İçeriğe Yönlendir

Uzun Yol

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Vesileyle tatil dönemlerinde uzun yola çıkınca çok gözlemlediğim bir durum var. Genelde şirket arabası, beyaz yakalı arkadaşlar, gözlerini şirket arabası ve İstanbul trafiğinde açmışlar, kural kaide teamül bilmiyorlar, eski gidiş geliş yolları, sollama yapmayı, yolu okumayı bilmiyorlar. Hızlı gidenlerden, kamyon tırlardan çok daha büyük probleme yol açıyorlar yolda, yolu birbirine katıyorlar çünkü.

plaza bebeleri.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Vesileyle tatil dönemlerinde uzun yola çıkınca çok gözlemlediğim bir durum var. Genelde şirket arabası, beyaz yakalı arkadaşlar, gözlerini şirket arabası ve İstanbul trafiğinde açmışlar, kural kaide teamül bilmiyorlar, eski gidiş geliş yolları, sollama yapmayı, yolu okumayı bilmiyorlar. Hızlı gidenlerden, kamyon tırlardan çok daha büyük probleme yol açıyorlar yolda, yolu birbirine katıyorlar çünkü.

Gece gidince onlar da olmuyor. Sadece ustalar var :) tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gece gidince onlar da olmuyor. Sadece ustalar var :) tavsiye ederim

Yalnızken gece çok çıkıyordum da nüfus artınca sabah erken seçeneği daha iyi gelmeye başladı. :) Pandemi filan derken paslandık zaten iyice.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selim Bilgin yazdı:

Yalnızken gece çok çıkıyordum da nüfus artınca sabah erken seçeneği daha iyi gelmeye başladı. :) Pandemi filan derken paslandık zaten iyice.

Gece yolculuğunu ben de çok severim ama nüfus artışı bizi de engelledi. Bu yaz mecburi bir durumdan dolayı tek yolculuk yapmam gerekecek ve planım gece yolculuğu. Daha dikkatli olmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Selim Bilgin yazdı:

Gece radar da yok. Enjektörleri denemelik 🙈

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gece radar da yok. Enjektörleri denemelik 🙈

gece var aman diyem.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

gece var aman diyem.

Yıllardır geceleri trabzon-istanbul-antalya yapıyorum. Gece fiziki radar bir veya iki görmüşümdür. O da 22.00-23.00 civarı. Gece yarısından sonra hiç görmedim. Eds hariç tabi. Polis jandarma kontrollerini aynı tutuyorum

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yıllardır geceleri trabzon-istanbul-antalya yapıyorum. Gece fiziki radar bir veya iki görmüşümdür. O da 22.00-23.00 civarı. Gece yarısından sonra hiç görmedim. Eds hariç tabi. Polis jandarma kontrollerini aynı tutuyorum

ağaç altı pusuya yatanlar bi kısmı gidiyorlar. ama yine araçla pusuya yatan var. bence riske değmez

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

ağaç altı pusuya yatanlar bi kısmı gidiyorlar. ama yine araçla pusuya yatan var. bence riske değmez

Zaten artık uyarısız radar yok. Yere sağa ve sola levha koyuyorlar. O levhaları gece görmemek mümkün değil. 

benim için sıkıntı yok. 110 fiks hızım. Ancak radar uyarısı veya eds görmedikçe geceleri şehir içinde çok hız azaltmıyorum. Yol ışıklı, rahat ise 100-110 devam. Sıkıntılı bi şehir içi yolu ise 80-90’a düşüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benim için sıkıntı yok. 110 fiks hızım. Ancak radar uyarısı veya eds görmedikçe geceleri şehir içinde çok hız azaltmıyorum. Yol ışıklı, rahat ise 100-110 devam. Sıkıntılı bi şehir içi yolu ise 80-90’a düşüyorum

En büyük sıkıntı orada zaten, 110-120 gidiyorsun, bi köy tabelası, 50 yazıyor, uçan kuş yok, yavaşlasan bi dert yavaşlamasan bi dert.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

En büyük sıkıntı orada zaten, 110-120 gidiyorsun, bi köy tabelası, 50 yazıyor, uçan kuş yok, yavaşlasan bi dert yavaşlamasan bi dert.

Ağarlaşıyorum öyle yerlerde arkadan gelen kamyon selektör yapıyor.

ve hemen ilerde kahvelerin altında beyaz linea.

kamyonlara ceza yok mu nedir?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Bozüyük ~ İnönü arası ddy alt geçidinin olduğu yer aynen öyle.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

kamyonlara ceza yok mu nedir?

suçta caydırma  kriteri nedir?

yazdı kağıdı verdi ama ödemedim. caydırıcı bir ceza yerine geçer mi bu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhammet Ali Deli
Kadir Kaya29 yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

25 günlük acemi şoför olarak trafikte pişmeye devam.

Kurallara uyunca için rahat oluyor ama maalesef uymayan çok.Birazcık küfürbaz oluyorsun.Kırk yıl düşünsen aklına gelmeyecek küfürler geliyor ağzına. :) Aynalar konusunda hala sıkıntı çekmekteyim.Başka da ciddi bir uyum sorunum yok gibi.

15 gün sonra muğla taraflarına gideceğim.Uzun yol için tavsiyelerinizi can kulağıyla dinlemeye hazırım.

Muhtemelen gidip geldiniz hatta başka yerlere de gidip gelmiş bile olabilirsiniz yazayım dedim yine de :) bence ya Allah bismillah diyip basın gidin gelin her yere. Araç kullanmadan tecrübe kazanılmaz. Ehliyeti aldıktan 1 hafta sonra tek başıma Erzurum'a gidip araç getirmiştim. Yaş 18.

Yolda agresif olmayacak sakin sakin süreceksin orta şeritte önündeki araçla 2-3 araba mesafe bırakıp trafiğin akışına göre devam edeceksin kardeşim. Uzun yol şehir içinden daha rahattır. Hız sabitleyiciyi ayarla çayını kahveni sigaranı iç müziğini dinle ağır ağır gidersin. 

Navigasyon kullanmanı da tavsiye ederim en iyisi Yandex navigasyondur bu konuda kullandıklarım içinde. Bilmediğiniz yolda en azından rotayı görürsünüz işinize yarıyor.

Araç kullandıkça tecrübe kazanılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhammet Ali Deli yazdı:

Navigasyon kullanmanı da tavsiye ederim en iyisi Yandex navigasyondur bu konuda kullandıklarım içinde.

Sokağın arkasını görmediğim her yolda yandex açıyorum. Kaçınmaları müthiş. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sokağın arkasını görmediğim her yolda yandex açıyorum. Kaçınmaları müthiş. 

Abi en son beni İstanbul'da nüfus müdürlüğü diye 3 katlı bahçeli bir eve götürdüğünden beri googleı tamamen hayatımdan çıkardım chrome ve mail haricinde sildim her şeyini.

Adam evini nüfus dairesi diye kaydetmiş sinirlerim bozulmuştu. Ara sokaklara filan giriyorum la olmaz buralarda nüfus diyorum içimden ama bilmediğim için gidiyorum filan görsen halimi gülmekten ölürdün.. :D

Yandexte sapıtıyor arada ama bir iki uygulama daha kullanmıştım tırt hepsi, ondan iyisi yok şu an. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...