İçeriğe Yönlendir

Megane 3 İlk Çalıştırmada Gelen Garip Ses

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

Aracımda(Megane 3 2011 edc dci) birkaç gündür motor soğukken, ilk çalıştırmada kurbağa sesi gibi bir ses geliyor :D 1--2 dk motor ısınınca geçiyor. 

Videoyu çektim, sesi algılayabilmek için biraz dikkatli dinlemeniz gerekiyor. ARacı bakıma götürdüğümde aklımdan çıkmış olmalı ki bu meseleyi soramadım. 

Aracın gidişinde herhangi bir sorun yok. Motor gayet seri ve akıcı. 

Motorun sol tarafından geliyor gibi hissettim. 

Video aşağıdaki gibidir. Bir arkadaşım devirdaim sesine benziyor dedi ama inanın merak ediyorum ben de. Önemli bir şey ise gecikmeden baktırmak istiyorum çünkü yakında 3bin kmlik bir yola çıkacağım. 

Şimdiden teşekkürler. 

https://www.youtube.com/watch?v=_R6Ff52scUI

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kayışın dönüşü esnasında attığı her bir turda aynı noktaya denk geldiğinde çıkan bir ses olarak algıladım. Alternatör kayışı ne durumda? Yakında değişti m?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Bir yere vuruyor gibi bir şey. Vurmasa da değiyor gibi. 3 binlik yola çıkmadan bence tekrar bir dinletin motoru işin ehline. Ne olur ne olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

25bin önce tüm gergi ve kayışları yenilemiştim. Sanırım ömrü bu kadarmış :( 

Ben ustayı bir arayayım o zaman :) Çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Evet, 

Bir güncelleme ile geleyim. Sesi ustama dinlettim. 3 olasılık var dedi ama 3ü de birbiriyle bağlantılı. Cuma günü parçalar sökülüp incelenecek.

Olasılık 1: Devirdaim pompası

Olasılık 2: Kayış sıyırması

Olasılık 3: Krank kasnağı.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Evet bir güncelleme ile geleyim. 

Aracı ustaya götürdüm, krank kasnağında sorun yok. Kayış sağlam. Ama ne hikmetse devirdaime bakmamış. Deli çıkacağım yakında. 1 gece yatıralım, sabah kayışı söküp test edelim, sonra da dinamolara, valflere bakarız diyor. Var mı önerebileceğiniz, namuslu bir usta?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...