İçeriğe Yönlendir

Doblo'nun 11 lt Yakması Normal mi?

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

İlk test sonucum.
Yol bilgisayarı 10,3lt gösterirken pompa verisi 9,5lt çıktı.
544 km yaptığım, ve %90 klima açık %60 ta sakın sayılacak aracın akarında sert kullanım olmayan sürüş tarzı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil
(düzenlendi)

5500 km cıvarı olduk hala ıslarla 10 lt cıvarı yakıyor doblo :)
250 km cıvarı uzun yol yaptım o zaman 8.5 cıvarıydı ortalama, çok sakın kullanım değildi.

Aracın 0-100 hızlanması inanılmaz hızlı değil, hele 1. vites dip gaz kalkınca bumu 120 bg lık araç diyorsun ama 2-3-4-5 fark etmiyor düşük devir sabit hızda giderken araç çok seri hızlanıp topluyor kendini hemen.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
5500 km cıvarı olduk hala ıslarla 10 lt cıvarı yakıyor doblo [emoji4]
250 km cıvarı uzun yol yaptım o zaman 8.5 cıvarıydı ortalama, çok sakın kullanım değildi.

Aracın 0-100 hızlanması inanılmaz hızlı değil, hele 1. vites dip gaz kalkınca bumu 120 bg lık araç diyorsun ama 2-3-4-5 fark etmiyor düşük devir sabit hızda giderken araç çok seri hızlanıp topluyor kendini hemen.

Yüksek tork şanzıman a zarar vermesin diye 1.viteste tam güç vermiyor olabilir.
Yakıt tüketimi çok hele uzun yolda bile 8.5 lt cidden fazla
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Coşkun Basan yazdı:

Yüksek tork şanzıman a zarar vermesin diye 1.viteste tam güç vermiyor olabilir.
Yakıt tüketimi çok hele uzun yolda bile 8.5 lt cidden fazla

Olabilir, zaten tek beğendiğim yanı aracın düşük devir performansı ve rahat uzayıp gitmesi başka burasıda güzel diyebilceğin birşey yok. 2015 connect'le kıyaslıyorum(eski kullandığım servis aracı) adamlar bildiğin bu özellikte var mantığı ile yapmış herşeyi. 

Fabrika veriside şehir dışı 6.5 lt şehir içide 8.5 lt yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam aracın yanında verilen evrakta.
Uzun yolda 5 lt değerleri görmek için 80-90 cıvarı sabit hızda klima kapalı gitmek lazım.

Performanslı ve tamamen kısa mesafe şehir içi ağırlıklı kullanıyorum aracı ama aynı şartlarda 1.6 95bg connect 7.5 lt ile dolaşırken doblo 10 lt ile dolaşınca ister istemez şaşırıyor insan. 3-4 aya ilk yağ bakımını yaptırmış oluruz bakalım o zaman bir değişiklik olacakmı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...