İçeriğe Yönlendir

Mesh Bağlantısı ve Güvenli Ağ Sorunu

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

Günaydınlar dilerim herkese , evde modem odadan başka yerde zor çekiyor çeşitli kanal ayarları filan denesemde olmadı , dün araştırırken mesh ile kablosuz köprü yapılabildiğini gördüm vede videolardaki gibi yaparak salona başka modem ile kablosuz köprü yapmaya çalıştım tabiki olmadı , güvenlik olarak wep seçmek gerekiyormus mesh için bunu seçince telefonlar ana modemede bağlanmıyor sürekli kopuyor güvensiz bağlantı diyor , ne yapabilirim salonda kablosuz köprüleme yapmanın başka yolu varmıdır , iyi günler dilerim

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

wireless repeater

Böyle bir ürün alıyorsunuz. Ayarlarını yapıp çok elzem olmayan bir prize takıyorsunuz, modemdeki wireless sinyallerini tekrarlayarak daha geniş bir çekim alanı sunuyor. En pratik çözüm bu. Mesh bağlantı, ikinci modem falan, köprüleme, bunlar kullanımda illaki sorun yaşatıyor. Şirkette de bridge modda kullanıyoruz interneti, hiç verim alamıyoruz. Her şeyi düzgün ayarlandığında bile, elektrik gidip geliyor, iki cihazdan birinin kafası karışıyor, baştan ayar yapmaya uğraşıyoruz. Önceden bu cihazdan kullanırdık, gayet iyiydi. Ev için en güzel çözüm.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Murat Sahın yazdı:

wireless repeater

Böyle bir ürün alıyorsunuz. Ayarlarını yapıp çok elzem olmayan bir prize takıyorsunuz, modemdeki wireless sinyallerini tekrarlayarak daha geniş bir çekim alanı sunuyor. En pratik çözüm bu. Mesh bağlantı, ikinci modem falan, köprüleme, bunlar kullanımda illaki sorun yaşatıyor. Şirkette de bridge modda kullanıyoruz interneti, hiç verim alamıyoruz. Her şeyi düzgün ayarlandığında bile, elektrik gidip geliyor, iki cihazdan birinin kafası karışıyor, baştan ayar yapmaya uğraşıyoruz. Önceden bu cihazdan kullanırdık, gayet iyiydi. Ev için en güzel çözüm.

Teşekkür ederim inceledim , iyi diyende var kötü diyende yorumlarda , tl bazında biraz daha çıkıp iyi bi ürün almak lazım galiba , birde bu tarz ürünlerde alınan hız düşüyor diyenler olmuş siz kullanıyor musunuz nasıl çekim gücü 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Şuan kullanmıyorum, ancak kullandığım dönemde sıkıntı yaşamıyordum. Tabi illaki bir miktar kayıp oluyor. 

Marka ve model olarak o ürün sadece ne tavsiye ettiğimin anlaşılması içindi. Yoksa, dediğiniz gibi, fiyatta biraz yukarı çıkıp iyi bir cihaz almak iyi olacaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

modeminiz 5GHZ wi-fi yayin yapiyorsa onu da destekleyen bir menzil genisletici alin. 2.4GHZ uzun menzile erismenizi saglar (duvarlardan daha iyi gecer derler kaba tabirle) fakat 300 Mbps destekler. 5GHZ ise daha yuksek hizlari destekler ve duvar hassasiyeti vardir :)

Destekleyen cihazlariniz 5GHZ uzerinden baglanarak daha yuksek hizlara cikabilirler.

Ben TP Link RE200 kullaniyorum, kurulumu oldukca kolay, amaciniza uygun baska bir modelini de tercih edebilirsiniz. Bu model mesela isterseniz iki WIFI aciyor, birisi 2.4GHZ, digeri 5GHZ. Evde ust katta 2.4GHZ cok rahat baglanabilirken, 5GHZ agi goremiyorum; ama 5GHZ agi da salonda ve yan odalarda hizli internet icin kullaniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Teşekkür ederim 200 civarı fiyatı var alıp deneyim belki sorunu çözer , modem mesh filan denemektense 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Murat Sahın yazdı:

wireless repeater

Bunu kullanıyorum.

arada 3 duvar 14m civarı mesafe var. Çekimi kuvveti iyi ve sadece 2.4ghz çalışıyor. 4x5dbi sahip modem alırsanız evinizde her yerde çeker.

İlk fırsatta aşağıdaki cihazı alıp telekomun modeminide bunuda emekli edeceğim.

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-p-HBV00000MI5NL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Celal Aydın
Bunu kullanıyorum.
arada 3 duvar 14m civarı mesafe var. Çekimi kuvveti iyi ve sadece 2.4ghz çalışıyor. 4x5dbi sahip modem alırsanız evinizde her yerde çeker.

İlk fırsatta aşağıdaki cihazı alıp telekomun modeminide bunuda emekli edeceğim.
https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-p-HBV00000MI5NL

Ağzının tadını biliyorsun abi [emoji1][emoji1360]
Kışlık evde 3 tane
Yazlıkta 2 tane
Hepsi birbiri arasında 5Ghz bandında haberleşip Mesh sistemini oluşturuyor
Evin her yerinde full çekiyor ve hız hemen hemen aynı ana router ile.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...