İçeriğe Yönlendir

Far Ayarı Kaçıyor

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Vectra C Far yükseklik ayarını içeriden yaparken far ayarım birden böyle kaçtı. Eskiden ok gibi tek çizgiydi. Sağı mı yukarı çıkarmam gerek yoksa solu mu aşağı indirmem gerek ya da sıfırdan far ayar makinasına mı gireyim ?

fw6h17r.jpg

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
(düzenlendi)

bana düzgün gibi geldi

düzenleme : yukardaki çıkıntıları söylüyorsanız onlar kesilme çizgileri uzaklaşıp yakınlaştıkça veya far ayarı yüksekse yanıltabilir

tarihinde Yasin Aygün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yasin Aygün yazdı:

bana düzgün gibi geldi

düzenleme : yukardaki çıkıntıları söylüyorsanız onlar kesilme çizgileri uzaklaşıp yakınlaştıkça veya far ayarı yüksekse yanıltabilir

Hayır , eskiden zaten bu duvarda düz çizgim vardı ve artık karanlık yolda sağ farın dibine gölge düşüyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sağ far yukarıda olsa olacak gibi, sol zaten aşağıda olur. Kesilme çizgisi de düzelir bence o şekilde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sağ düşmüş galiba.. 

Ancak farı yukarı alırken oldu dediğinize göre, mekanik bir sorun var. 

tekrar ayar yapmayı dene.. düzeltemezsen farı açıp bakmak gerek.. fişliler falan sıyırmış yada yerinden çıkmış olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu fotoğraftan anlamak çok zor. 10mt uzaktan düz duvara karşı bi foto paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birden aşağı indi diyorsun çok yüksekle ihtimalle muhtemelenle iç topuzdan çıktı far camını ayırmadan imkanı yok takılmaz.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Sani Gerşon yazdı:

Bu fotoğraftan anlamak çok zor. 10mt uzaktan düz duvara karşı bi foto paylaşabilir misiniz?

Akşam çekerim

Metin Akbal yazdı:

Birden aşağı indi diyorsun çok yüksekle ihtimalle muhtemelenle iç topuzdan çıktı far camını ayırmadan imkanı yok takılmaz.

Birden derken öyle düşme gibi değil de ben aşağı yukarı ayar motoru ile oynadıkça her oynamama daha fazla kaçtı ayarı böyle merkezlerde ışığı toplanmazdı önceden

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sağ düşmüş galiba.. 

Ancak farı yukarı alırken oldu dediğinize göre, mekanik bir sorun var. 

tekrar ayar yapmayı dene.. düzeltemezsen farı açıp bakmak gerek.. dişliler falan sıyırmış yada yerinden çıkmış olabilir. 

Ayar tutmuyor emmi daha da bozuluyor sanırım bir farımın ayar motorunda ki tur sayısı diğerine göre az kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
Çağrı Alaf yazdı:

Hayır , eskiden zaten bu duvarda düz çizgim vardı ve artık karanlık yolda sağ farın dibine gölge düşüyor.

Şöyle bir kaynak bırakayım bu şekilde ayarlarsanız eski haline dönmesi lazım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yasin Aygün yazdı:

Şöyle bir kaynak bırakayım bu şekilde ayarlarsanız eski haline dönmesi lazım

Bu akşam deneyeceğim, Teşekkürler.

Servet Aydın yazdı:

Sağ sol ayarı ile oynanmış bu farın. Yukarı aşağı değil

Artık nasıl bir mekanizma var da çalışmıyor bilmiyorum 😕

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Makinaya bağlattım sağ far fazla yukarı çıkmış 10 lira verip ayarlattım tekrar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...