İçeriğe Yönlendir

1.6 CLX 4 Açık Hava Filtresi

Ramazan Alptekin

Recommended Posts

Ramazan Alptekin

Selamün Aleyküm

Açık hava filtresi maf sensörünü bozar mı ?

Orijinal KN filtreler yağlı olduğu için bozuyor diye okudum bi yerde doğrumu dur ?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ramazan Alptekin yazdı:

Selamün Aleyküm

Açık hava filtresi maf sensörünü bozar mı ?

Orijinal KN filtreler yağlı olduğu için bozuyor diye okudum bi yerde doğrumu dur ?

Aleyküm selam

Açık hava filtresi derken performans filtreleri diyorsan eğer, bozmaz. Cold air intake mi düşünüyorsun?

Mantıken bozmaması gerekir Ramazan kardeşim. Zaten filtreyi yağlamak abartılıyor, hafif nemlendirmek gerek o kadar. Öyle içeri giren hava yağlı olacak şekilde olmayacak. Ama k&n bizim ülkemizde, hele ki Ankara'nın tozunda çok çabuk kirlenecektir, gözardı etme. 

Yaşar Demirci yazdı:

Çabuk toz toplar diye biliyorum 

Filtrenin görevi tozun girişini engellemek zaten. Gerçekten filtreleme yapan bir filtre ile en fazla filtre kirlenir.

Yorum bağlantısı
Ramazan Alptekin
Murat Sahın yazdı:

Aleyküm selam

Açık hava filtresi derken performans filtreleri diyorsan eğer, bozmaz. Cold air intake mi düşünüyorsun?

Mantıken bozmaması gerekir Ramazan kardeşim. Zaten filtreyi yağlamak abartılıyor, hafif nemlendirmek gerek o kadar. Öyle içeri giren hava yağlı olacak şekilde olmayacak. Ama k&n bizim ülkemizde, hele ki Ankara'nın tozunda çok çabuk kirlenecektir, gözardı etme. 

Filtrenin görevi tozun girişini engellemek zaten. Gerçekten filtreleme yapan bir filtre ile en fazla filtre kirlenir.

Abi cold Air intake hakkında bilgim yok ancak ustam boğaz kelebeğinden itibaren sol fara kadar krom boru çekelim maf sensörünü silikon boruya takarız dedi.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ramazan Alptekin yazdı:

Abi cold Air intake hakkında bilgim yok ancak ustam boğaz kelebeğinden itibaren sol fara kadar krom boru çekelim maf sensörünü silikon boruya takarız dedi.

Hava girişini farın oradan direk dışardan mı alacaksınız? Eğer fikir bu ise doğru oluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...