İçeriğe Yönlendir

Powerful PM-4400 Modem UPS Parazit Sorunu

Sani Gerşon
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon

Sanırım yaklaşık 1 sene evvel konu başlığında ürünü almıştım. Mevcut Tunçmatik Modem UPS'in pilleri öldüğünden bu ürünü alayım, hem daha kaliteli hem de daha yüksek kapasiteli diye tercih etmiştim. Ancak maalesef öyle olmadı.

Modemim kablonet'in ve doğal olarak kablotv kablosunun bulunduğu bölgede duruyor. Bu aleti bağlayınca bağlı olan TV'nin görüntüsü gidiyor. Evet, bildiğiniz tv sanki sinyal yok gibi algılayıp görüntüyü kesiyor. Acaba dedim, cihaz yüzünden mi yapıyor diye, uzaltıcı kablo aldım bu ups'e ama cihazı nereye koyasam koyayım, kablosu ile kablonetin kablosu yanyana gelince sinyal gidiyor.

Forumun en kral abisine gönderdim ve cihazın sorunu çözdü. Videosunu da paylaşıyorum, teknik olarak ne yaptığını yazacaktır.

Sağolsun, varolsun. Ellerine sağlık King :)

Dip not: Tunçmatik'in pillerini de değiştirdi. Adamın elinden hiç bi şey kaçmıyor :crazy:

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Servet Aydın

3.7volt gerilimi 12volta çıkaran inverter devresi 400khz ile çalışıyor. Doğrultucu skotty diodlar yüksek hızlı anahtarlama esnasında harmonik üretiyor. Ya to220 diod bağlayıp ayaklarına ferrit nüve takacaktım ya da mevcut diodlara paralel harmonik sönümleme kondansatörü. To220 diod kasaya sığmaz diye yapmadım ancak ufak bir sorun var sanırım. Duman çıkması gerekiyordu. Neden çıkmadı hâlâ hayret

• Beğen 3
  • Teşekkür 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az evvel ilçe belediyesinden aradılar. Tüm ilçeden elektriklerin kesildiğini, trafoların yandığını falan söylediler. Bizim sokaktan şüpheleniyorlarmış. Anahtarı tuvalete atıp evden çıktık. Bu alet olamaz sorumlusu sonuçta yani :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

yüksek hızlı anahtarlama esnasında harmonik üretiyor. Ya to220 diod bağlayıp ayaklarına ferrit nüve takacaktım ya da

... taaaam anlamadık ne var yani, çorba pişirir mi bu cihaz?

Sani Gerşon yazdı:

Az evvel ilçe belediyesinden aradılar. Tüm ilçeden elektriklerin kesildiğini, trafoların yandığını falan söylediler. Bizim sokaktan şüpheleniyorlarmış. Anahtarı tuvalete atıp evden çıktık. Bu alet olamaz sorumlusu sonuçta yani :crazy:

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kral ya, ellerine saglik SANİ. Bozucan ya da bozuk bir seyler alican ki Portif AŞ yonetim kurulu baskani kisi bos vakit bulup abuk sabuk seylerle ugrasmasin [emoji851]
Şaka şaka kral olan Servet burda tamam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kral ya, ellerine saglik SANİ. Bozucan ya da bozuk bir seyler alican ki Portif AŞ yonetim kurulu baskani kisi bos vakit bulup abuk sabuk seylerle ugrasmasin [emoji851]
Şaka şaka kral olan Servet burda tamam.

...... boşluğu sen doldur. Cümle devam ediyor oradan fites kolunu yapmasam böyle yazmazdın biliyorum. ..... Sen doldur yine
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...