İçeriğe Yönlendir

Micra Konsoldan Gelen Su Sesi

Barış Özarslan

Recommended Posts

Barış Özarslan

Merhaba, 2005 model  Nissan Micra  aracımda sabahları motor soğukken marşa bastıktan sonra tahminimce kalorifer tarafından şırıl şırıl su sesi geliyor 1 2 dakika sonra ses kayboluyor. Birkaç yerde sistemde hava olabilir diyen var, devirdaimin çalışmaya başlamasıyla beraber  su dolaşıma başladığı için normal diyen var. aracımda hararet vs olmuyor termostat tada sorun yok yeni değiştirdim sayılır 1 ay kadar oldu.Sorun mu bu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Barış Özarslan yazdı:

Merhaba, 2005 model  Nissan Micra  aracımda sabahları motor soğukken marşa bastıktan sonra tahminimce kalorifer tarafından şırıl şırıl su sesi geliyor 1 2 dakika sonra ses kayboluyor. Birkaç yerde sistemde hava olabilir diyen var, devirdaimin çalışmaya başlamasıyla beraber  su dolaşıma başladığı için normal diyen var. aracımda hararet vs olmuyor termostat tada sorun yok yeni değiştirdim sayılır 1 ay kadar oldu.Sorun mu bu acaba ? 

Havası alınmalı. Sürekli bu sesi duyarsınız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba Barış Bey.. 

Muhtemelen sistemde hava kalıyor ve devirdaim başlayınca havayı tahliye ediyordur. 

Geçmişte hararet yaptı mı araç ?

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Merhaba Barış Bey.. 

Muhtemelen sistemde hava kalıyor ve devirdaim başlayınca havayı tahliye ediyordur. 

Geçmişte hararet yaptı mı araç ?

Hayır hararet yapmadi araç termostat değişti su ve antifirizde yenilendi o arada mı oldu acaba bilemedim. Ama termostat gayet iyi çalışıyor 5 dakikaya kalmadan aracın mavi soğuk su uyarı ışığı sönüyor. koloriferler gayet güzel  ısıtıyor sıkışık trafikte dahi bu zamana kadar bikere olsun hararet lambası yakmadı. Su eksiltme vs de hiç yok. Değiştiren ustayı aradım hava olsaydı sistemde hararet yapardı dedi bilemedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Barış Özarslan yazdı:

araç termostat değişti su ve antifirizde yenilendi

Hava kalmış. Kendiniz de alabilirsiniz havasını:

1- Motor soğukken soğutma kabının kapağını açın.

2- Motor ısınırken gözünüz hararet ekranında 3bin devirde gaz verin.

3- Motor ısınıp 3-5 kere fanın devreye girmesini bekleyin.

4- Prosedürü bitirmek için motoru susturun, soğutma kabını kapatın.

Tüm bunları yaparken gözünüz soğutma kabında olsun ki, su taşmasın.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Barış Özarslan
Sani Gerşon yazdı:

Hava kalmış. Kendiniz de alabilirsiniz havasını:

1- Motor soğukken soğutma kabının kapağını açın.

2- Motor ısınırken gözünüz hararet ekranında 3bin devirde gaz verin.

3- Motor ısınıp 3-5 kere fanın devreye girmesini bekleyin.

4- Prosedürü bitirmek için motoru susturun, soğutma kabını kapatın.

Tüm bunları yaparken gözünüz soğutma kabında olsun ki, su taşmasın.

Sorunum şöyle çözüldü yabancı forum sitelerinde de aynı problemi yaşamış çözmüş kişilerin yorumlarına göre aracın burnunu yukarı bakacak şekilde eğimli bir yere çekip 10 15 dk fan açık olacak şekilde 2500 3000 devir vererek  yaklaşık 10 lt suyu devirdaim yaptırarak çözdük sonunda da 2 litre atifiriz ekleyerek tamamladık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...