İçeriğe Yönlendir

Araba Hantallaştı

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar 

bir kaç gündür fark ettim aracım sanki biraz hantallaştı özellikle alt devirlerde , tüm bakımları zamanından önce yaptırırım kullandığım yağ liqui moly dir kullandığım parçalar ya orj dir yada bosch markadır.

Bir tek şüphelendiğim , ben bakımı yılda bir kez yaptırıyorum ( km yi tamamlayamıyorum ) en son mazot filtresini değiştireli iki yıl oldu son bakımda değişmedi yani  birde son uzun yola gitmemde wurth kullandım acaba temizlikten sonra eski olan filtre mi tıkandı iyice ???

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Dizelde her bakımda filtre değişmeli diye biliyorum. Tıkanma olabilir. Değişim yaptınız mı?  Bu şekilde deneyip kontrol etmekte yarar vardır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ümit Türk yazdı:

Dizelde her bakımda filtre değişmeli diye biliyorum. Tıkanma olabilir. Değişim yaptınız mı?  Bu şekilde deneyip kontrol etmekte yarar vardır diye düşünüyorum.

filtre alıp değiştirmeyi düşünüyorum yarın

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Dizellerde 2 bakımda bir filtre değişir. km kaç bilmiyorum ama egr veya dpf varsa tıkanmaya başlamış olabilir. 3. veya 4. vitesle 3000 devir ile sabit hızla 20 25 km kadar yol gidin dpf varsa temizlensin.Fark olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Türedi yazdı:

Dizellerde 2 bakımda bir filtre değişir. km kaç bilmiyorum ama egr veya dpf varsa tıkanmaya başlamış olabilir. 3. veya 4. vitesle 3000 devir ile sabit hızla 20 25 km kadar yol gidin dpf varsa temizlensin.Fark olacaktır. 

dpf var evet , araç daha 80 binde ama söylediğiniz mantıklı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

çekiş düşmesi denince en son yağa bakılır yağda  markalarda öyle aman aman fark etmez ralli motoru değilse. bakım denince herkesin rutin alıştığı filtreler değişti ve bitti değildir aslında. örneğin kurum temizliği, kızdımra bujisi yaşlanması, intercooler içinin yağlanması, egr nin boru kesiti ufalması vs. vs. bir çok yapılması gereken temizlik vardır.

dpf ayrı dert.

öncelikle carbon clean öneririm, ancak siz piyasaya sorunca yaptırmaya korkacaksınız :)

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

şehir içi uzun süre kullandıysanız kesinlikle dpf tıkanmıştır eksoz yüksek derecelere cıkmadığından da kurumu da yakamamış tıkanmıştır uzun süreli devirli kullanın sonrasında değişlik olursa zaten anlaşılır 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Sorunu hallettik yorum yazan herkese tşk ler , sorun mazot filtresiymiş , mazot filtresini değiştirdim sorun halloldu bundan sonra iki bakımda bir değil her bakım değiştireceğim. Bu arada bosch marka filtre  aldım bilginize. Bazı kia ve hyundai yetkili servisleri bosch marka filtreleri orj ekipman olarak kullanıyormuş.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...