İçeriğe Yönlendir

For-X Multimedya Sorunu

EmreKorkmaz

Recommended Posts

EmreKorkmaz

Merhaba, aranıza yeni katıldım. 2016 model Kadjar aracım var.

2. el aldığım aracımda For-X markalı multimedya sistemi vardı. Yaklaşık 1 aydır hatalı çalışmaya başladı. Geri vitese alınca sürekli siyah ekran gelip gidiyor ve görüntü gelmiyor. Çalıştığı zamanlarda görüntü kalitesi cok iyi olmadığı için kamerayı değiştirdim. 1 gün kadar güzel çalıştı. Sorun devam ettiği için kamerayı değiştirdiğim yere götürüp gösterdim; tesadüfen görüntü geldi ve usta kabloda sorun yok gereksiz yere masraf yapma dedi fakat sorunun nerde olduğunu da çözemedi.

Acaba başına böyle bir sorun gelen yada çözümü için bilgisi olan var mı aramızda?

Şimdiden teşekkürler.

https://vimeo.com/manage/videos/635596524

Linkte sorunu gösteren video vardır.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Sanki kamera kablosu kısa devre gibi. Emin olmak için direk cihazın arkasından yeni kablo ve camera ile test etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geri vites can protokolü ile mi aktif yoksa analog voltaj ile mi. Onu bilmek gerekiyor önce

Yorum bağlantısı
EmreKorkmaz
Hamit inan yazdı:

Sanki kamera kablosu kısa devre gibi. Emin olmak için direk cihazın arkasından yeni kablo ve camera ile test etmek lazım.

Cevabınız için teşekkür ederim. Görüntü devreye girdiğinde kesintisiz çalışıyor.

Fark ettim ki araç çalışıp hemen geri vitese alınca açılmıyor ama ileri gidip bir müddet aracı kullandıktan sonra geri vitese alınca görüntü geliyor.

Servet Aydın yazdı:

Geri vites can protokolü ile mi aktif yoksa analog voltaj ile mi. Onu bilmek gerekiyor önce

Sanırım canbus hattında çalışıyor. Bagajdan çıkan kamera kablosunda trig kablosu var ve markanın sitesinde canbus hattını desteklediği yazıyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
EmreKorkmaz yazdı:

Sanırım canbus hattında çalışıyor. Bagajdan çıkan kamera kablosunda trig kablosu var ve markanın sitesinde canbus hattını desteklediği yazıyor.

Canbus üstünden çalışana daha denk gelmedim. Gücü geri vites ışığından falan alır. Güç geldiği anda devreye girer. Sinyali alan cihaz camerayi algılayıp ekrana verir. Hemen çalışınca görmüyor dediğinize göre yazılımlar tam yüklenmeden önce geri vitese taktiginizdan sebep oluyor

Yorum bağlantısı
EmreKorkmaz
Hamit inan yazdı:

Canbus üstünden çalışana daha denk gelmedim. Gücü geri vites ışığından falan alır. Güç geldiği anda devreye girer. Sinyali alan cihaz camerayi algılayıp ekrana verir. Hemen çalışınca görmüyor dediğinize göre yazılımlar tam yüklenmeden önce geri vitese taktiginizdan sebep oluyor

Canbus hattında olup olmadığını sadece sınırlı bilgim ile söyledim; olmayabilir. 1-2 ay öncesine kadar nerdeyse anında açılıyordu; en fazla 1-2 saniye gecikmeli geliyordu. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
EmreKorkmaz yazdı:

Canbus hattında olup olmadığını sadece sınırlı bilgim ile söyledim; olmayabilir. 1-2 ay öncesine kadar nerdeyse anında açılıyordu; en fazla 1-2 saniye gecikmeli geliyordu. 

Ayarlarda varsa cihazı formatlayin olmadı yeni kablo kamera ile denenir başkada yapacak birşey yok.

Yorum bağlantısı
EmreKorkmaz
Hamit inan yazdı:

Ayarlarda varsa cihazı formatlayin olmadı yeni kablo kamera ile denenir başkada yapacak birşey yok.

Format yaptım değişen olmadı maalesef.

Kablo değişikliğine gitmek bana da son çare gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...