İçeriğe Yönlendir

Başka Yöntem Bilen Var Mı? :)

Ersev Kaya

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bekarken arkadaşlarla tatile gidiyoruz, kullanan arkadaş biraz acemi , düzlüğü görünce durun bir motoru açayım dedi, yapma demeye kalmadan yakaladılar, açtı motoru yani :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Yöntem var. Koyu renkli AUDİ alın.

Gece saat 24 suları, tatil dönüşü Antalyadan Bursa'ya geliyorum.  İnegöl Mezit boğazında artık son km ler, sabır kalmamış hızım yola göre biraz yüksek. Arkamdan bir araç geldi ve sıkıştırmaya başladı. Yol virajlı olduğu için arkadan gelen araç beni geçemiyor ama sürekli sıkıştırıyor. Yol düzleşince ben biraz gaza dokunayım dedim ama araç beni resmen uçarak geçti ve 2 sn içinde kayboldu.  Koyu renkli bir AUDİ ve tahminim sürati 200 lü rakamların  üzerinde idi.  Bende şafak attı, kendi kendime söylenirken 2-3 dak. sonra yolda trafik çevirmesi. Hemen durup polisin yanına gittim. Öndeki aracı neden durdurmadınız yolda 200 km nin üzerinde gidiyordu dedim. Memurun cevabı çok düşündürücü oldu. Beyefendi aracı bizde gördük ama hem AUDİ hem hızlı olmasından Bakan veya Milletvekilidir diye durdurmadık. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

teknoloji gelişti bugün megane 4 üstünde kocaamn radar kafası vardı

geçen sene radara girdim 160 ile gecenin 9 unda 

30 dk ceza bildirimi geldi e devletten

yakında daha girmeden gelecek cezalar :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dogan Arsiray yazdı:

yakında daha girmeden gelecek cezalar :D

Niyetinden anlayacak yani.  :D

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Evren Erakçora yazdı:

Niyetinden anlayacak yani.  :D

Ondan değil.

Para lâzım.

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Arabayı komple cd ve alüminyumla kaplasalar yine  kaçamazlar :D  radar  dalgayı gönderir, gönderdiği dalga araca çarpar ve radar alıcısına geri döner. Bu dalganın gitmesiyle gelmesi arasında geçen süreyle de hız tespiti yapar.   Araba tepsi gibi dümdüz olursa kaçmak bir nebze mümkün :D

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
ALİ SEYKAN yazdı:

Arabayı komple cd ve alüminyumla kaplasalar yine  kaçamazlar :D  radar  dalgayı gönderir, gönderdiği dalga araca çarpar ve radar alıcısına geri döner. Bu dalganın gitmesiyle gelmesi arasında geçen süreyle de hız tespiti yapar.   Araba tepsi gibi dümdüz olursa kaçmak bir nebze mümkün :D

Radarın göstermemesi için aracın ya Ka sinyalini absorblaması lazım ya sürekli Ka sinyali yayacak ki cihazı yanıltacak. Başka yolu yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
Radarın göstermemesi için aracın ya Ka sinyalini absorblaması lazım ya sürekli Ka sinyali yayacak ki cihazı yanıltacak. Başka yolu yok.
Radar araçlarında bunu anlayan bir sistem var. Hemen derin aramaya çekerler eğer durdurma ekibi varsa. (Bu sistemin bir adı var ama hatırlayamadım.)

Ka bandında artık polis radarından başka çalışan cihaz ve sistemler var. O yüzden sadece ka bandını algılayan bir spektrum ölçücü olsa bile hatalı uyarılar verecektir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

En son radara plakasız girdim. Radar aracında polis el kol yapıyordu. İlerde polis önüme atladı. Plaka yok diye. Dedim görüyorsun kaza yaptım dedim. Bu seferlik sadece radar yazıyorum plaka camda olsun dedi :)

beni radara sokan Transporter camını bile açamadı korkudan. Hep onun yüzünden girdik. Sıkıştırdi beni ben de nasılsa plaka yok diye radara göz göre göre daldım . Ama Türk polisi affetmedi. Ölümü pahasına beni durdurdu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mustafa Tüfekçi yazdı:

En son radara plakasız girdim. Radar aracında polis el kol yapıyordu. İlerde polis önüme atladı. Plaka yok diye. Dedim görüyorsun kaza yaptım dedim. Bu seferlik sadece radar yazıyorum plaka camda olsun dedi :)

beni radara sokan Transporter camını bile açamadı korkudan. Hep onun yüzünden girdik. Sıkıştırdi beni ben de nasılsa plaka yok diye radara göz göre göre daldım . Ama Türk polisi affetmedi. Ölümü pahasına beni durdurdu :)

Başka bir şey mi sandılar acaba Hızlı giden Plakasız araç ortadoğuda çoğu şeye yorulabilir :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kocaeli'nde şuan çok fazla tuzak radar var. Ve yerlerini sürekli değişiyor. Bariyer arkasında pusudalar. Komşu yemis en son. 90 la. Gebze den İzmit çıkışa kadar 5 6 yerde pusudalar en çok mesai başlangıç bitiş ve öğle saatinde. Limitor 75 de geziyom dalıp basmamak için.

