İçeriğe Yönlendir

Linea 1.6 Multijet Emotion Plus

Fikri Keleş

Recommended Posts

Önder Özcan
Koray Demir yazdı:

Söylemeyeyim diyordum ama dışarda tam olarak böyle oluyor. 😄

Egzoz muayenesinde bu işlemle karşılaşanlara +1 ekler misiniz? :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Köksal Yılmaz yazdı:

Fren hidroliğini de değişseydin

Yeğenin 120bin kmdeki lineasının direksiyon yağını yeniledik. Opet atf2 ile 80 tl ye istasyondan aldık. Tavsiye ederim.
0006cce50eadd0b415791da78dc0d012.jpg

Köksal abi nasıl çekmiştiniz ? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal abi nasıl çekmiştiniz ? 
Aracın ön tekerlerini yerden kesecek kadar kriko ile kaldırıp altını destekledim. Sonra yağ deposunun alt tarafındaki gidiş hortumunu söküp 330 ml lik su şişesine yağı aldım,büyük şişeye döktüm(şırınga ile çekersen daha kolay olur). 500 ml lik şişe sığmıyor 330 luk iyi,altına da naylon poşet vs koy motora akmasın. Sonra çıkardığım hortumu geri taktım. Boşalan depoyu doldurdum, üstten dönüşü söküp direksiyonu yeğene sağ sol yaptırdım. Yaptıkça eski yağı dönüşten şişeye akıttım depoya da takviye yaptım. 800 ml gibi kirli yağ çıkınca sağ solu bıraktım. Depoyu max a kadar doldurdum.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersen Tapan yazdı:

ilk muayenede 3000 devirde ölçmüşlerdi, 2. muaynede dip gazı ısrarla istedi. ( dizel )

tse ye aykırı ama Ee n'ağpak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tse ye aykırı ama Ee n'ağpak

Tüv’ün tse standartlarını karşılama zorunluluğu var mı? CE belgesi falan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tüv’ün tse standartlarını karşılama zorunluluğu var mı? CE belgesi falan

tüv istasyonlarının içinde egzos emisyon merkezi olması bile tse ye aykırı, n'apacan?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

tüv istasyonlarının içinde egzos emisyon merkezi olması bile tse ye aykırı, n'apacan?

Neden aykırı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Neden aykırı?

tse ye göre egzos emisyon testi düzeneği kurulması için tamir yapılan bir işletme gerekli, tüv de de ampül bile değişmek yasak o derece tamir yapılmaz bir şartnamesi var tüv e göre de , yani yol kenarında sadece egzos emisyon yapmak için dükkan açılamaz, bir tamirhane olması gerekli

• Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

tse ye göre egzos emisyon testi düzeneği kurulması için tamir yapılan bir işletme gerekli, tüv de de ampül bile değişmek yasak o derece tamir yapılmaz bir şartnamesi var tüv e göre de , yani yol kenarında sadece egzos emisyon yapmak için dükkan açılamaz, bir tamirhane olması gerekli

Muayene istasyonlarının sadece kuş uçmaz kervan geçmez ya da köpeklerin öldüğü yerlere kurulmasının da TSE ile bir ilgisi var mı acaba?

Yoksa seve seve geleceksiniz diye en ucuz yeri mi seçmişler.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Muayene istasyonlarının sadece kuş uçmaz kervan geçmez ya da köpeklerin öldüğü yerlere kurulmasının da TSE ile bir ilgisi var mı acaba?

istasyon sayısı ve yerleşimi İStanbul için büyük rezalet, diğer illerde nasıl bilmiyorum, sayısı da artmıyor, parası ile rezil oluyoruz, vip istasyon istiyoruz 1000TL muayene :keyifli:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

Birde havaalanı tarifesi gibi mistasyonları var 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Selçuk Bakış yazdı:

Birde havaalanı tarifesi gibi mistasyonları var 😁

10 dakikası 600 küsür TL zorunluluk teşkil eden bir işten daha iyi kazanan yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Fikri Keleş

Akşam iftara giderken arka lastik inmiş gördük.

Heme işletmeyi çıkarıp değiştireyim dedim(arabanın değeri de düştü,işletmesi kullanılmış oldu).Ama avadanliktaki bidon anahtarı ile açmak ne mümkün.Zaten onların hiç ise yaradığını da görmedim ya.

Komşu araçta şansa 4 kollu varmış hemen değiştim.Simdi ilk işim 4 kollu anahtar almak.

Bence herkes arabasında bulundurmali

Stepne diye bilinse de adı işletme onun 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun bir de 12V lastik pompası dursun bagajda çok işe yarar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun bir de 12V lastik pompası dursun bagajda çok işe yarar

O da aklimda.Hep kucuk araba kullandığım için geniş bagaj ve her zaman hayat kurtaran ufak aletler 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

+ Anahtar yanına yer kaplamayacak boru bile lazım olabiliyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...