İçeriğe Yönlendir

Transit Geniş Ekran Gösterge Montaj km Düşürme

Cenk Yılmaz
Çözüme git Cenk Yılmaz tarafından,

Recommended Posts

Cenk Yılmaz

Selamlar.

Transit 2016 350e aracıma geniş ekran gösterge aldım fakat gösterge 724 binde çıktı :). Benim araç 75 bin küsür kmde idi. Bunu nasıl düşürebilirim modifiyeli ELM + fordscan tarzı bir yazılım ile kendim yapabilirmiyim? Yoksa servise vs. Mi gitmem gerek. Servise gitmek pek istemedim KM düşürüyorum muamelesi görmemek adına. Bunlar aracın gerçek kmsini beyinden görebilirler mi focus, c-max vs.lerde olduğu gibi. Göremiyorlarsa aracın muayene km bilgilerini, ekspertiz raporunu filan alayım yanıma herhangi bir muameleye karşı.

Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Servis km ayarlama işine girmez diye düşünüyorum, piyasada yapan yerde pek kalmadı korkuyorlar. Montajı kendiniz mi yaptınız, eski göstergeyle müracaat ederseniz belki yaparlar..

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Serkan Toker yazdı:

Servis km ayarlama işine girmez diye düşünüyorum, piyasada yapan yerde pek kalmadı korkuyorlar. Montajı kendiniz mi yaptınız, eski göstergeyle müracaat ederseniz belki yaparlar..

Hangisinin eski olduğunu anlarlar mı acaba seri numarası falan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hangisinin eski olduğunu anlarlar mı acaba seri numarası falan var mıdır?

geniş ekran olan aracın standartı değildir, şasiden belli olur veya Türkiye'deki donanım seçeneklerinde yoktur vs.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cenk Yılmaz

Montajını kendim yaptım. Nerelere gitmem lazım bu işlem için. Ben km kendi beyinden çeker yazar diye düşünmüştüm. Bunlarında beyninden okunmaz mı kendi kmsi aracın ids ile filan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Gösterge tamiri yapan yerlere gidin işinizi muhakkak çözeceklerdir. Bir arkadaşımın göstergesini değiştirdiğimizde aynı durum başımıza geldi. Elektrikçi 300 lira para istedi ama 50 liraya anlaşmıştık. Göstergedeki rakamı yükselttirmiştik biz. Eski saate ve muayene raporlarına hiç ihtiyaç yok. Aksine onlar olursa karşınızdaki kişiler yamyamlaşabilir. Bu iş zor biraz pahalıya patlar gibi muamele yapabilirler. Sanayide efendilik dürüstlük çalışmıyor malesef. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Ford IDS cihazı ile ve Forscan ile sadece km ileri alınabiliyor, geri alınamıyor diye biliyorum.

Şöyle ki eski aracınızın km sayacı bozuldu, yenisini taktınız, onu kendi aracınıza ayarlamak için bir menü var. İkinci el takılacağını düşünmemişler :D

Sizin işlemi serviste yapacaklarını sanmıyorum ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cenk Yılmaz yazdı:

Montajını kendim yaptım. Nerelere gitmem lazım bu işlem için. Ben km kendi beyinden çeker yazar diye düşünmüştüm. Bunlarında beyninden okunmaz mı kendi kmsi aracın ids ile filan.

Focus Fiesat falan olsaydı anahtarcıya gitmeden çalıştıramazdınız. İmmo sistemi göstergede, demek ki transitlerde sadece km bilgisi göstergede..

Yorum bağlantısı
Cenk Yılmaz
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Ford IDS cihazı ile ve Forscan ile sadece km ileri alınabiliyor, geri alınamıyor diye biliyorum.

Şöyle ki eski aracınızın km sayacı bozuldu, yenisini taktınız, onu kendi aracınıza ayarlamak için bir menü var. İkinci el takılacağını düşünmemişler :D

Sizin işlemi serviste yapacaklarını sanmıyorum ne yazık ki.

Servisten kastım özel servisler. Forumda bir kaç arkadaş özel serviste km ayarlattığını yazmıştı.

Evet anahtar muhabbeti olmadı soketi taktım marş bastım direkt çalıştı araç. Eğer sadece km saatinde tutuluyorsa km bilgisi beyinden müdahale olmuyor mu o zaman acaba. Km saatini söküp lehimle kadrana müdahale edilsin pek istemiyorum. Çok önceleri 2007 focus aracımda gösterge lehim çatlamalarından çok sıkıntı çekmiştim.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

YouTube da autofenomen  isminde bir arkadaş var. Ford araçlarına vakıf . Ona bir sorulabilir. 

Yorum bağlantısı
Cenk Yılmaz
Cavit Çırakoğlu yazdı:

YouTube da autofenomen  isminde bir arkadaş var. Ford araçlarına vakıf . Ona bir sorulabilir. 

Sordum onada aydındayım yardımcı olamam dedi. Baya bir beyinciyle iletişime geçtim kimse yapmak istemiyor. Sökmem gerekecek sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Yılmaz

An itibarıyla söküp kaldırıp atmaya karar verdim. Hiç bir yer yapmak istemedi sadece bir yer yaparım dedi oda 1000 tl dedi dalga geçercesine. Göstergeyi zaten 400 e aldım. En temizi eskiye dönmek. Herkese teşekkür ederim cevaplar için.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

ford focus 2014 aracım için kuga geniş ekran gösterge taktırmıştım taktırdığım göstergenin benim aracımdan 4500km fazlası vardı izmirde göstergeciye gittim 4500 km geri çek dedim ilk önce şöyle bi baktı şakamı yapıyorsun dedi durumu anlattım yapması 1 dakika sürmüştü.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Cenk Yılmaz

Esenyurtta bir beyinci 300 tl ye düşürdü km. Eski saati götürüp ve muayene km sorgularını gösterince. Herkese yardımları için teşekkür ederim.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cenk Yılmaz yazdı:

Esenyurtta bir beyinci 300 tl ye düşürdü km. Eski saati götürüp ve muayene km sorgularını gösterince. Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Cezadan çok korkuyorlar, eskiden yaptığını bildiğimiz bir tanesini gösterge sattığımızda aradık, telefonda yok öyle bir şey yanlış hatırlıyorsunuz dedi... 😀 hayırlı olsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...