İçeriğe Yönlendir

120 km Hız Sonrası Uğultu Sorunu

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu

Emin olmamakla birlikte gazdan ayağınızı çekince ses gidiyorsa aksın  kendisi yada bileşenleri de uğultu yapabilir. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Arıza sorgulaması yaptınız mı ? Motor kulaklarında sorun varsa gaza basınca kasıntı anında uğultu yapabilir.Bu araçların motor kulakları elektroniktir bozulunca arıza ışığı yakmaz ama sorgulamada görünür.

Arıza sorgulaması yapmadık açıkça. Ama pazartesi günü servise teslim edeceğim3-4 gün kalsın onlarda tekrar baksınlar. şanzıman yağı azalmış olabilirmi, oda gelmiyor değil aklıma.
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arda Bülent Güzel yazdı:

Arıza sorgulaması yapmadık açıkça. Ama pazartesi günü servise teslim edeceğim3-4 gün kalsın onlarda tekrar baksınlar. şanzıman yağı azalmış olabilirmi, oda gelmiyor değil aklıma.

Olabilir. Uzun süre eksik yağ ile kullanımda dişli yanması olur ve belirli hızlarda uğultu değil de, vınlama sesi gelir diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Arda Bülent Güzel yazdı:

Şanzıman yağı bir kaçak yoksa neden eksilsin hocam, sen bakımları yaptıran adamsın, ben şanzımandan olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
aynı hızda manuel modda farklı viteslerde (4-5-6) seste değişiklik var mı?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Şanzıman yağı bir kaçak yoksa neden eksilsin hocam, sen bakımları yaptıran adamsın, ben şanzımandan olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
aynı hızda manuel modda farklı viteslerde (4-5-6) seste değişiklik var mı?

Furkan üstad. Dün yolda denedim ses yok bu seferde. Araç ısınınca yaptı heralde sesi. Sesi duyduğumda spor modda manuelde denedim ozaman yine 120-130 km hızda ses vardı başka hiç bir zaman ne yaptıysam sesi duymadım. İlla o hızlarda ses geldi.
Birde aklıma şu geliyor. Ben bundan 4-5 ay önce lastiğin birini yardım, benim lastikler y serisi idi yarılanın yerine w serisi lastik takıldı ve bir ay önce lastikleri ön arka yaptırdım o yüzden olabilirmi diye aklımdan geçirdim. Serviste çıkmazsa lastikleri tekrar ön arka yapacağım. Dün yine aynı hızlara çıktım olmadı ses. Benim kulaklarda bir sıkıntı mı oldu yoksa. Yaşlanıyoruz garipten sesler duymamı başladık ne
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...