İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla - Aracım Marş Basmıyor

Selçuk Abacı

Recommended Posts

Selçuk Abacı

Merhabalar arabamda son 1 haftadır marş basmama sorunu yaşıyorum. Arabamla yaklaşık 10 15 km yol yaptıktan sonra aracımın parkediyorum ve aradan yarım saat- 1 saat geçtikten sonra arabam hiç marş almıyor. Aküm çıkma bir aküydü yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum. Bazen de bi basıyorum almıyor biraz bekleyip tekrar basınca  alıyor. Almadığı zamanlar araba içi aydınlatma, gösterge aydınlatmaları, farlar v.s güçsüz yanıyor bunu farkediyorum. Arabam toyota corolla 1996 model aracıma sis farı ve amerikan park montaji yapıldı fakat baya oldu yapılalı tesisat arabaya zarar vermiş olabilir mi elektrik mi kaçırıyor acaba kısacası keyfi isteyince basıyor istemeyince basmıyor anlamadım. yardımcı olana teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Selçuk Abacı yazdı:

Marş sesi yok kontağı çevirince link diye bi ses çıkıyor sadece bu tık sesi diyorlar sanırım. Araba çalıştığı zaman ise marş sesi güzel fakat hemen çalışmıyor dediğiniz gır gır sesinin sürekliliği bile azalıyor bu yüzden hafiften gaz veriyorum gaz verincede direkt çalışıyor zaten.

Akü kutup başlarını kontrol etmek lazım. Temiz olması ve gevşek olmaması gerekir. 

Daha sonrası akü ölçümü yapılır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Abacı
Sani Gerşon yazdı:

Gırgır mı yapmıyor yoksa gırgır yapıyor da çalışmıyor mu?

Marş sesi yok kontağı çevirince link diye bi ses çıkıyor sadece bu tık sesi diyorlar sanırım. Araba çalıştığı zaman ise marş sesi güzel fakat hemen çalışmıyor dediğiniz gır gır sesinin sürekliliği bile azalıyor bu yüzden hafiften gaz veriyorum gaz verincede direkt çalışıyor zaten.

Yorum bağlantısı
Selçuk Abacı
Ozkan çoban yazdı:

Benzin pompası devreye giriyor mu sesi duyuluyor mu ?

Onun sesini bilmem ki abi 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Önce aküyü bir değiştirin, aracın marş motoru kömürleri ve kontak termiği de potansiyel. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Abacı
Ü.Emre Kartal yazdı:

Önce aküyü bir değiştirin, aracın marş motoru kömürleri ve kontak termiği de potansiyel. 

Kömür ve kontak termiğinde sorun yok mu yoksa aküyü değiştirince bunları mı kontrol edeyim

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Selçuk Abacı yazdı:

Kömür ve kontak termiğinde sorun yok mu yoksa aküyü değiştirince bunları mı kontrol edeyim

önce aküyü değiştirin sorun çözülmezse sıra bunlara gelir

Yorum bağlantısı
Selçuk Abacı
Ü.Emre Kartal yazdı:

önce aküyü değiştirin sorun çözülmezse sıra bunlara gelir

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Selçuk Abacı
Serkan Aktay yazdı:

Önce aküyü ölçtürün, gerekiyorsa değiştirin.

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kontak termigi akü benzin pompası hararet müşiri muhtemel şüpheliler.

Motor ilk çalışmada sorunsuz gün için de sorun çıkarıyorsa ilk şüpheli hararet müşiri.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...