İçeriğe Yönlendir

Mobil Delvac 5w30 lcv Hafif ve Ticari Araçlar İçin modeli aracıma uygunmu?

Mehmet Karalar

Recommended Posts

Mehmet Karalar
(düzenlendi)

Değerli üstadlarım 2006 model 1.6 TDCI ghia aracımın yağ değişimi yaklaştı. Bir tanıdık aracılığı ile gittiğim dükkandan Mobil Delvac 5w30 DPF siz Hafif ve Ticari araçlar için olan aşağıda linki olan yağdan verdiler. Önce 5w30 olduğu için pek önemsemedim ama biraz araştırınca bu yağı binek araçlarda kullanan görmedim. Yağ Ford Wss-m2c913-d yi destekliyor, ama kafamda soru kalmasın istiyorum. Duruma göre iade veya değiştirmeyi düşünüyorum. Mobil Super 3000 x1 alsam uygunmudur. Teşekkür ederim. 

https://i.hizliresim.com/8iw87io.jpg

tarihinde Mehmet Karalar tarafından düzenlendi
Başlık değiştirme
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

delvac model isminin dezanvanatı eskiden beri ticari araçlara reklam yapmış olması. içeriği her yıl dönem değişebilir, şartnameye uygunsa ve dpf siz araçalr içinse ben de tercih ederdim. dpf siz araca dpf ye uygun yağ terine bu dha iyidir

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ford onayını karşılıyor. Zaten bir çok ticari ford , transit , connet falan 5w30 yağı kullanıyor.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Karalar
Evren Erakçora yazdı:

Ford onayını karşılıyor. Zaten bir çok ticari ford , transit , connet falan 5w30 yağı kullanıyor.  

Hocam yağ üzerinde 913-D yazıyor yani wss-m2c913-D ancak benim aracın kitapçığında Wss-m2c291-A yazıyor o nedenle biraz kafam karıştı. Bazı yerlerde wss-m2c913-d ve geriye dönük özellikleri karşılar yazıyor. Bu Wss-m2c291-A yı karşılar manasına mı geliyor. Ayrıca benim araç binek sınıfı yağ üzerinde hafif ticari araçlar yazmasına kafama takıldı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Karalar yazdı:

Hocam yağ üzerinde 913-D yazıyor yani wss-m2c913-D ancak benim aracın kitapçığında Wss-m2c291-A yazıyor o nedenle biraz kafam karıştı. Bazı yerlerde wss-m2c913-d ve geriye dönük özellikleri karşılar yazıyor. Bu Wss-m2c291-A yı karşılar manasına mı geliyor. Ayrıca benim araç binek sınıfı yağ üzerinde hafif ticari araçlar yazmasına kafama takıldı.

Mazot kalitesi o zamanlarda düşük diye 10w30 önermişler, daha sonra  5w30 yağ daha tasarruflu diye bu yağı önerdiler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Karalar

Kıymetli üstadlarım konu anlaşılmıştır, cevaplarınız için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...