İçeriğe Yönlendir

Motor Numarası

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu

Merhabalar, iki yıl önce aldığım Ford fusion aracımın  iki gün önce muayenesi ni yaptırdım, bendeyken ilk muayenesi , araç  motor no okunamadı yazıyor hafif kusur geçti,  benden önceki sahibinin muayenesinde öyle bir şey yazmıyor, bu normal mi, birde bizim araçlar da motor no nerede yazıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Eroglu yazdı:

Merhabalar, iki yıl önce aldığım Ford fusion aracımın  iki gün önce muayenesi ni yaptırdım, bendeyken ilk muayenesi , araç  motor no okunamadı yazıyor hafif kusur geçti,  benden önceki sahibinin muayenesinde öyle bir şey yazmıyor, bu normal mi, birde bizim araçlar da motor no nerede yazıyor acaba?

Muayene açısından Cok önemli bir detay değil.. Araç motor gövdesinde yazılıdır.. Üzeri yağ, kir vs olduğundan görünmemiş olabilir..Bazen acele işlemden görememiş olabiliyorlar.. bazen görünsede görmedik diyebiliyorlar.. Mantığını çozebilen henüz cıkmadı.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Alpay Sumer yazdı:

Muayene açısından Cok önemli bir detay değil.. Araç motor gövdesinde yazılıdır.. Üzeri yağ, kir vs olduğundan görünmemiş olabilir..Bazen acele işlemden görememiş olabiliyorlar.. bazen görünsede görmedik diyebiliyorlar.. Mantığını çozebilen henüz cıkmadı.

Evet yoğunluk vardı , aracı satarken bir sorun olurmu acaba,  kendim baktım ruhsatla karşılaştırmak için bir türlü yerini bulamadım.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

İstasyona göre farklılık gösteriyor, okuyabilen yada işine gelen karar veriyor. 1 ay önce kadar 2000 model öncesi bir BMW'de hiç kusur yoktu, etiketi öyle vermişler. Benim eski konularımda var, Skoda Superb varken Sunroof için hafif kusur yazmışlardı.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Ramazan Turan yazdı:

İstasyona göre farklılık gösteriyor, okuyabilen yada işine gelen karar veriyor. 1 ay önce kadar 2000 model öncesi bir BMW'de hiç kusur yoktu, etiketi öyle vermişler. Benim eski konularımda var, Skoda Superb varken Sunroof için hafif kusur yazmışlardı.

Sorma muayeneden iki saat önce far ayarını yaptırdım onada  far ayarı hatalı demişler , neye göre işlem yapıyorlar anlamadım , hafif kusur yazınca  bunlara ne gibi bir faydası var anlamadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Eroglu yazdı:

Sorma muayeneden iki saat önce far ayarını yaptırdım onada  far ayarı hatalı demişler , neye göre işlem yapıyorlar anlamadım , hafif kusur yazınca  bunlara ne gibi bir faydası var anlamadım.

çok faydası var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Motor no ağır kusur olsa cok sikinti cikar . Sirf hafif kusur diye kimse cikma motoru işletme ile ugrasmiyor

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

İlerde sıkıntı olursa sorumluluk kabul etmemek için hafif kusur olarak yazıyorlar  olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Korcan Güneş

ocak ayında 0 araç aldım ilk muaynesinde de yazıyor ama motor no cok net bir şekilde okunuyor. o standart galiba ben daha kusursuz geçeni görmedim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...