İçeriğe Yönlendir

2022 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Tüik tarafından yeniden değerlendirme oranı hesaplandı. Müdahale olmazsa vergilere %36 zam kapıda. Yarın sabaha uyanamayabilirim 😭 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen sene tüfe %15 idi. MTV ise %9 zamlanmıştı. Bu sene neden %36 diye tüik vergi zam hesaplaması yapıldı anlamadım. 

https://www.ahaber.com.tr/galeri/ekonomi/2022de-mtv-vergi-harc-trafik-cezalari-pasaport-ucreti-ne-kadar-olacak-iste-zam-oranlari

bu oran ekim üfe’si olarak yeniden değerlendirme oranı kabul ediliyormuş

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçen sene tüfe %15 idi. MTV ise %9 zamlanmıştı. Bu sene neden %36 diye tüik vergi zam hesaplaması yapıldı anlama

ulusal medyada bugün yapılan bir yorum: rakama takılmayın, konu dağılmasın..

programdaki konu da enflasyon idi, başka soru?

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçen sene tüfe %15 idi. MTV ise %9 zamlanmıştı. Bu sene neden %36 diye tüik vergi zam hesaplaması yapıldı anlamadım. 

https://www.ahaber.com.tr/galeri/ekonomi/2022de-mtv-vergi-harc-trafik-cezalari-pasaport-ucreti-ne-kadar-olacak-iste-zam-oranlari

Link A Haber... 

Konu Başlığı: "Vatandaşımız sağlıklı olsun yürüyüş yapsın diye MTV ye %36 artış yapıldı... "

• Beğen 2
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu zam geri alınır %25 olarak düzeltip önümüze önceki yıllardaki yaptığı gibi sunulur. Bizde o nekadar iyi adam bak indirdi vergi zammını deriz . Herkes mutlu olur . Hikaye hep aynı yersen.

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet Türedi yazdı:

Bu zam geri alınır %25 olarak düzeltip önümüze önceki yıllardaki yaptığı gibi sunulur. Bizde o nekadar iyi adam bak indirdi vergi zammını deriz . Herkes mutlu olur . Hikaye hep aynı yersen.

+1

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ahmet Türedi yazdı:

Önce eşşeği kaybedip üzülme bulunca da sevinme. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
E hani enflasyon %18 di

%50 altı olsun öpüp başıma koyarım. Almanya bile 22 yaptı
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

%50 altı olsun öpüp başıma koyarım. Almanya bile 22 yaptı

Akşam yönetici geldi aidat zamı için ne düşünüyorsun diye sordu %60 dan açalım %50’de onaylayalım dedim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akşam yönetici geldi aidat zamı için ne düşünüyorsun diye sordu %60 dan açalım %50’de onaylayalım dedim.

Makul. Temizlik malzemeleri uçmuş
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

haber:  daha az ısıtın evinizi, faturada az gelsin ... 

Yazık bu Vatana..... ve hatta Gezegene....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

enflasyonun %19 civarında seyrediyor olmasına  inanan varmı hakkaten ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sen o zaman bu zamma %40 50 falan de A Haber imiş.

BU arada konuyu oluşturan kişinin de sen olması çok manidar :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Enerji bakanıda vitesi rampa aşşağı boşa alın tasarruf edersiniz demiş. Haberi yok heralde vitesi boşa aldığında aracın hala tüketim yapacağından. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

şu model hacim ve güc e göre vergi işi ne oldu? ne bileyim 2009 model arabaya hayvan gibi vergi ödemek koyuyor adama da...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...