İçeriğe Yönlendir

Connect Bölgeye Göre Geç Çalışma Problemi

İbrahim Alp

Recommended Posts

İbrahim Alp

Arkadaslar merhaba 2010 model 90 lik glx connect ile ilgili bir sorum olacak, arac Ankara da sifir derece havada 3-4 marsda zor calisiyor.balikesirde eksi 8 derece sogukta tek marsta calisiyor.isitma bujilerinde sorun yok.sizce sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Yüksekliği etkisi/avans diyeceğim ama araç atmosferik bile değil. Üstelik Ankara'da öyle yüksek değil. Olsa olsa Çağlar abinin dediği gibi, yakıt kalitesidir.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

2 kere ısıtma yapıp marş bastınız mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Alp

Balıkesir'de eksi 8 derece de her sabah ilk marşa başınca çalışıyor Ankara'da 1 derecede bile 2defa ısıtıp 2 veya 3kerede çalışıyor

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
İbrahim Alp yazdı:

Arkadaslar merhaba 2010 model 90 lik glx connect ile ilgili bir sorum olacak, arac Ankara da sifir derece havada 3-4 marsda zor calisiyor.balikesirde eksi 8 derece sogukta tek marsta calisiyor.isitma bujilerinde sorun yok.sizce sorun ne olabilir

Soğukta çalışmıyor dersen olur ama yakıt kalitesidir.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam koyduğunuz yerlerin eğimi aynı mı? Depodan gelen mazotta problem olabilir.. Şamandıra ve Mazot pompasında sorun olabilir bu durumda..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Alp yazdı:

Yakiti hep shellden aliyorum.ayni degilmidir shellerin kalitesi

ankara ve balıkesir de iken aynı yerden alınmamıştır, istasyon markası önemsiz, sahipleri önemlidir. birinde kış yakıtı vardır diğerine gelmemiştir vs. gibi farklar olabilir

Yorum bağlantısı
İbrahim Alp
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam koyduğunuz yerlerin eğimi aynı mı? Depodan gelen mazotta problem olabilir.. Şamandıra ve Mazot pompasında sorun olabilir bu durumda..

Egim ayni hocam duz asfalt yol

Erdem Dertsiz yazdı:

setan arttırıcı koyup denediniz mi?

Yok hayir denemedim.ama arac 90.000 kmde koymaya gerek varmi onu

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
İbrahim Alp yazdı:

Yok hayir denemedim.ama arac 90.000 kmde koymaya gerek varmi onu

bu temizlik için değilde mazottaki setan sayısını arttırır. Soğuk marşta yakıtın daha kolay parlamasını sağlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...