İçeriğe Yönlendir

VW Sharan, Seat Alhambra ve Ford Galaxy Yedek Parçaları Aynı mı?

Osman Bulut2

Recommended Posts

Osman Bulut2

Merhaba arkadaşlar
 yaklaşık 1yıldır sahip olduğum; Galaxy 2013 model  aracıma yıllık periyodik bakımını yaptıracağım. Malum bu aracın parçalarını temin etmek biraz sıkıntılıdır. İnternette gezinirken, bazı sunumlarda; VW Sharan , Seat Alhambra ve  Ford Galaxy aynı platform araçları olup, dolayısıyla çoğu yedek parçasının aynı olduğu belirtiliyor.  Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşımız var ise paylaşabilir mi? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Eski kasaları birbirine benziyor, muhtemelen onlarda ortak parça kullanımı fazladır . Sizinkinde ortak bir şey olduğunu sanmıyorum. Sizde S MAX ile benzerlik olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

images?q=tbn:ANd9GcQdd2q-7Rn2YeU05wJ6GOX

1995-2006 arası Galaxy için geçerli ortak platform kullanımi, sonrasında ortak parça olduğunu sanmıyorum bende.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Motorlar aynı ise Seat ve VW ortak parça kullanıyor olabilir ama Ford ile ortak parça olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

2016 s-max 1.5 ecoboost V kayışını yetkili servis dahil bulamıyorum. Şasi no ile orjinal fomoco aldım. yine uymadı. Yrtkili servise bakım için randevu aldım parçaları uymuyor dedim. Temin edin geleyim dedim. Gittim V kayışıuymadı dediler işlem sonrasında.

demem o ki üzerindeki parçaların kodları ile malzeme almanız en doğrusu olcaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Osman Bulut2 yazdı:

Merhaba arkadaşlar
 yaklaşık 1yıldır sahip olduğum; Galaxy 2013 model  aracıma yıllık periyodik bakımını yaptıracağım. Malum bu aracın parçalarını temin etmek biraz sıkıntılıdır. İnternette gezinirken, bazı sunumlarda; VW Sharan , Seat Alhambra ve  Ford Galaxy aynı platform araçları olup, dolayısıyla çoğu yedek parçasının aynı olduğu belirtiliyor.  Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşımız var ise paylaşabilir mi? Teşekkür ederim.

Galaxy wa6 kasadan itibaren yani 2007 2014 arası Galaxy vw grubundan bağımsız üretilmiştir, altyapı mondeo mk4 ve o dönemdeki volvo s80 ile aynıdır, land rover ın bir 4x4 ile de aynı olan parçalar var. 

Yalnız bijonlar ve porya mondeo ve s max dan daha kalın, benim galaxy de aldığımda sağ arkaya mondeo poryası takmışlar ben değiştirdim, porya et kalınlığı ve bijon saplamaları galaxyde daha fazla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Şu sitede şase no girerek parça arayabilirsiniz, https://7zap.com/en

2.0tdci Motor psa grubuyla ortak, 

Otomatik ise 2007 2011 arası tork konvertörlü aisin afw21, 2011 sonrası yarı otomatik powershift 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Yeni kasalarda aynı değil, s-max varken Ankara da yağ ve filtreleri değiştirmiştik, parçacı mondeo filtresi vermiş yolda yağ lambası yandı kirsehir de servise gittik yanlış filtreden kaynaklı sorun olduğunu gördük,servisdeki arkadaş ford transit filtresi taktı sorun gitti. 2.0 dizel 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Mehmet Atlıhan yazdı:

Yeni kasalarda aynı değil, s-max varken Ankara da yağ ve filtreleri değiştirmiştik, parçacı mondeo filtresi vermiş yolda yağ lambası yandı kirsehir de servise gittik yanlış filtreden kaynaklı sorun olduğunu gördük,servisdeki arkadaş ford transit filtresi taktı sorun gitti. 2.0 dizel 

Yeni kasa derken 2015 ve üzerini mi kastediyorsunuz. 

Emrullah Aydoğdu yazdı:

2016 s-max 1.5 ecoboost V kayışını yetkili servis dahil bulamıyorum. Şasi no ile orjinal fomoco aldım. yine uymadı. Yrtkili servise bakım için randevu aldım parçaları uymuyor dedim. Temin edin geleyim dedim. Gittim V kayışıuymadı dediler işlem sonrasında.

demem o ki üzerindeki parçaların kodları ile malzeme almanız en doğrusu olcaktır.

Eski kayışı alıp parçacıya öyle gidin mutlaka aynı olanı çıkar

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...