İçeriğe Yönlendir

Sis Mevsimi Geliyor

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Erhan Doruk

Böyle video görünce hep o siste video çeken kamyoncu geliyor aklıma.

Bizim milletimiz şehir içinde hava olsun diye sis farını yakar gezer de sisli havada yakmayı unutur.

Araç kullanırken kötü hava şartlarına göre hızımızı ayarlamalıyız. Hız sadece yol tutuşu veya takip mesafesi için değil, yolun kayganlığı, yoğunluğu ve şekline göre ayarlanmalı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammed KAYA

Gerilim filmi izler gibi izledim abi resmen korkunç 😟 Allah kaza bela vermesin dikkatli olmak lazım sisi gördün mü hızı en düşüğe çekeceksin videonun ana fikri bu olur heralde

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sisde çok rahat hipermile yapılıyor. Çünkü tüm arabalar yavaş :D

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Muhammed KAYA yazdı:

Gerilim filmi izler gibi izledim abi resmen korkunç 😟 Allah kaza bela vermesin dikkatli olmak lazım sisi gördün mü hızı en düşüğe çekeceksin videonun ana fikri bu olur heralde

Hızda en düşüğe inersen arkadan kaptırıp gelen biri sana çarpabilir. Sis farı ve yoğun sis varsa dörtlüleri yakıp en sağ şeritten görüş alanında durabilecek hızda sürüş yapılmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Ömrümde bir kere sağlam sise yakalandım oda gece yolculuğunda bolu tünelinden geçemeyip(çalışma nedeniyle kapalıydı)bolu dağına çıktığımda yakalandım. Araba 1997 honda 1.4is  sis farı yok  sileceği bile göremiyorum o derece sis. tırın arkasına girdim dursa altına girerim çok rahat zaten alçak araba. tırın ışıklarını takip ederek düzlüğe çıkana kadar tuttuğum nefes bir anda boşalınca başım dönmüştü. inanılmaz bir tecrübeydi. keşke güneş gözlüğünü taksaymışım o an heyecanla unutmuştum.  şimdi gece güneş gözlüğümü takılır diyenler olacak :):) 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed KAYA
Erhan Doruk yazdı:

Hızda en düşüğe inersen arkadan kaptırıp gelen biri sana çarpabilir. Sis farı ve yoğun sis varsa dörtlüleri yakıp en sağ şeritten görüş alanında durabilecek hızda sürüş yapılmalı.

En düşük derken aslında sizin söylediğinizi kastediyordum otoban nasılsa diyip üst sınırdan sürüş yapıp bir şey olmaz havasına girmemek gerektiği anlamında

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sisli havalarda dörtlü yakmamak lazım, arka sis neredeyse bütün araçlarda var. Sizi duruyor sanabilirler.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sonra gelen o ticariye benzeyen hanzo neden arka kapağı açık bıraktı. Az yüksek bir taşıt gelse arka kapak gelen sürücüyü ikiye bölecek. Ne mallar var arkadaş ya 😡

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

zincirleme kazalarda ilk yapılması gereken buradaki gibi araçtan uzaklaşmak. tost oluruz valla

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Off çok fena.

Bir kere Sinop yolculuğunda acayip bir sise denk gelmiştim Connectle. Ondan sonra sislere hella 3000K takmıştım.

Şimdikinde ise şöyle bir led var:)

Sırasıyla her açıp kapamada 6000K, 4300K, 3000K yanıyor.

SpbJvk

B8fuDi

F0sSTK

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Takip mesafesi bırakmak ve yavaş gitmek bu kadar zor mu merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O gereksiz yere arka sis yakanlar, siste yaksalar kazaların çoğu önlenir. 

Ayrıca, herkes hızlı

Siste gördüğünün yarısı kadar hızla gitmek gerek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Üstad 4 lüler yakılmaz normalde. Bizde kültür olmuş.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gerçek uyarı ihtiyacı halinde 4lü yakmak gerekir ise ne yapılacak? Arka sisi sağlıklı olan yakarsa sorun olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayrıca, herkes hızlı

Siste gördüğünün yarısı kadar hızla gitmek gerek. 

yok iyi alametler değil bunlar, c vitamini falan alsan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Metin Akbal yazdı:
Erhan Doruk yazdı:

Üstad 4 lüler yakılmaz normalde. Bizde kültür olmuş.

Ülkemizde Dörtlü yakmanın çok anlamı vardır.

1. Teşekkür etmek

2. Trafik durdu dikkat

3. Park edeceğim

4. Park ettim ama geleceğim

5. Hava sisli gör beni

6. Arabam kayıyor dikkat

7.Acil durum çekilin

8.uzunların yanıyor

9. Farların kapalı

10.Trafikte tanıdık gördüm

11. Ters yöndeyim biliyorum ama acil işim var

12. Sağa çektim navigasyona bakıyorum. 

😀😀😀

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçtiğimiz ekim’de sabah çanakkale’ye giderken saat (5-6 civarı) malkara civarı’nda bir sis vardı, 5m önümü görmüyordum. Önümde arka sislerini yakmış arabalar bile çok yaklaşınca farketiliyordu ancak. O bölge sabah erken saatlerde çok fena. 

doğu karadenizdeki boğaz geçişlerinde sisi saymıyorum. Oralar hep sisli zaten. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Erhan Doruk yazdı:

Böyle video görünce hep o siste video çeken kamyoncu geliyor aklıma.

Haaaaah gördün mü .....

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kaza anında aracı hızlı şeklide terk edip yoldan hemen uzaklaşmanın arkadan gelen araçları uyarmanın birde sürgülü kapısı olan araçların kapılarının ne kadar tehlikeli olabileceğini fark ettim.

"2 yada daha fazla şeritli yollarda"
Sisli havalarda sağ şeritte gitmek ( ağır vasıtalar ın duramayacigini düşünürsek) daha tehlikeli değil mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...