İçeriğe Yönlendir

Aracımdan gelen Tuhaf ses

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
(düzenlendi)

2 aydır bu 3. yapışı. Her zaman yapmıyor soğukken ve ilk marş sonrası yapıyor. Bir halat geriliyor bir yay çekiliyor gibi ilginç bir ses. Bu halle binlerce kilometre yaptım aracın karakterinde bir değişim yok sadece nereden geldiğini merak ediyorum. Ses incele incele en son kayboluyor ısınmaya kalmadan 30 saniyede yok oluyor. Hoparlörden de belli oluyor kulaklıkla çok daha iyi belli oluyor. Evet yorumları tahminleri bekliyorum. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Isınmaya başlarken genleşen bir yer ses yapıyor sanki, tam aksi kontak kapattıktan sonra soğurken de duyulur ya ona benzettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
M. Asım Kahraman yazdı:

Isınmaya başlarken genleşen bir yer ses yapıyor sanki, tam aksi kontak kapattıktan sonra soğurken de duyulur ya ona benzettim.

Ona da benziyor, bir halat gerilmesine de benziyor. Yavaş yavaş açılan helezon yayı gibi de ama motor kısmından hangi parça bunu neden yapar tahmin yürütemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Lpg varmı araçta?
Aynı ses benim lpg regülatöründen geliyordu. Çalıstirinca bi elinle kontrol edebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağrı Alaf yazdı:

Ona da benziyor, bir halat gerilmesine de benziyor. Yavaş yavaş açılan helezon yayı gibi de ama motor kısmından hangi parça bunu neden yapar tahmin yürütemiyorum. 

Yay diyince aklıma termostatın yayı geldi ama o değildir bu kadar ses çıkaramaz. Manifoldun oralarda falan ısı kalkanı var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Gürbüz yazdı:

Lpg varmı araçta?
Aynı ses benim lpg regülatöründen geliyordu. Çalıstirinca bi elinle kontrol edebilirsin.

Var, kontrol edeceğim. Değiştirdiniz mi sonra ?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Gup gup gup sesinden mi bahsediyorsun. 

Aynen emmi o ses.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Yay diyince aklıma termostatın yayı geldi ama o değildir bu kadar ses çıkaramaz. Manifoldun oralarda falan ısı kalkanı var mı? 

Var abi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence manifolttan geliyor o ses.. 

Aracı çalıştırınca motor tarafından dinlediniz mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Kontrolleri yaptım. İlk çalıştırma da O ses gelirken aracı LPG den benzine aldım tık diye kesti. Nereden bilmiyorum regülatör sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Var abi 
Yok değiştirmedim aynı sesi duyuyorum bende.
Kontrolleri yaptım. İlk çalıştırma da O ses gelirken aracı LPG den benzine aldım tık diye kesti. Nereden bilmiyorum regülatör sanırım.
Ben dokunarak tahmin etmiştim. yarın bende senin taktiği deneyecegim[emoji3]
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Çağrı Alaf yazdı:

Soğuk motorda ilk çalıştırma esnasında lpg henüz aktif olmadığına göre rastlantı olma ihtimali yüksek gibi. Düğmeden benzine almayla regülatör devreden çıkmaz zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
M. Asım Kahraman yazdı:

Soğuk motorda ilk çalıştırma esnasında lpg henüz aktif olmadığına göre rastlantı olma ihtimali yüksek gibi. Düğmeden benzine almayla regülatör devreden çıkmaz zaten.

Hava sıcaksa motor soğuk olsa bile direkt LPG'ye geçebiliyor çalıştırdım ısınmaya başladığında tık tık ses gelmeye başladı baktım LPG sarı ışıkta kapadım Benzine aldım tık dedi kesti. Regülatör değilse bile sanırım LPG sistemleri veya etki ettiği alanlardan bir tanesinde hata

Ali Gürbüz yazdı:

Yok değiştirmedim aynı sesi duyuyorum bende.

Yarın LPG'de yaparsa benzine alır mısınız abi aynı adımları izleyelim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...