İçeriğe Yönlendir

2005 Opel Corsa C Mazot Gösterge Motoru Temini

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Bu aracı aldığımdan beri her gün farklı bir şeyler çıkıyor geçen günlerde mazot göstergesinin tutarsız çalıştığını şamandıradan olup olmadığını dile getirmiştim forumda ,şamandıradan olmadığı ortaya çıktı mazot gösterge motorundan olduğu söylendi kendim bilgisayarcı olduğum için elektronik konularda tecrübem var saati söküp motoru değiştirmek istesem bu motoru nereden temin edebilirim.Sanayide Elektronikçi ile görüştüm kendisi tamirini/değişimini yapacağını söyledi 300 lira gibi bir ücret istedi ama teminini nereden yapacağımı haliyle söylemedi bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Ekinci yazdı:

.Sanayide Elektronikçi ile görüştüm kendisi tamirini/değişimini yapacağını söyledi 300 lira gibi bir ücret istedi

Hiç risk almayın, ona verin derim.

Ancak OBD ile kontrol edildi mi şamandıra gösterge uyumu?

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Sani Gerşon yazdı:

Hiç risk almayın, ona verin derim.

Ancak OBD ile kontrol edildi mi şamandıra gösterge uyumu?

Öyle mi diyorsunuz, risk alacak bir durum var mı bilmiyorum sökme işlemleri sadece daha önce bir çok kez gösterge söküp ampül değişmişliğim var . O şekilde kontrol edilmedi şamandıraya açılıp bakıldı sadece,  geçen gün depoyu fulledim tam dolu gösteriyor kontağa kapatınca gösterge takıla takıla iniyor aşağı titreyerek kayarak inmiyor ama bazende normal kayarak normal bir şekilde iniyor bazen de dipten hiç oynamıyor.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Şamandıra bozuk olmasa da bazen ek yerleri kirli olduğundan takılma yapıyor. Benim de öyle sorunum vardı. Söktürdüm, temizlettim düzeldi. 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Deniz Kom yazdı:

Şamandıra bozuk olmasa da bazen ek yerleri kirli olduğundan takılma yapıyor. Benim de öyle sorunum vardı. Söktürdüm, temizlettim düzeldi. 

Aslında dediğiniz gibi Deniz bey gösterge işine girmeden önce şamandıra komple çıkarılıp temizlenip test edilse daha sağlıklı olur gibi

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

gösterge motoru nasıl birşey??

Merhaba Doğan bey, araştırma sonucu  bir video buldum açılmış hali ile ilgili ,videonun 1:19 dakikasında itibaren nasıl bir şey olduğu görünüyor bakmak isterseniz videoyu paylaşıyorum.

tarihinde Murat Ekinci tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...