İçeriğe Yönlendir

Ford Connect 2011 GLX İsofix Sorunsalı Hakkında

Oğuzhan Terlemez

Recommended Posts

Oğuzhan Terlemez

Merhaba 2011 model Ford Connect Glx Araca sahibiz. Aracı sıfır aldık. Aldığımızdan beridir maşallahı var ve memnunuz. Bu sene tüm arka koltuklarında isofix var diye güvenerek isofixli bebek koltuğu aldım. Aracı aldığımızdan beridir üzerindeki kılıf korumalarıyla kullandığımız için orijinal kumaş koltuklarına hiç oturmadık. Bugün çocuk  koltuğu geldi. Birde ne göreyim. Arkada 3 koltuk var ama bebek koltuğu isofix bağlantıları nedeniyle iki koltuğun tam ortasına geliyor. Yani iki koltuk işgali yapıyor. Hani 3 koltukta da vardı isofix?  3 koltuğa İsofix bağlayacağımdan değil de. En azından bir koltuk işgal etseydi. Şimdi bebek ile beraber maksimum bir kişi daha alır araç.Ayrıca emniyet kemer bağlama yerinin tam üstünde kalıyor koltuk. Yarın bu çocuk büyüyünce aracın kendi emniyet kemerini bağlamak istersek ne olacak ?  Çok saçma bir isofix mantığı olmuş. ? Ve bununla alakalı kimse de yazmamış. Garip.  İsofix bağlantı ara mesafesi standartta 28cm  aşağıda fotoğrafta göreceğiniz üzere 28 cm olan yeri belirttim. Bu nasıl bir saçmalık anlamadım ben. Not: Fotoğraf internetten bulduğum bir fotoğraftır. Benim araçla bağlantı yerleri aynıdır. Göstermek için aldım.

7K15q6ms_ba34OrzJcC.png

Yorum bağlantısı
Emin Önal

10 Sene önce aynı araç varken kızımın bebek koltuğunu arka tekli koltuğa bağlıyordum. 

Bizim bebek koltuğunda sanki tek kanca vardı o da araç koltuğundaki isofixe rahatlıkla oluyordu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...