlasak ya :D 

Benden önceki sahibi yazdırmış zaten😉

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sani Gerşon yazdı:

DCI da Megane'da ve Duster'da kullandım. Bambaşka bir dünya. Mutlaka tavsiye ederim.

80 HP Meganda da iyi olur mu :) 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
100 bin geçen dizelde yazılımın eksi (-) etkileri neler olabilir.
170k den 196k kadar hiç sorun olmadı kullanmaya devam bilinçli kullanım ilede sorun olacağını düşünmüyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Murat Sahın yazdı:

Merhaba bu yazılım değil , ecu ya takılan avuç içi kadar bir ek ecu ismini yazarsanız google da çıkar karşınıza

Servet Aydın yazdı:

Fabrika ayarlarına göre kullanım ile racechip iyidir ancak yazılım gibi bir çok yerden veri değişimi ile çalışmaz. Yazılım daha stabil çalışır. İkisi de iyidir

peki araca ekstra bir sıkıntı arıza sorun çıkarır mı ? 

Sani Gerşon yazdı:

Tşkler

sizin kullandığınız race chıp mi ? yazılım mı ?

ve araca ekstra bir sıkıntı arıza sorun çıkarır mı ? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Evcin yazdı:

80 HP Meganda da iyi olur mu :) 

110 hp olur kesin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Fabrika ayarı dışında extrem ayarda evet hasar verir.

Ekstrem derken yani genel olarak araca zarar verir öylemi ? bunu mu anlamalıyım 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Fabrika ayarı dışında extrem ayarda evet hasar verir.

evet şimdi izleyebildim fabrika ayarlarında hiç bir sorun çıkmayacağını söylüyor mantıklı geldi bana açıklamaları

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Sani Gerşon yazdı:

bilmediğim için soruyorum abi 1.3 astrama ecufastte yaptırdığım yazılımla aynı şeymi oluyo bu işlem?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Taktirdigin yer veya forumlarda onerilen stage ustundeki uygun seviyeyi asmadiginiz surece sorunsuz yok. E90 320d ve F10 525dxdrive ve alfa 159da kullandik alfada en ustte kullandik kat tikandi 2 kere sadece. Onerilen seviyede sorunsuz gitti. Bmwde en ufak gaza dokunusta atiklesme vardi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ekstrem derken yani genel olarak araca zarar verir öylemi ? bunu mu anlamalıyım 
İster yazılım ister box istersen hiçbiri olmayan stok motoru kırmak kolaydır. Boxun ayarları çok açılırsa enjektörler çok açık kalarak piston eritir. Yazılım çok fazla ise piston eritir, ölümüne hep dip gaz gezilen motorun pistonu erir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sedat Demircan yazdı:

bilmediğim için soruyorum abi 1.3 astrama ecufastte yaptırdığım yazılımla aynı şeymi oluyo bu işlem?

Hayır, racechip donanımsal bir ürün. Sensör kandırarak yapıyor işini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
evet şimdi izleyebildim fabrika ayarlarında hiç bir sorun çıkmayacağını söylüyor mantıklı geldi bana açıklamaları
Açıklama bana ait orada [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Açıklama bana ait orada emoji16.png

:)  Eyw 

ben vazgeçtim bu işten zaten hafta sonları kullanıyorum aracı bu ara yasaktan dolayı onu da kullanamıyorum :)  

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Servet Aydın yazdı:

Açıklama bana ait orada emoji16.png

haa evet isim buydu:)servet abi hatırlayamamışım sizi:)ya bu racechip yazılımdan daha iyi bişey değil herhalde demi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

2.2 dizel accordda kullandım. racechip montajı 3 dakika sürüyor. 

Ayarları sona aldığımda araba km yüksek olduğu için stop ediyordu. Orta ayarda gaz pedalına dokununca araba fırlıyordu. Km yüksek olduğu için söküp sattım alan arkadaş hala kullanıyor. Gaz tepkimesi inanılmaz değişiyor. 2.2 accord için üretilmiş racechipti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...