İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Hararet İbresi

Seyit Boydak

Recommended Posts

Seyit Boydak

Öncelikle s.a arkadaşlar benim 110luk 2008 connet rampa aşağı inerken hararet saati sıfıra kadar iniyor.Aracın ısınmasıda biraz geç oluyor.Aracın triger ,filtreler,yağ bakımı yeni yapıldı.Ayrıca devirdaim ,ısı müşürü ve iki kez olmak üzere termostat değişti.Antifiriz yenilendi.Yinede düzelme olmadı.Bilgisi olan varsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Termostat dışında cevap bulamazsınız buna
Uygun termostat takılmıyor olabilir, yuvası bozuk olabilir. Yada birileri bişey yaptı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
birileri nasıl bişey yspmış olabilir.

Geçmişte tekrarlayan Hararet sorunu yaşanmıştır, termostatı bypas edecek bir düzenek yapılmıştır. Yada termostat gövdesine delik falan açılmıştır.
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

mehmet bey öncelikle termostat gövdesine açılan delik ,veya termostatın bypas edilmesi hararet yapan bir aracın hararetini engellemez bana göre.Sadece arızalı termostat veya hiç açmayan termostat hararete sebep olabilir.Termostatı hiç takmasanız bile hararet yapan bir aracın hararetini engelleyemez.Ama termostat gövdesini değiştirmedim ondan olabilir doğru.Birde aldığım termostat orjinal 88 lik motorcraft diye aldım eğer yan sanayi ise bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...