İçeriğe Yönlendir

İsofix

Murat Arslan

Recommended Posts

Murat Arslan

GLX Modellerde arka koltukların hepsinde isofix bağlantı noktaları var mı acaba birde varsa nasıl bulabilirim acaba .Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Isofix bağlantısı için aparatlar aracın üzerinde gelmiyor. İsterseniz serviste taktırılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mete Akan

Önce isofix hakkında azıcık katkıda bulunayım. Varlığını nerden anlıycaz diye sormuşlar. Sağ arka koltuğu şekildeki gibi öne alıp, oturak ve sırt bölümlerinin birleştiği yere doğru bakarsanız.

isofix1.JPG

aşağıdaki isofix bağlantılarını görebilirsiniz

isofix2.JPG

Bunlara kılavuzluk ederek koltuğun kolayca bağlanmasını sağlayacak iki tane de plastik parça veriyorlar (bir önceki resimli mesajda attachment guide olarak görülüyor. Ama onların fotoğrafını çekmeyi unuttum). Bu halkalar koltuk kapandığında belli belirsiz görünüyor ve üzerine oturulduğunda hissedilmiyor (şimdiye kadar ben dahil oturanlardan hisseden olmadı).

Şimdi de sorumu sorayım: Aracımı alırken bayi ile çok didiştik bu konuda. Ben bağlantı halkalarını şöförün arkasına taktırmak istedim ancak bayi ısrarla sadece sağ koltuğa takılabileceğini söyledi ve öyle de yaptılar. Acaba ben bu halkaları işi bilen bir serviste şöförün arkasında koltuğa aldırabilir miyim? veya o koltuğa da taktırabilir miyim? Yoksa ikinci çocuk olursa arkaya ranzalı çocuk koltuğu sistemi mi yaptırmam gerekecek :p ?

Biliyorum ki lütfedip cevap verecek arkadaşlar neden koltuğu ısrarla sol tarafa koymak istediğimi merak edecekler. Cevap veriyorum:

1. Enine boyuna yarma olduğum içün benim arkama normal insan maalesef oturamıyor. Hadi 15- 20 dakikalık yolda neyse de, uzun yolda mümkün değil dayanılmaz.

2. Koltuğu sağ tarafa koyarsak, akan trafikte arka tarafa insanlar soldan nasıl binip inecek?

3. Hiç denemedim (inşallah da denemem) ama bir kaza anında sürücünün refleks olarak kendi tarafını kurtardığını duymuştum. Bu durumda çocuğun şöförün arkasında olması onun için de iyi bir şey değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mete Bey... Sadece bir konuya yazın mesajınızı lütfen...

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Sağ arka koltuktaki çocuğu kontrol ve gerektiğinde müdahale etmek daha kolaydır. Şoförün kendisini kurtaması meselesi de, kullanılan araç otobüs olsa belki de otomobilde biraz zor gibi.

Yorum bağlantısı
  • 11 yıl sonra...
Evren Erakçora

Sağ tarafta çocuğu bindirme indirme açısından daha rahat olur bence. Benim Fiestada iki parça yatan koltuk sağ taraf dar, sol taraf geniş. Geniş tarafın yatırılması sorun olmuyor çocuk koltuğu sağ tarafta olduğu için.

Ayrıca kazalarda çarpışma daha çok sol taraftan olur, trafik sağdan aktığı için. Çarpışma testleri genelde böyle yapılıyor dikkat ederseniz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Sağ tarafta çocuğu bindirme indirme açısından daha rahat olur bence. Benim Fiestada iki parça yatan koltuk sağ taraf dar, sol taraf geniş. Geniş tarafın yatırılması sorun olmuyor çocuk koltuğu sağ tarafta olduğu için.

Ayrıca kazalarda çarpışma daha çok sol taraftan olur, trafik sağdan aktığı için. Çarpışma testleri genelde böyle yapılıyor dikkat ederseniz.

11 senelik bir hortlama olmuş 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...