İçeriğe Yönlendir

Fiesta Arka Teker Düz Basmıyor

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba arkadaşlar bugün bir şey dikkatimi çekti 2015 model fiestamın arka tekerleri düz basmıyor sanki ve hatta sağ ile sol arasında da belli belirsiz fark var gibi. 

Araçta çekme titreme vs yok, yaklaşık 1.5 senedir bende ve dikkatimi çekmedi sanki. Baktığım zemin arnavut taşı döşeli olduğundan biraz eğimde var tabi. Fazla yatık olduğunu düşündüğüm teker sol arka eğimde sağa doğru. 

Böyle bir şey dikkatini çeken oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tekerleri ve aracın resmini arkadan görünecek şekilde paylaşabilirseniz daha çok yorum gelebilir.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Emre hocam, genelde avm'lerin kapalı otoparklarının zemini düzdür. Düz zeminde kontrol ederseniz daha doğru olur. Taş zeminde, eğri zeminde görüntü aldatıcı olabiliyor. Hele lastik havaları azsa/eşit değilse eğimli zeminde görsel olarak çok acayip oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Selçuk Bakış yazdı:

Tekerleri ve aracın resmini arkadan görünecek şekilde paylaşabilirseniz daha çok yorum gelebilir.

Biraz önce durum dikkatimi çekince havadan dolayı pek anlaşılır olmadı, ancak yarın eklerim mutlaka :)

Murat Sahın yazdı:

Emre hocam, genelde avm'lerin kapalı otoparklarının zemini düzdür. Düz zeminde kontrol ederseniz daha doğru olur. Taş zeminde, eğri zeminde görüntü aldatıcı olabiliyor. Hele lastik havaları azsa/eşit değilse eğimli zeminde görsel olarak çok acayip oluyor. 

Aklımda yarın iş çıkışı fırsat bulursam rotçuda kontrol ettirmek var aslında, lastik havalarını kendim ayarladım birkaç gün önce. Ancak en fazla yanıltıcı dediğim gibi zemin eğimi. Aracı bir miktar ileri geri yaptım bir miktar fark oldu ancak tam tatmin etmedi beni

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön ve arka tampona ve çamurluklar sökülü iken lastiklerin yamukluğu öyle göze batar ki bazsı korkar bile. normali o, tabii sizin arabayı görmedik ama zaten dümdüz değildir lastik. içinizin rahat etmesi için bir rot ayar makinesinde kontrol ettirin.

vesile ile 95 mustanglerin arka lastikleri dümdüz durur, 110 la giderken gaza basınca da, geldiği yöne geri dönüp devam edebilir bu yüzden

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

ön ve arka tampona ve çamurluklar sökülü iken lastiklerin yamukluğu öyle göze batar ki bazsı korkar bile. normali o, tabii sizin arabayı görmedik ama zaten dümdüz değildir lastik. içinizin rahat etmesi için bir rot ayar makinesinde kontrol ettirin.

vesile ile 95 mustanglerin arka lastikleri dümdüz durur, 110 la giderken gaza basınca da, geldiği yöne geri dönüp devam edebilir bu yüzden

Dümdüz den ziyade sağ ile sol arasında fark var gibi geldiği için rahatsız oldum aslında. Zeminden olma ihtimali çok yüksek ama yinede şüpheliyim şuan için :) Yaklaşık 1 sene önce rot ayarı yapıldı, o zaman bir sorun yoktu sadece direksiyon hafif yamuk idi. Sonrasında da çukura vs hiç girmedim, bir yere çarpmadımda. Zaten öyle dokunma ile eğilmez gibi geliyor, lastik vs mutlaka yarılırdı diye düşünüyorum o şekile gelene kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...