İçeriğe Yönlendir

1.3 CDTI Astra H Turbo Değişim veya Revizyonu

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Doğukan İpekçi

Selamlar, 2006 model 230 bin kilometredeki astra h aracımda 2-3 gündür ufak ufak gaza bastığımda 3 bin devir civarında ötme sesleri duyuyordum. Islık belli belirsiz olmasına rağmen yine de emin olmak için ustaya dinlettiğimde turbo değişecek dedi. Daha yeni ötmeye başladığı için aciliyeti yok dedi fakat eninde sonunda değişeceğini söyledi. Revizyonun 6 ay garantili olduğunu hem daha hesaplı hem daha mantıklı olduğunu söyledi. Sıfır turbo dışarı çıktığı dakika garantisi yoktur dedi. Sizce hangisi daha mantıklı. Revizyon için 2000-2500 TL arası tahmini bir fiyat verdi. Sizce ne yapmalıyım? Bana ne önerirsiniz? 

Şu an hiçbir performans kaybım ve şikayetim yok ufak bir ses dışında, uzun yola gitmem ve bu şekilde kullanmam sorun yaratır mı?

Yorum bağlantısı

Revizyon için fiyat çok yüksek geldi bana. Sıfır fiyatlarından çok aşağı kalır yanı yok.

Ustanız değilde direk bir turbo revizyoncuya gidip göstermenizi ve fiyat almanızı tavsiye ederim. Muhtemelen alıcagınız fiyat cok daha makul olacaktır

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

şirkette kullandığım dizel corolla 240 bin km de turbo arızası yaptı, öncesinde ıslık sesi başlamıştı farkındaydık, yetkili servisde yapıldı, turboyu dışarıda revize ettiriyorlar 1 yılı geçti bi sıkıntı yok, yanlış hatırlamıyorsam 2 bin tl gibi bi rakam ödedik, turbonun yenisine serviste 9 bin tl dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Revizyon 1500 dür muhtemelen

kalanı sök tak işçilik yağ değişimi vs 2500 demiştir

yenisini tercih ederdim 1.3 cdyi lerinki çok pahalı değildir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Ali Gök yazdı:

Revizyon 1500 dür muhtemelen

kalanı sök tak işçilik yağ değişimi vs 2500 demiştir

yenisini tercih ederdim 1.3 cdyi lerinki çok pahalı değildir

Aynen dediğiniz gibi yağ değişim vs. dahil biçimde söyledi. 

Mert ER yazdı:

Revizyon için fiyat çok yüksek geldi bana. Sıfır fiyatlarından çok aşağı kalır yanı yok.

Ustanız değilde direk bir turbo revizyoncuya gidip göstermenizi ve fiyat almanızı tavsiye ederim. Muhtemelen alıcagınız fiyat cok daha makul olacaktır

Bulunduğum yerde maalesef yok şehir dışına gidiyormuş. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

sıfır sıfırdır herzaman revizyondan cok cektim ben en son sıfır aldım gectim ne turbocusuyla nede motorcusuyla birbirlerine camur atmalarından kurtuldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

2006 tdci focusta 2 kez revizyon yapıldı 50 bin km içinde, yapıldı, 25 bin sonra bozuldu, tekrar yapıldı, başka bir turbocuda 2. kez yapıldı, yine 25-30 bin km sonra bozulunca sıfır taktık, 150 bin km oldu, hala sorun yok... Şahsen sizinki ile aynı motora sahip aracımda ihtiyaç hasıl olursa direk sıfırını alır takarım... Zaten 2500-3000 lira fiyata sıfırı satılan ürün 2000 liraya revize ettirilmez hocam :) 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Çıkma da bakabilirsiniz ancak kaç km lik araçtan söküldüğünü bilmek lazım..

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bazende ustalar aracılık yapıyor. Size 2500 dedikten sonra işi 1500-2000e başkasına yaptırıyor. Arada oturduğu yerden yolunu buluyor. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın yazdı:

Çıkma da bakabilirsiniz ancak kaç km lik araçtan söküldüğünü bilmek lazım..

çıkmacı yemin etse inanırmısınız :D 

Yorum bağlantısı
Mert Gülkokan yazdı:

ostimde çıkmacıya girdim rafta yan yana onlarca turbo vadı

birçoğunun palleri yağ içinde ve yine birçoğunun kenarları kırıktı 

iyiyi kim söker

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...