İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Kiti Parazit Problemi

Çağatay Özsoy
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Çağatay Özsoy
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Yanma ihtimali yüksek. Devreye 7805 bağladınız mı peki

Yok yapmadim ama kutup ters olunca 7805 bi etkisi olmaz ki. Yandiysa yanmistir. Bi 60tl daha verecez

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Aux GND direk teyp içine lehimli, başka nasıl izole edebilirim anlamadım
Aux hattı kesilip,oluşan iki uç 3.5mm erkek soketlerle , linkini verdiğim parçayı araya baglanacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)
Hasan Yıldız yazdı:
Çağatay Özsoy yazdı:
Aux GND direk teyp içine lehimli, başka nasıl izole edebilirim anlamadım

Aux hattı kesilip,oluşan iki uç 3.5mm erkek soketlerle , linkini verdiğim parçayı araya baglanacak.

Bu aradaki parça parazitleri filtreleme yapıyor olabilir ama istediğimiz ses sinyallerinde de bir miktar %3-5 kayıp yapar gibi geliyor bana. elektriksel bir besleme olsa kayıpları telafi edersiniz ama bu şekilde sadece filtreleme yaparak kaliteden ödün verilmesi gerekir. Elektriksel paraziti kesmeye çalışmak bence daha uygun, olmadı giriş voltajını biraz yükselterek kayıpları telafi ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Servet beyden aldığım bilgilerle sonunda bluetooth bağlantımı kararlı bir şekilde oluşturdum. şimdi arabaya bindiğim andan itibaren hem görüşme hem muzik direk kullanabiliyorum. sadece görüşme sesi az geliyor ama o da telefonun samsung olmasından kaynaklı sanırım.

Yalnız bilginiz olsun B0505s-2w tek başına bağlamakla, 7805 devresi bağlamak arasında çok fark göremedim, 3-5 günde kullandım. yapacak arkadaşlar b0505s-2w tek başına kullanabilirler bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)
Cihat Küçükay yazdı:
Çağatay Özsoy yazdı:
Valla neredeyse yoldan çıkıyordum da neyse ki hepsiburada var, yorumlardan gördüğüm kadarı ile belki 10 kişininki bir süre sonra kendi kendine bozulmuş.  hem 100tl daha vericem hemde 2 gün sonra bozulacak,, olmaz o iş.. iki kondansatör  bi bobin bi delikli plaket halledicem inşallah, güveniyorum bu devreye.   https://ibb.co/tC6PYwZ

Siz bilirsiniz, 6 ayı geçti bende...

Bu arada bende sonunda baseus ba01 aldım, evet benim daha önce 30tl ye aldığımdan çok daha kaliteli, bluetooth bağlantısını 1sn tamamlıyor ama parazit devam ediyordu. sizin kullandığınız besleme iyi ondan parazit yaratmıyor. kit in bi numarası yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cihazın aux girişi direk ses işlemcisine bağlı. Harici kaynak ise araç eksi hattına. Bir süre sonra bluetooth ünitesi en ufak bir sapma yapınca entegre bozulacağı kesin. Tam izole konverter ile bu risk 0'a iniyor.

Bu arada konverter girişi 7805 yoksa bozulacak mutlaka.
Specleri 4.5 5.5 volt arası girişin

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağatay Özsoy
Servet Aydın yazdı:

Cihazın aux girişi direk ses işlemcisine bağlı. Harici kaynak ise araç eksi hattına. Bir süre sonra bluetooth ünitesi en ufak bir sapma yapınca entegre bozulacağı kesin. Tam izole konverter ile bu risk 0'a iniyor.

Bu arada konverter girişi 7805 yoksa bozulacak mutlaka.
Specleri 4.5 5.5 volt arası girişin

Anladım, iyiki sizden fikir almışım o zaman, ben aux işlemciye bağlı olduğunu bilmiyordum, verdiğin bilgiler için çok tskler. 

Zaten bu forum dışında adam gibi bilgi alabileceğim bir yer yok, ya yanlış biliyorlar yada hiç bilmiyorlar. Forumun yurumesinde emegi gecen herkese tskler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...