İçeriğe Yönlendir

Araba Çalışmıyor.

Emrah Dağar

Recommended Posts

Emrah Dağar

Arkadaşlar merhaba volkswagen polo tour 2008 model aracımda marş basıyor ama araba çalışmıyor. Aynı işlemi 2-3 kez yaptığımda araba çalışıyor. Sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Emrah Dağar
Deniz Kom yazdı:

Akü, marş motoru ya da yakıt pompası olduğunu düşünüyorum. 

Akü yeni

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marşa basmadan yarım kontak yapıp kapatın 3-4 kez. sonraki ilk marşta çalışır ise benzin pompası basıncı düşük demektir

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emrah Dağar
Çağlar Bayur yazdı:

marşa basmadan yarım kontak yapıp kapatın 3-4 kez. sonraki ilk marşta çalışır ise benzin pompası basıncı düşük demektir

Bu problemi hep yapmıyor arada yapıyor ama dediğinizi deneyeceğim teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Emrah Dağar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yedek anahtarla denediniz mi ?

Yok denemedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Benim aracımda da aynı sorun var araç kafasına göre istemeyince çalışmıyor. Özellikle ısınınca yapıyor gibi geliyor bana ilk marş ta sorun yok direk çalışıyor. bir yere gidiyorum aracı park ediyorum geliyorum çalışmıyor. Aracın mazot pompası, enjektör ler test edildi hiçbir sorun yok.  Pompada terleme var dı ondan şüpheniyorduk sistem hava yapıyor gibi geliyordu. Vak vak pompası hortumları değişim yaptık sorun çözülmedi. Araç çalışmıyor biraz uğraşınca çalışıyor iki keredir akünün kutup başını söküp takınca çalışıyor sanki anahtar tanımıyor gibi bakalım biraz daha denemeye devam 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emrah Dağar yazdı:

Yok denemedim

Deneyin bi. immobilizer sorunu olabilir.  

İmmobilizer değilse muhtemelen benzin pompasıdır, Çağlar'ın tarif ettiği yolu deneyin. 

Yorum bağlantısı
Emrah Dağar
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Benim aracımda da aynı sorun var araç kafasına göre istemeyince çalışmıyor. Özellikle ısınınca yapıyor gibi geliyor bana ilk marş ta sorun yok direk çalışıyor. bir yere gidiyorum aracı park ediyorum geliyorum çalışmıyor. Aracın mazot pompası, enjektör ler test edildi hiçbir sorun yok.  Pompada terleme var dı ondan şüpheniyorduk sistem hava yapıyor gibi geliyordu. Vak vak pompası hortumları değişim yaptık sorun çözülmedi. Araç çalışmıyor biraz uğraşınca çalışıyor iki keredir akünün kutup başını söküp takınca çalışıyor sanki anahtar tanımıyor gibi bakalım biraz daha denemeye devam 

İnşallah en kısa sürede çözüm bulunur düzelir aracınız. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Deneyin bi. immobilizer sorunu olabilir.  

İmmobilizer değilse muhtemelen benzin pompasıdır, Çağlar'ın tarif ettiği yolu deneyin. 

Sorun benzin pompasındaysa ne gibi bir çözümü olur? Ne kadara mâl olur?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Benim aracımda da aynı sorun var araç kafasına göre istemeyince çalışmıyor.

her markaya ve motor tipine özgü arızlaar var, sendeki 1.4 tdci yapar öyle, çoğu zaman elkrik/elektronik arızaya işaret eder, en bol beyin  tamirine giden model

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

her markaya ve motor tipine özgü arızlaar var, sendeki 1.4 tdci yapar öyle, çoğu zaman elkrik/elektronik arızaya işaret eder, en bol beyin  tamirine giden model

Abi arabanın gidişinde çalışmasında hiç bir sorun yok kafasına göre çalışmıyor. Sabahtan akşam geziyorum sorun yok sonra bir yere park ediyorum işimi halledip geri gelince çalışmıyor. Kapılardan veya anahtardan şüphe ediyorum bakalım ne çıkacak inşallah dediğin gibi beyine kadar gitmeyiz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...