İçeriğe Yönlendir

Bozuk Sübap Kapak Contası/Külbütör

Rüzgar Atay

Recommended Posts

Rüzgar Atay

merhaba

eskisi sızdırınca contayı yenisi ile değiştirmek için 15 liraya kapak contasını aldım . kapağı sıktıkça contanın bir yüzden (arka ) dışa doğru açıldığını gördüm. kapak yamuk diye düşünüp denemek için contanın atan yüzünü öne getirdim bu sefer önden atmaya başladı. conta hatalı diye düşünüyorum, doğru mu düşünüyorum ? başka bir problemim mi var ?

böyle birşey ilk defa başıma geldi yardım ederseniz çok makbule geçer.

1. yeni bir conta almayı düşünüyorum, internette orijinal 150 lira denilmiş , alınmalı mı parçacıya mı gidilmeli ?
  2.  bir kaç söküm takımda vidanın biri bozuldu sanırım . buna normal metal pul koyup sıksam olur mu ? ısıya dayanıklı pul mu almalı ? sadece bozulan yere pul taksam dengesizlik olur mu ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eskisini atmadıysanız sıvı conta ile destekleyin. Sıfırda olsa sızdırma terleme yapıyor.

Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Eskisini atmadıysanız sıvı conta ile destekleyin. Sıfırda olsa sızdırma terleme yapıyor.

malesef eskisini buna güvenerek attım. yenisini takarken de sıvı conta yapayım  o zaman. youutube da gördüklerimdesıvı contayı 3-5 yerine sürenler var ama würth kutusunda heryere sürülüyor gösteriyor . her yere sürmek daha mantıklı geldi. siz ne dersiniz ? birde yalama olan somun için fikriniz var mı ?

tarihinde Rüzgar Atay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Rüzgar Atay yazdı:

malesef eskisini buna güvenerek attım. yenisini takarken de sıvı conta yapayım  o zaman. youutube da gördüklerimdesıvı contayı 3-5 yerine sürenler var ama würth kutusunda heryere sürülüyor gösteriyor . her yere sürmek daha mantıklı geldi. siz ne dersiniz ? birde yalama olan somun için fikriniz var mı ?

Boca etmek değilde katman olsun parmakla yayılmıştı benim aracıma. Taşma olmamasına özen gösterin. Her tarafına (iç dahil) ince bir katman yedirin sıva yapar gibi 1 mm bile değildi yani öyle diyeyim.

Somun yalama ise yenisi, yuvası yalama ise torna işi var sanırım.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Abi motor kısmında orijinal al derim, 150liraya değer bence, çapraz sıktığın zamanda mı köşeler kaçırıyor?

Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Çağlar Bayur yazdı:

malzeme lastik mi mantar mı?

malzeme lastik . tam olarak şekil şemal şu

024954-psa-min.png

Muhammed Orak yazdı:

Abi motor kısmında orijinal al derim, 150liraya değer bence, çapraz sıktığın zamanda mı köşeler kaçırıyor?

resimlerden tam belli olmuyor herhalde hocam zaten 2 vidalı bir sistemi var. yarım sağdan yarım soldan şeklinde eşit sıkıyorum. köşeler değil de direk lastiğin arka tarafta kalan yüzü sıktıkça açılıyor dışa doğru . bunu görünce arkada kalan yüzü öne gelecek şekilde çevirdim lastiği bu seferde ön yüzü açıldı. yine arka yüz açılsa kapaktan diye düşünecektim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Rüzgar Atay yazdı:

köşeler değil de direk lastiğin arka tarafta kalan yüzü sıktıkça açılıyor dışa doğru . bunu görünce arkada kalan yüzü öne gelecek şekilde çevirdim lastiği bu seferde ön yüzü açıldı.

o üründe bir taraf yumuşak olmalı, ürün sorunlu bence.

Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Çağlar Bayur yazdı:

o üründe bir taraf yumuşak olmalı, ürün sorunlu bence.

yalama olan somun hakkında bir fikir verebilir misiniz ? buna metal pul koysak olur mu ? pul konursa denge sağlaması için çift taraf mı koymalı ? yeni somun mu bakmak lazım ?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Bizim arabalarda golf4 dizel, adamlar öyle kulburtor kapagi conta yeri yapmislarki kertik koymuslar ustten sen istedigin kadar vidayi sık, conta ezilmesin diye pay yapmislar cok begendim. Sıkıntısı su tek basina conta satilmiyor kapakla birlikte geliyor. Alixpresten bulmustum aldim bu seferde conta ince kaliyordu sonunda kapakla birlikte almistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Dogan Arsiray yazdı:

sıvı contadan ümitli değilim ben açıkçası.

Bende terleme vardı. Triger değişiminde usta asılarak çekti conta kopmadı çürümemiş bu dedi sıvı conta ile destekledi. 23 bin km oldu terleme yok henüz.

Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Çağlar Bayur yazdı:

somun değişir, yerine sabit mi, civata mı?

somun yalama olmuş. bir iki civatacı gezdim, aynısını bulamadım. onun yerine metrik 6 kör somun aldım. bir pul takviyesi ile sorunsuz oldu. kapağı boyadığım boyayla da boyayınca daha iyi olacak. orijinal somunu bulabilirsem alırım yine.

conta muhabbeti şu şekilde oldu ; aldığım conta bozukmuş. fabrikasyon hatası var,sıkınca açılıyordu. 150 liraya orijinal denilen contayı aldım,araya würth sıvı conta sıktım. sorunsuz oturdu. sorun böylece çözüldü umarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...