İçeriğe Yönlendir

Renault Megane 1 - Uzun - Kısa Far Sorunu

Zeynel Bergel

Recommended Posts

Zeynel Bergel
Merhabalar arkadaşlar. Araçta şöyle bir durum var. Genellikle tek sefer marş alıyor. Bazense 2 farklı durum oluyor
1-)Tek tık edip kalıyor, çalışmıyor(Marş motoru ve otomatik yeni ve sağlam)
2-)Hiçbir ses yok, çalışmıyor(Daha önce bunu yaparken göstergeler kafasına göre hareket ediyordu. Meğer şase kablosu gevşemiş, usta onu sıkınca düzelmişti.)
Farlara gelince, farlar kafasına göre bir uzunda kalıyor bi kısada kalıyor. Sinyal veya dörtlüleri yakınca bu durum daha da hızlanıyor. Sanki sürekli selektör yapıyorum gibi sürekli bir kısa bir uzun oluyor.
Silecekler→ Mesela 5 saniyede bir silecekler çalışıyor diyelim. Bazen silecekler çalışmaya başlayıp hemen duruyor hareket etmeden. O sırada silecek kolunu kendime çekince(cam suyu fışkıyesini çalıştırınca yani) birden çalışmaya başlıyor.
Bazen kalorifer kendi kendine kapanıyor , düğmesi açık olsa bile, yine kendi kendine tekrar çalışmaya başlıyor.
Klimayı çalıştırınca, bazen rölanti 500-1000 arasında oynayıp kendine geliyor, bazen de stop ediyor araç.
Şimdi sorun elektriksel diye düşünüyorum. Sizce aracın şasesi güçsüz kaldığı için bunu yapıyor olabilir mi ? Bu arada önceden araba silecek ve sinyalde sürekli sorun çıkartıyordu. Sigorta kutusunu değiştirdim düzelmişti
Başka bir öneriniz var mı ? Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Sorun elektriksel görünüyor. 

Akü sağlam mı. Ölçüm yapılmalı.

Akü kutup başları temiz ve iyi sıkılmış mı bakılmalı.

Şase kablosu da kontrol edilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sigorta tablosu da kontrol edilmeli. O yılların Megane'ları su alırdı hep.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zeynel Bergel

Aküden çıkan şaseyi yenileyip bir tane daha şase ekledim. Ama sorun devam ediyor. Önceden sinyaller ve silecekler bi çalışıp bi çalışmıyordu. Sigorta kutusu dedidler. Değiştirdim. Yine benzer bir sorun. Sıfırı olmayınca mecbur çıkma bakıyorum. Acaba tamir oluyor mu sigorta kutusu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...