Bı keresinde şirket aracı ile girdim sandım ama haber gelmedi bir yıldan bu yana

Çağrı Alaf yazdı:

Başka bir şey mi sandılar acaba Hızlı giden Plakasız araç ortadoğuda çoğu şeye yorulabilir :D 

Amasya giriş. Ön tampon kırk 93 e200 😛 140 la girdin dedi. Olamaz dedim. İtiraz et dedi. İlk dilimden yazdı zaten dedi. 200 lira için uğraşamam öncesinde çok kameradan geçtim diye ustelemedim. Bı kere daha durdurcakti yine yetişemedi kalkıp yola :)

Bayramda plaka önüne poşet takılmış süsü çok verirdim memleket e giderken. Durdurup yazılan cezaya saygım sonsuz. Ama arkamdan gönderilene uyuz oluyom

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Rus bir eleman vardı plakayı kaplıyordu eds okumuyordu ama normal radar tespit eder , gece gündüz fark etmiyor her türlü yapıştırıyorlar .

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Artık top speed gitme devri bitti, geçen hafta Kayseri Kırşehir Kırıkkale Ankara Yozgat Sivas hattında daire çizdim. En son çevirmede ehliyet yerine kredi kartı uzatmışım, polis bastı kahkahayı 😁 O kadar çok çevirme radar hatta hareketli radar gördüm ki yeni yapılan edsler de cabası. 120 limitor ile devam bundan sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Mert Gulkokan yazdı:

maske takılı

Yeri gelmişken;

Araçta tek başına iken maske takmak zorunlu mu, çünkü ben takmıyorum?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ersev Kaya yazdı:

Yeri gelmişken;

Olmaması lazım, defalarca kontrolden geçtim öyle. Laf eden olursa da ağzının payını veririm.

Camı açıp polisle muhatap olacaksam takıyorum tabi ki, ikimizi de korumak için.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ersev Kaya yazdı:

Yeri gelmişken;

Hayır değil. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Aklıma bir fikir geldi, Telefonun kamerasını açıp tv kumandasının alıcı gözüne çevirin ve tv kumandasından düğmeye basın. İnfrared ışık kameradan görünüyor ama normal göz göremiyor.

Plaka çevresine kuvvetli infrared led koysak kamera plakayı parlamadan okuyabilir mi okuyamaz mı acaba :) Bence okuyamaz , parlar.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Erhan Doruk yazdı:

Aklıma bir fikir geldi, Telefonun kamerasını açıp tv kumandasının alıcı gözüne çevirin ve tv kumandasından düğmeye basın. İnfrared ışık kameradan görünüyor ama normal göz göremiyor.

Plaka çevresine kuvvetli infrared led koysak kamera plakayı parlamadan okuyabilir mi okuyamaz mı acaba :) Bence okuyamaz , parlar.

Karayolunda ufo görüldü diye haberlere çıkmayalım sakın.:D

Ceza yazmıyorlarsa biz de yapalım. 😁

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ersev Kaya yazdı:

Karayolunda ufo görüldü diye haberlere çıkmayalım sakın.:D

Ceza yazmıyorlarsa biz de yapalım. 😁

Bunun cezası para + trafikten men dir büyük ihtimalle.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emre Demir yazdı:

Kullanan bir arkadaşım vardı Abd den getirmişti ilk başlarda eski tip radar larda işe yarıyormuş. Yeni nesil radarlar bu cihazın sinyalini de tespit ediyormuş.  Bir defasında polisler  şüphelenmişler arabada bşf biraz falan mı demişler ama bulamamışlar.

Bu cihazların getirilmesi ve bulundurulması yasak.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

bu sabah çevreyolundaki üst geçitte polis vardı

elindeki telefon ile foto ya da video çekiyordu trafik kalabalıktı

kemer takılı maske takılı hız limitleri içindeydim korkmama gerek yok sanırım

Dron ile hız, kemer kontrolü yapıyorlardır. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kullanan bir arkadaşım vardı Abd den getirmişti ilk başlarda eski tip radar larda işe yarıyormuş. Yeni nesil radarlar bu cihazın sinyalini de tespit ediyormuş.  Bir defasında polisler  şüphelenmişler arabada bşf biraz falan mı demişler ama bulamamışlar.

Bu cihazların getirilmesi ve bulundurulması yasak.

Bu tip cihazlar pasif yani Ka, K, X ... bandı sinyali alınca ötüyor. Yani karşıya sinyal vermiyor. Görsel olarak gören olmazsa bunu yakalayacak alet olduğunu sanmıyorum. Bunların kaput altına ön ızgara arkasına monte edilenleri de var. Şehirler arası yollarda şimşek gibi giden lüks araçlarda büyük ihtimalle vardır. 

ABD de kullanımı serbest olduğu için bestbuy da bile satılıyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bu tip cihazlar pasif yani Ka, K, X ... bandı sinyali alınca ötüyor. Yani karşıya sinyal vermiyor. Görsel olarak gören olmazsa bunu yakalayacak alet olduğunu sanmıyorum. Bunların kaput altına ön ızgara arkasına monte edilenleri de var. Şehirler arası yollarda şimşek gibi giden lüks araçlarda büyük ihtimalle vardır. 

ABD de kullanımı serbest olduğu için bestbuy da bile satılıyor. 

benim arkadaşımda kaput içine panjur arkasına monte etmişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...