İçeriğe Yönlendir

Megane 3 1.5 dci Alt Orta Devirde Gelen Ses

Mehmet Türkkanı

Recommended Posts

Mehmet Türkkanı

Merhabalar ;

1.5 dci 110 bg edc 110.000 km deki aracım seyir halindeyken motorun sol tarafından alt ve orta devirlerde 2500 devire kadar sanki paslı bir şey dönüyomuş gibi bir ses duyuyorum sürekli şekilde .Ustaya sorduğumda turbodan dedi ama ne yağ eksiltme var ne de ıslık sesi.Vites boştayken sesi duymuyorum yada 2 ve 3. viteslerde sıkıştırdığımda. Sorun nerde olabilir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vnt turbo var sizin araçta. Turbo en fazla ıslık sesi verir ki onuda 1500m veya daha yüksek yerlere 1600 2000 devir gibi aralarda inceden duyarsınız. Paslı demir sesi nasıl anlayamadım bu arada

Ayrıca sol altta şanzıman harici birşey yok. Turbo veya diğer mekanik hareketi parça seslerini sağdan duyarsınız. Sizin şanzıman ses yapıyor kuvvetle muhtemel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı

Yarın sesini kaydedebilirsem kaydedeyim.Sanki dönen bir mil varda yağsız dönüyo gibi çözümleyemiyorum.Sesi solda ayak dayama yerinden duyuyorum gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı

Turbo dışında bir yere henüz baktırmadım ,motor yük altındayken ses çıkardığı için aklıma motorla alakalı olduğu gelmişti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı

Yok duymuyorum, sorunun turbo ile alakalı olabileceğine yada egzoz manifoldunun etrafında olabileceğine daha çok ihtimal veriyorum , ses daha çok motor yük altındayken gaza basınca geliyor. Gösterdiğim usta sorunun turbo panellerinin balansında olduğunu söyledi. Ses çok belirgin  değil, belki çoğu kişinin kulağına gelmiyebilir  ama  aynı model özellikte başka bir megane de böyle bir ses yok, bende böyle şeylere kafayı takıyorum :) İstanbul'a gidince turbocuya göstericem artık.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Belirli devirde zırıltı tarzı bir ses varsa ve daha  alt yada daha üst devirde ayni sesi yapmıyorsa katalizör de bakilacaklarin arasına eklenmeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı
İnan Çınar yazdı:

Belirli devirde zırıltı tarzı bir ses varsa ve daha  alt yada daha üst devirde ayni sesi yapmıyorsa katalizör de bakilacaklarin arasına eklenmeli.

Zırıltı şeklinde bir ses değil, 2 ay sonra İstanbul'a gidicem orda çözümleyebilirsem yazıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Türkkanı yazdı:

Merhabalar ;

1.5 dci 110 bg edc 110.000 km deki aracım seyir halindeyken motorun sol tarafından alt ve orta devirlerde 2500 devire kadar sanki paslı bir şey dönüyomuş gibi bir ses duyuyorum sürekli şekilde .Ustaya sorduğumda turbodan dedi ama ne yağ eksiltme var ne de ıslık sesi.Vites boştayken sesi duymuyorum yada 2 ve 3. viteslerde sıkıştırdığımda. Sorun nerde olabilir?

2500 devirden sonra kesiliyor mu ses?

Mehmet Türkkanı yazdı:

Yarın sesini kaydedebilirsem kaydedeyim.Sanki dönen bir mil varda yağsız dönüyo gibi çözümleyemiyorum.Sesi solda ayak dayama yerinden duyuyorum gibi.

ses kaydı ile de pek bir ses anlaşılacağını sanmıyorum, ama denemekte fayda var . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı
Fatih Evcin yazdı:

2500 devirden sonra kesiliyor mu ses?

ses kaydı ile de pek bir ses anlaşılacağını sanmıyorum, ama denemekte fayda var . 

Motor devirlendikten sonra duymuyorum, kayıt çekmeyi denedim sesi almamış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...