İçeriğe Yönlendir

Astra H Hava Yönlendirme Motoru

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Doğukan İpekçi

Selam 2006 1.3 dizel aracımda havayı cama, yüze, ayaklara vermeyi sağlayan motor çalışmıyor. Elektrikçi motoru tamir etmeyi denedi fakat başaramadı. Modun arızalı olduğu söyledi. Ben bu parçayı en uygun maliyetle nasıl temin ederim veya yaptırabilirim? Çıkma falan nasıl bulabilirim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğukan İpekçi yazdı:

Selam 2006 1.3 dizel aracımda havayı cama, yüze, ayaklara vermeyi sağlayan motor çalışmıyor. Elektrikçi motoru tamir etmeyi denedi fakat başaramadı. Modun arızalı olduğu söyledi. Ben bu parçayı en uygun maliyetle nasıl temin ederim veya yaptırabilirim? Çıkma falan nasıl bulabilirim?

bir klape var icerde. Genelde onun tirnagı kırılıoyor.. Sanayide metale ceviren ustalar var.. Yapamazlarsa degismesi gerekiyor.. Ama sizde durum farkli motor arızalanmıs.. Degismesi gerekebilir..

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Çıkmacılarda vardır. Astra H çok satıldı, her parçası muhakkak vardır çıkmacılarda.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam benim araçta bir ara cama vermiyordu. İnternette araştırdım biraz resetleme yapılabiliyor. Resetleme yaptım. 2 gün sonra araba her açılıp kapandığında yaptığı işlemi yaparken kendi kendine düzeldi. İlk yetkili servis bakımında da iki motoru da yağlattım. Orada şöyle bir durum var ki motor tek değil. 2 tane çevirme motoru var. Size bir tablo atıyorum buna göre siz de yapabilirsiniz.. Resim aşağıda..

https://www.hizliresim.com/8pb3rn0

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Eski astra h aracımda aynı sorunu yaşamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam akü kutup başları sökülüp resetleniyordu. Sürücü tarafından konsolun arkasında bakınca daire şeklinde labirent gibi görünen bir disk var, motor ve yönlendiriciler o kanalların içerisinde hareket ediyor oraya silikon sprey sıkıp resetlemiştim ve düzelmişti. Bakabilirseniz bir deneyin ama herhangi bir kırık veya motor arızası varsa işe yaramayacaktır.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi

Önerileriniz için teşekkür ederim ama artık çok geç çünkü elektrikçi motoru söktü, farklı motor taktı ama sonrasında düğmeyi çevirdiğim zaman bir kere döndü motor durdu tekrar çalışmadı ya da kendi kendine dönmeye devam etti. O zaman resetlesem belki olabilirdi fakat şu an kendi kendine dönüp durmasın diye parçayı çıkarttık yerine takmadık. Artık parçanın bir şekilde değişmesi gerekiyor. Çıkmacılara nasıl ulaşabilirim? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...