İçeriğe Yönlendir

Konfor Ağırlıklı Lastik Ebat Seçimi

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
Dogan Arsiray yazdı:

205 yerine 215 takarsanız bir miktar yumuşar süspansiyon kalitesi. ama ciddi fark beklemeyin. yeni lastik takacağınız için oluşacak fark zaten onu göstermez bile. ama yol tutuş bir miktar iyileşir. 55 yanak yerine 60 takarsanız çap yüzde 3 kadar büyüyor. araç yükseliyor.  KM sayacının farkını aşmayacaksa o da olur. ama bu sefer aracın yanal tutunma limitleri azalır.

Hocam bugün Continental çalışanları ile konuştuk ve araç başında fizibilite çıkardık sağolsunlar enine boyuna anlattılar. 16 Jant ebatında en iyi seçeneğin 215-55 ölçüleri olduğu konusunda hemfikir olduk. 97 numara ağırlık endeksine sahip olmam gerektiğini de eklediler. 215 55 lastik tercih edeceğim. Bu konuya bir kaç güne eski lastik ile yeni lastik farkını fotoğraflayacağım. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Metin Mankal yazdı:

Arkadaşlar eurorepar diye bir lastik markası duydunuzmu hiç?Lastikleri yenileyecem..Bu gün lastikçime uğradım bu markayı tavsiye etti..Yumuşak ve sessizmiş..İnternette hiç yorum bulamadım bu marka hakkında..Tanesine 320 tl diyor..

Almayın hocam, bilinmedik marka alınmaz, Petlas alın daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bilinmedik marka da petlas kadar iyidir bence. sonucta yeni. 🙂

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Metin Mankal yazdı:

Arkadaşlar eurorepar diye bir lastik markası duydunuzmu hiç?Lastikleri yenileyecem..Bu gün lastikçime uğradım bu markayı tavsiye etti..Yumuşak ve sessizmiş..İnternette hiç yorum bulamadım bu marka hakkında..Tanesine 320 tl diyor..

Antalya'da arkadaşın C4 picasso su için yetkili servis bakımında uygun fiyat teklifi üzere taktırmıştık. Ses DB oranı diğer lastiklerden fazla idi Mesela o zaman michelin 69 ise bu 71 idi ama sert bir lastik değildi V olmasına rağmen 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...