İçeriğe Yönlendir

Sinirleri Eğitmek

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Kadir Kaya29

1 aydır istanbul trafiğindeyim.Normalde sakin kendi halinde bir adamım ama trafikte çok asabi ve küfürbaz oluyorum.Ne ben kendimi tanıyabiliyorum ne de eşim.

O kadar çok kural hatası yapılıyor ki!

Kural hatası yapan araçlara sadece küfür edip geçiyorum ama yayalar beni çok kızdırıyor.Bazılarinı arabadan inip dövmemek için kendimi zor tutuyorum.

Bir kaç örnek vermem gerekirse 1 hafta önce Bir kadın elinde iki çocuk orta işlek bir yolun ortasından yürüyordu yol verdim karşıya geçiyormuş gibi yapıp tekrar yolun ortasına döndü tekrar durup kornaya bastım bu sefer de diğer karşı tarafa geçiyormuş gibi yapıp tekrar yolun ortasına geçti.Camı açıp kızdım kardesim hiç mi canının kıymeti yok dedim.Sonra bugün işlek sayılabilecek bir sokak arasından 10 km ile gidiyorum 20 metre ilerde yolun ortasında 6 yaşlarında bisikletli bir çocuk babası da az ilerde arkamda başka araçlar bekliyor biz onlara bakıyoruz onlar bize adam çocuğunu yolun ortasından almıyor kornaya basıyoruz yok rahat 3 4 dk bekledik çocuk kendi geçti yolun kenarına.

Zor tuttum kendimi adama çatacaktım.

Kardeşler abiler bu gibi durumlarda sinirlerinizle nasıl başa çıkıyorsunuz nasıl telkinde bulunuyorsunuz kendinize.Formül nedir?Merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tecrübe kazandıkça.... yoksa her akşam 1 saat haber bülteni seyredince de insan küfürbaz olabiliyor. trafiğe çıkmadan da

Kadir Kaya29 yazdı:

onlar bize adam çocuğunu yolun ortasından almıyor kornaya basıyoruz yok rahat 3 4 dk bekledik çocuk kendi geçti yolun kenarına.

Zor tuttum kendimi adama çatacaktım.

vesile ile bisikletle gezen çocuk varsa,  babası da o an  kendi mahallesindedir, adama çatrsanız birdendibre 35 kişi sopa ile size dalabilir. sopa yerine satır pala tüfek bilumum araç gereç te olabilir. çatmayınız

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kimseye ders vermeye çalışmayın, selametle eve gitmeye çalışın bence.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Öfke kontrolü.

Bir anlık öfke insanın başına bazen küçük bazen büyük birçok sorun açabiliyor. Sinirlendiğimiz zamanlar ne başkasına ne de kendimize zarar vermeleyim, oto kontrolü sağlayalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hem ruh sağılığı, hem beden sağlığı hem ömür uzunluğu açısından görmemeye ve duymamaya çalışın kendi yolunuzda gidin kimseye bulaşmayın şimdi adam vurmak moda aman dikkat emanetsiz gezmiyor gençler ha bir de iki adam yaralaması olmayana, sabıkası olmayana kızlar bakmıyor artık herkesi kendiniz gibi beyefendi sanmayın.

İstanbul trafiğinde kuralsızlığın en büyük iki tetikleyicisi bir yapanın yanına kalması iki başkası yapıyor ben de yapayım mantığı...

Herkese kazasız, belasız, cezasız ve kavgasız sürüşler dilerim.  

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Yücel Çetin yazdı:

ha bir de iki adam yaralaması olmayana, sabıkası olmayana kızlar bakmıyor artık

:rofl: süperdi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İstanbul trafiğinde katil ve maktul olmak arasında kıldan ince bir çizgi vardır. O çizgidir ki bazen insana güzel görünür bazen şeytan. Aman diyeyim :) 

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kimseye kural öğretmeye çalışmayın. Düzene uyun. Akıntıya bırakın kendinizi.
Korna çalmayarak başlayabilirsiniz.
O düzen değişmez.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Allah'tan İstanbul'da değilim, burada bile çok sinirleniyorum ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Trafikte sakin kalabilmek için akıl vermek, tavsiyelerde bulunmak kolay ama uygulaması hakikaten zor.

Ben öyle durumlarda, ailemi, çocuklarımı, 10 aydır da torunumu aklıma getirmeye çalışıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Keşke benim bir hapım olsaydıda hepinize verseydim. İçenin trafikte kafası güzel olsa. Sabır seviyesi tavan yapmış hipermilci bir toplum olurduk. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çakar siren takın... Hata yapana basın megafondan kalayı... Hata yapana çalın sireni, nası imana geliyorlar görün... 

