İçeriğe Yönlendir

Yavaş Şarj ve Temassızlık

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Merhabalar, telefonuma yedek parça  alabileceğim sağlam bir parçacı var mı? Sizin alışveriş yaptığınız. Bana sarj soketi lazım.

Telefon xiaomi mi a1

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Telefonu sürekli cebimizde taşıdığımızdan tüy toz vs girip şarj olmasına mani olabilir, kürdan ucu gibi bir yalıtkan malzeme ile şarj soketinin içini temizlemeyi denediniz mi? Bir kez başıma geldi, temizlediğimde şarj olmama sorunu düzelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

Telefonu sürekli cebimizde taşıdığımızdan tüy toz vs girip şarj olmasına mani olabilir, kürdan ucu gibi bir yalıtkan malzeme ile şarj soketinin içini temizlemeyi denediniz mi? Bir kez başıma geldi, temizlediğimde şarj olmama sorunu düzelmişti.

Atacı düzeltip soketin içini kurcalayınca ne kadar çok pamuk çıkardığıma hayret etmiştim. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Atacı düzeltip soketin içini kurcalayınca ne kadar çok pamuk çıkardığıma hayret etmiştim. 

Aman Hocam, ataç kısa devreye sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Kürdan kullanın metal parça sakın ha

Hep sen duman çıkart, bizim hiç hakkımız olmasın. :bomb:

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Cem Işık yazdı:

Onu denedim biraz birşey çıktı ama sorun devam ediyor. Ya şarj soketinde sorun var ya da bataryada. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Gencay Bengli yazdı:

Onu denedim biraz birşey çıktı ama sorun devam ediyor. Ya şarj soketinde sorun var ya da bataryada. 

Kabloyu değiştirip deneyin öncelikle. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Olmadı mühendis bey 😊

İnşaatta ne çözümler yapılıyor bir bilseniz :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Ersen Tapan yazdı:

Kabloyu değiştirip deneyin öncelikle. 

Kablo, sarj aleti birçok varyasyon denedim hepsinde sonuç aynı değişmedi. Birkaç yerle de irtibata gectim. Sarj soketi ya da batarya olabilir dediler. Ortalama 300/400 masrafı var diyorlar. sanırım bu haliyle satış yapacağım. Öyle arada derede kaldım.

Sani Gerşon yazdı:

cepmarket gayet iyi bu konuda. Bir ulaşın kendilerine.

Burayla görüştüm enteresan bir diyalog oldu. Durumu anlattım. Karşı tarafin verdiği cevap. Aynen aktarıyorum. Bizim elimizde o markanin ekrani bulunmuyor dedi.

• Mutlu 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hep sen duman çıkart, bizim hiç hakkımız olmasın. :bomb:

Ben arkadaş hapı satıyormuyum?
Burayla görüştüm enteresan bir diyalog oldu. Durumu anlattım. Karşı tarafin verdiği cevap. Aynen aktarıyorum. Bizim elimizde o markanin ekrani bulunmuyor dedi.

Şanzıman takozları bozuk demediğine şükür [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Ben arkadaş hapı satıyormuyum?

Haklısın sen içicisin.  :koskos:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gencay Bengli yazdı:

Bizim elimizde o markanin ekrani bulunmuyor dedi.

meali: sökerken ekranı kırıyoruz olabilir :rofl:

Ersen Tapan yazdı:

Haklısın sen içicisin.  :koskos:

kargo takip no? ... aaa yanlış konu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Yavas sarj ya da temassizlik benim Note 10.1 tabletimde arada yasadigim bir problem. Ilk zamanlar batarya kaynakli oldugunu dusunmustum ancak bataryayi degistirdikten bir sure sonra ayni durum tekrar ortaya cikiyordu. Sonradan soyle bir yontem deneyerek cozdum.

Cihazin arka kapagini actim, sarj soketinin anakarta baglandigi flex kablonun soket bolgesini fön makinesi ile yakindan isittim. Muhtemelen o bolgede zamanla cihazin calisma sicakligindan kaynaklanan bir temassizlik olusuyor. Fönle isitinca tahminen sorunlu olan lehim duzeldi ve tum sorunlar ortadan kalkti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İnşaatta ne çözümler yapılıyor bir bilseniz [emoji4] 
İnşaatta ne olacak, en fazla çöker :fiuw:
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

İnşaatta ne olacak, en fazla çöker :fiuw:

Çökmesi sıkıntı değil de moloz kaldırması zor oluyor 🙈

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...