İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Kaput Altı İzolatör

Hasan Güngör

Recommended Posts

Hasan Güngör

Selamlar Forum,

Ankara içinde focus 1 kaput izalatorü yapan önerebileceğiniz bir yer var mıdır? Kendim yapmak istemiyorum, yangın vs aklımda kalmaması için.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Döşemecilerde alev almaz diye satılan süngerler var veya alüminyum folyo kaplı olanlar. Şablon çıkarıp kestirerek yaptırabilirsiniz. Fiesta da yapmıştım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focus1 2,0 larda veya 1,9 dizellerde orijinal vardı diye hatırlıyorum. 

Gerçi ford artık o modellere parça temin etmez ama denenebilir. 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Focus1 2,0 larda veya 1,9 dizellerde orijinal vardı diye hatırlıyorum. 

Gerçi ford artık o modellere parça temin etmez ama denenebilir. 

Bir zamanlar araştırdım fakat, bazılarında fab. çıkışı olmasına rağmen, yedek parça olarak satılan hiç rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu durumda yanmaz bir malzemeyle yapabilirsiniz 

Ben qashqainin motor kapağına yapmıştım.. @Mustafa Arıkanvermişti bana.  Örnek link paylaşır görürse   

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yaklaşık 15 sene önce ford yedek parçacılarda orjinal olarak satılıyordu kimse yüzüne bakmadığından bir süre sonra stoklardan düşüldü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

stajtan emekli olana kadar bu tip parça faturası görmeyen parçacı  çoktur. stoklamaya da uygun değil, nem kapar, süner

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

el beceriniz varsa kendiniz de yaparsınız. kalıbı doğru almak önemli olan. bu şekilde kendinden yapışkanlı kauçuk süngeri 2 katmanlı şekilde uyguladım, 4-5 ay oldu ilk günkü gibi duruyor. sarkma, kopma, yangın tehlikesi vs olmuyor. ses yaılıtım ve tokluk olarak orijinal keçelerden daha iyi.

tek dezavantajı başlarda motor sıcağına maruz kalınca kötü koku yapıyor. sonra geçiyor. 

https://www.hizliresim.com/4l6tv5t

https://www.hizliresim.com/aukmjob

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda yanmaz bir malzemeyle yapabilirsiniz 

Ben qashqainin motor kapağına yapmıştım.. @Mustafa Arıkanvermişti bana.  Örnek link paylaşır görürse   

9mm yanmaz araç yalıtım malzemesi diye geçiyor. Ses izolasyonu istiyorsanız bu yeterli. Isı yalıtımı da isterseniz bir yüzü aluminyum folyo kaplı olanları da vardı diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Güngör

Teşekkürle.Kalıbı çıkardım malzeme temin edip montaja geçeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...