Bizim milletimiz malesef böyle illa korkutucan... 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yada Çağlar'la takılın bir süre.. 

Size boş vermeyi ve ikna olmayı öğretsin :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kaç kişi trafikte tehdit etti hatırlamıyorum bile. Ankara’da yine basit bir mevzudan camı açıp senin hayatını kaydırırım demişti orta yaşlı bi abi, sonra peş peşe aynı lojmana girince sesi çıkmadı. 
Çok güzel bir atasözümüz var. El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz zannedermiş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şebeke suyuna lustral basacaklar. Bak nasılda pamuk gibi oluyor millet görün

• Beğen 2
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Kaç kişi trafikte tehdit etti hatırlamıyorum bile. Ankara’da yine basit bir mevzudan camı açıp senin hayatını kaydırırım demişti orta yaşlı bi abi, sonra peş peşe aynı lojmana girince sesi çıkmadı. 
Çok güzel bir atasözümüz var. El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz zannedermiş. 

Ankara'da kalabalık motorcu grubunun atışıp diklendiği Passat aracın içindekilerin C.başkanı koruma ekibi çıkmış ve silah çekmişti diye hatırlıyorum.

İnsanlar silah taşıyor, sadece yumruk yine kabul edilesi Selim hocam. Yumrukla ya sen döversin ya karşıdaki. Memleketin en az %20'si dolu geziyor. Bu insanların en az yarısı sıkıyı görünce o silahı kullanacak nitelikte.

Geçen gün arkadaşın korna çalıp ağzını doldura doldura küfür ettiği araçtan 3 tane PÖH inmiş :D Allahtan yaşları biraz varmış uymamışlar bizimkine... Adamlar üniforma ile indi, rengim değişti diye anlattı :) 

Kadir bey

Kendi adıma, evde yolumu gözleyen iki çocuğum bir eşim var. Amaan, banane deyip geçiyorum. Kaza da olsa, e kasko var. Dünya umurumda değil. Yoksa onunla kavga et bununla kavga et, eninde sonunda birinin başına bir şey gelir. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben sakız çiğneyerek mücadele ediyorum. Bir de müzik. Dıptıs dıptıs. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Murat Sahın yazdı:

Ankara'da kalabalık motorcu grubunun atışıp diklendiği Passat aracın içindekilerin C.başkanı koruma ekibi çıkmış ve silah çekmişti diye hatırlıyorum.

İnsanlar silah taşıyor, sadece yumruk yine kabul edilesi Selim hocam. Yumrukla ya sen döversin ya karşıdaki. Memleketin en az %20'si dolu geziyor. Bu insanların en az yarısı sıkıyı görünce o silahı kullanacak nitelikte.

Geçen gün arkadaşın korna çalıp ağzını doldura doldura küfür ettiği araçtan 3 tane PÖH inmiş :D Allahtan yaşları biraz varmış uymamışlar bizimkine... Adamlar üniforma ile indi, rengim değişti diye anlattı :) 

Kadir bey

Kendi adıma, evde yolumu gözleyen iki çocuğum bir eşim var. Amaan, banane deyip geçiyorum. Kaza da olsa, e kasko var. Dünya umurumda değil. Yoksa onunla kavga et bununla kavga et, eninde sonunda birinin başına bir şey gelir. 

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

senin hayatını kaydırırım demişti orta yaşlı bi abi, sonra peş peşe aynı lojmana girince sesi çıkmadı. 

:rofl: en sevdiğim R vites

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yada Çağlar'la takılın bir süre.. 

Size boş vermeyi ve ikna olmayı öğretsin :)

ömrüne 10 yıl katar, gel sen , aşın da var nasılsa :friends:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Torpido ya başını sallayan köpek figürü koymuştum. Kizdikca onla beraber bende başımı salliyordum. Bu aralar cam açıksa ve birine kızdı isem parmağımı silah gibi yapıyorum bam deyip ateş ediyorum. Öldün sen deyip gulerek geçiyorum 😁

Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Bugun trafikte sellektör yapma kavgası yüzünden girdiği cezaevinden, 13. Yılında tahliye olmuş bir abi ile konuşma fırsatı buldum.

