İçeriğe Yönlendir

Yeni Aracımız Golf V

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan

Superb'i ev için sattıktan sonra bütçeye uyacak uygun bir araç bakıyorduk. Araç favorimde duruyordu ama bir türlü arayamamıştım. Bugün aradım, Mehmet abiden de onayı aldıktan sonra gidip aldım. Bakım için ustama bıraktım, yarın alacağım. 2005 model 1.6 atmosferik motor, otomatik, bazı yerlerde tam otomatik diye okudum, 6 ileri şanzıman, büyük bir kazası yok, yanlarda sürtme kaynaklı boyaları mevcut... Bir süre bununla devam edeceğiz, hakkımızda hayırlısı olsun... Resim alamadım, 1 tane çekmiştim onu ekliyorum, yarın bakımdan sonra temizlik sonrası resim çekerim... 

eunkgqt.jpg

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun. Sağlam motor şanzıman. Lpg var mı?

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. Sağlam motor şanzıman. Lpg var mı?

Hayır LPG yok, ben taktırmayı düşünmüyorum, günümüz LPG montaj ücretleri ve bu aracı kullanma süremi hesaba katınca kendini amorti etmiyor. Böyle devam edeceğiz, şehir içi biraz fazla yakacak ama artık katlanacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ramazan Turan yazdı:

Hayır LPG yok, ben taktırmayı düşünmüyorum, günümüz LPG montaj ücretleri ve bu aracı kullanma süremi hesaba katınca kendini amorti etmiyor. Böyle devam edeceğiz, şehir içi biraz fazla yakacak ama artık katlanacağız.

Senelik en az 20bin km ve en az 5 sene kullanılmayacaksa bence de lpg’ye gerek yok. Ama motor çok sağlam. Çıt kırıldım euro 5 ve üstü motorlar gibi değil. Lpg’yi sever yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hocam güle güle kullan.
Bunun şanzıman tiptronic

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Hocam güle güle kullan.
Bunun şanzıman tiptronic

Mehmet abi, yağı değişmeli mi ?
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun aracınız tam otomatik, DSG değil. Yani kafanız rahat olabilir. :) 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun güzel bir tercih olmuş bence. Güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatikte daha bilgili arkadaşlarımız var bilen vardır ancak benim bildiğim bakımsız oldukları.
Eksikse tamamla fazla kurcama mahtığındayım ben.

Bildiğimiz tam otomatik şanzıman bu, manuel kullanıma izin verir, bu sebeple adına tiptronic denmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem KIRAÇ

gayet güzel görünüyo. ben de seviyorum bu modelleri. hayırlı uğurlu olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun kazasız belasız. Buna cc falan takılır. Aisin diye biliyorum şanzımanı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arabada 6 iler tam otomatik şanzıman var.  Fsi değil ise motoru 75 kw atmosferiktir. 

Hayırlı olsun. 

AM-JKLVfqmA7uhz5wwTp2T4Betm6gsamxlpJ5Ph8

AM-JKLUf7H6mtxbzbDnL3D4mon_mAo_anUkyhSoC

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Deniz Kom
Ramazan Turan yazdı:

Herkes bu şanzımanın bakımsız olduğunu söyler. Ancak Ben geçen hafta şanzıman yağını değiştirttim. İçinden çıkan yağ artık akmayacak kıvama gelmişti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Her şanzıman gibi bu şanzımanın da yağı değişir, değişmeli. İçindeki zift kıvamına gelmiştir şimdiye. 

Esas mesele doğru prosedürle doğru yağı kullanarak değiştirmek. Doğru prosedürle ölçmek. Artık makineleri var bu işin zaten, ama değiştirecek kişinin biraz teknik döküman okumayı bilmesi lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle kullanın. :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun Hocam.

Renk gri mi bej mi?

En çok gerisi var piyasada. Bej gibi gördüm. Çok tatlı bir rengi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...