İçeriğe Yönlendir

Radyatör Plastiğindeki Kaçak

Behlül Baş

Recommended Posts

Behlül Baş

Arkadaşlar su radyatörünün “plastik kısmında” tam giriş borusunun azıcık ilerisinden iğne ucu büyüklüğü kadar bir kaçak var. 

Motor ısınınca kaçak daha da artıyor basınçla artıyor.

Alüminyum kısımda değil kaçak. Bunun bir çaresi var mıdır? Yeni radyatör almayı düşünüyorum fakat öncesinde belki bir çaresi vardır diye sormak istedim. Fotoğraf ve video ekleyeceğim

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bence risk almayıp değiştirin. Bu kaçağı fark etmiş olmanız bile sizin için şans. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Behlül Baş yazdı:

Arkadaşlar su radyatörünün “plastik kısmında” tam giriş borusunun azıcık ilerisinden iğne ucu büyüklüğü kadar bir kaçak var. 

Alüminyum kısımda değil kaçak. Bunun bir çaresi var mıdır? Yeni radyatör almayı düşünüyorum fakat öncesinde belki bir çaresi vardır diye sormak istedim. Fotoğraf ve video ekleyeceğim

Kaçak sadece plastik kısmındaysa plastik kaynak makineleri  var,  tampon, far onarım yapan  yerler ile bir görüşün bence değiştirmeden önce 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Onu bile farketmen çok iyi olmuş.  Değişim faydanıza. Tamir için işçilik vereceksiniz. Arıza aynı yerden verirse bir daha işçilik vereceksiniz. 

Değişim yaparsanız parça yeni olmuş olur hemde uzun vadede sorun yaşamamış olursunuz. Yorulmuş parçaları değiştirmek iyidir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

İyi ki fark etmişsiniz. 

İnsignia aracımda yedek depo tam boşalınca anlamıştım. garantisi bittikten 1 hafta sonra  :) 11 bin km de idi aldığımda o yüzden hiç yağ su kontrolü yapmamıştım. Farketmem de klimanın sürekli sıcak üfürmesi idi sanırım. Servis bunlarda tamir olmuyor plastik demişti. Ben de güvendiğim bir hastama sordum Ankarada Opel ustası. Hocam tamir olmayacak hiç bir şey yoktur dedi. Aldı ve 3 saat sonra teslim etti. Tedirgin olmadım değil Bir kaç ay her gün kontrol ettim kaçak var mı diye. Hiç bir kaçak olmayınca da unuttum ben de. 2 yıldan fazla kullandım. Bir sıkıntı da olmadı. Benimkinde baya baya delik vardı. 

Değişim yapmadan önce bence muhakkak iyi bir ustaya gösterin belki bir çare bulunabilir. Zira 4 yıl önce 2300 TL idi radyatör. Şimdi fiyatlar uçmuştur diye tahmin ediyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Behlül Baş yazdı:

Sorunu farketmişken en kısa sürede değiştirin. Daha dün aracın radyatörünü değiştirdik. İki gün önce Radyatörün giriş borusunun olduğu bölüm (avuç içi kadar) yolda giderken patladı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

eski aracımda tam radyatör üzeri plastikte kaçak vardı, söküm ve radyatörcüde onarım vs. 200 tlye mal oldu. bir ay sonra aynı yerden kaçaka devam edince 350 tlye kale radyatör aldım oldumu bana maliyeti 550.. demem o ki değiştirin hiç uğraşmayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Radyatörculer tamir ediyor ama maliyet sıfır radyatör parasının yarışı gibi zamanla tekrar ediyor değişim en sagliklisi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Önermiyorum... Fakat benimde eski aracımın radyatöründe ufacık bir sızıntı vardı. Stop Leak diye bir tıkayıcı ürün buldum netten kullandım , sorun çözülü 1.5 sene falan da öyle kullandım. Ama kullanımı herkes tarafından sakıncalı olarak görülür bilginize.. ( gerçi Tırlarda da kullanıyoruz ama :D ) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Behlül Baş yazdı:

ömrü dolmuş plastiğin. en kısa sürede yenisi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nalburlarda bulunabilen İran Tutkalı/ Yapıştırıcısı diye geçen 2 li tüp halinde üründen alıp denenebilir.

Ben denedim, benim radyatörde tam su giriş kısmında dirsek bölümünde olduğundan pek faydalı olmadı,10 gün kadar dayandı ama denemekten zarar gelmez bence. 

Delik ufaksa fayda etme ihtimali var. maliyet 10 tl. 

Ancak plastiğin ömrü doldu ise başka bir yerden tekrar edebilir, gözünüz radyatörde olsun tamir sonrasında da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

onlar epoksi yapıtırıcıdır. plastik ile farklı katsayıyla genleşirler ve olmaz. ancak kend türündeki bir naylon /plastik/pp malzeme ile kaynak yapılabilir. bence uğraşmaya değmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sunfix tutar bence ama değer mi bilemiyorum bence yenilemek daha mantıklı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

onlar epoksi yapıtırıcıdır. plastik ile farklı katsayıyla genleşirler ve olmaz. ancak kend türündeki bir naylon /plastik/pp malzeme ile kaynak yapılabilir. bence uğraşmaya değmez.

Haaa genleşmeden mi işe yaramadı benim eski arabada?:) aydınlanma hissettim şu an:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Şöyle bir öneri vereyim, radyatörü değiştirin üzerinden çıkanı da tamir ettirip satın. Eminim durumu değişime uygun olmayan ya da gerek görmeyen biri talip olur. 

Bir problem olursa çekiciydi sıkıntısıydı üstüne birde motoru indirme riski derken bence bu daha iyi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Ersin Gökdemir yazdı:

Hortumun dibinden kaçırıyor olmasın. Kelepçeyi değiştirip denemek lazım gibi.

Zaten durduk yere nasıl patladı onu da anlamadım. Askerdeydim bir ay boyunca araba yattı bir baktım geldiğimde yerde antifriz lekeleri.

Hortum olduğunu ben de düşündüm ama gösterdiklerim hortum değil dediler.

Hoş denemekten zarar gelmez dediğiniz gibi bir kelepçe değişip denemek kazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...