2008 senesinde sellektör yapma tartışması üzerine, bu abimiz ve başka bir kişi karşılıklı küfürleşiyor, daha sonra ikiside aracından iniyor. Karşı taraf ince bir sopayla yaklaşıyor, diğeri de keser ile araçtan iniyor ve o an bir anlık sinirle kafasına vuruyor. 8 saat sonra ise maalesef karşı tarafın vefat ettiği haberi geliyor. Ölüme sebep olan abi şunu söylüyor; 

Oan münakaşaya girmek için hevesli davranmayıp, yoluma baksaydım ve 2 ay sonra birisi bana 'sen bundan iki ay önce trafikte böyle bir tartışma yaşamışsın' deseydi, inan hatırlazdım bile! Akılda yer bile tutmayacak bir mesele için, 13 senem dört duvar arasında boşa gitti..  Ömrüm gitti.. O gün, o olaydan iki saat önce anaokuluna bıraktığım oğlum, şimdi üniversiteye gidiyor ve ben onun en güzel zamanlarında, en çok yanında olmam gereken zamanlarda, bir anlık öfke sebebiyle, kapalı duvarlar arasında yıllarımı boşa heba ettim. 

Paraları olmadığı için, eşimi ve çocuğumun sefalete mahkum ettim. Şu anda da hala ekonomik çöküntüdeyiz işte bulamıyorum. Özgürlüğünüze mal olacak herşeyden uzak durun! Bir kötülük görmüşseniz, hukuki yolları tercih edin.. Şu Üç günlük ömrü, bir de parmaklık arkasına sığdırmayın. Bırakın hata yapan yapsın, sizin dövmenizle trafik kültürü düzelmeyecek ve trafikte hergün adam dövseniz, günde 10 tane adam döversiniz, belki de ölen taraf siz olursunuz. 

Trafikte kimseyle kavga etmeyin. Mesele dayak atmak ya da kavgadan korkmak meselesi değil. Haklı ve güçlü de olsanız dahi, sonu hüsran olabiliyor. Evinizden içeri girdiğinizde, evladınıza, annenize, babanınza, eşinize özgürce sarılmanın verdiği keyif yada hala yaşıyor olmanın güzelliği; Trafikte haklı olmaktan çok daha keyiflidir.

Alıntıdır

Gerçekten yaşanmış bir hikayemi bilemiyorum ama ders niteliğinde biraz uzun ama okumakta fayda var 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ömer Vural yazdı:

Özgürlüğünüze mal olacak herşeyden uzak durun!

Hayatta korku duyduğum an çok azdır. Bunlardan biride cezaevinde asker iken mahkumla girdiğim bir durusmadir. Tek bıçak darbesi ölen yada şikayetçi olan yok fakat ölümcül yara diye geçtiği için öldürmeye teşebbüs var.

Mahkum- Efendim çok pişmanım.

Hakim kafayı kaldırdı

- O dediğin türk filmlerinde oluyor. Buraya üç dakika fazla sabredenler gelmiyor. Karar 10 küsur sene ağır hapsine.....

Dizlerim çözülmüştü o adamın yerinde oldugumu hayal edince.

Çimenin kenarına ayakkabısını dokundurmak için çocuk gibi yalvaran mahkum gördüm. Bizim gözden kaçırdıkları mız bile elden çıkınca ne kadar kıymetli oluyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

mahpusta tezek kokusunu özleyen insan var, Allah kimseyi düşürmesin, bu dizileri de filmleri de birileri engellesin artık

daha çocukken edebi adabı efendiliği değil, silahı raconu öğrendi koskoca bir nesil hemde oturduğu yerden, orada anlatmadılar 3 kere vurursan öldürmeye teşebbüs, tek bıçak vurursan adi yaralama, kolay zannediyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben çok insanın ifadesini aldım, bazılarının yaşadığı pişmanlık ve zamanı geri getirme gayretine çok şahit oldum belinde her zaman silahla gezen biri olarak hiç kimseye bulaşmam, kimseyle kavga etme girişiminde bulunmam hep yoluma bakarım kimseye uyup arabadan inmem bile korkaklıktan değil elbette ama inanın değmez küçük bir ağız münakaşası bile cinayetle bitebilir bu ülkede...Ve son olarak; insan oğlu düşündüğünüzden daha kahpedir yanınızda eşiniz veya çocuğunuz vardır, haklı veya değilsiniz dinlemezler it sürüsü gibi saldırırlar ne olduğunu anlayamazsınız bile...Bu neslin izlediği diziler, dinlediği şarkılar hepsi sıkıntılı şarkılarda uyuşturucu, gasp, silah işleniyor bilinçaltına diziler zaten malumunuz leblebi gibi adam öldürüyorlar gelecek on yıl çok daha kötü bir ülke olacağız asayiş açısından dediğimi yabana atmayın... 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aile apartmanında bir münakaşa yüzünden 72 saat açık tipe girip çıkmış bir delikanlı vardı, daha da apartman üstümden geçse ses etmem derdi....

Osman Yücel Çetin yazdı:

.Bu neslin izlediği diziler, dinlediği şarkılar hepsi sıkıntılı

aynennnn

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...