İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Mk3 Krank Kasnağı

Cihat Korkmaz

Recommended Posts

Cihat Korkmaz

Selamun aleyküm arkadaşlar ford mondeo mk3 2002 aracım var aracı 2 gün önce kullandım sıkıntı yoktu bugün bindim çalıştırdım değişik bir ses geldi otoparktan çıktım 50 metre gitmedim bile yanık kokusu geldi sonra duman çıkmaya başladı stop ettim biraz bekledim tekrar çalıştırdım önden baktım krank kasnağı dönmüyor araç çalışırken ve duman atıyor muhtemel arızalar nelerdir acaba

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kasnağın dönmüyor olması sıkıntılı,

Dumanın nerden çıktığı tespit edilmeli.

Sökülecek bakılacak.

Yorum bağlantısı
Cihat Korkmaz

Ankarada ford aracımı gösterebilecrğim bi usta var mı bildiğiniz

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Krank kasnağı doğrudan kranka bağlı, dönmediğinden emin misiniz ? Koku yapan V kayışıdır desem V kayışını krank kasnağı çevirir, hareketin kaynağı orası. Eğer dönmüyorsa kasnakta dönmüyordur. o zaman motor nasıl çalışıyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Cihat Korkmaz yazdı:

Ankarada ford aracımı gösterebilecrğim bi usta var mı bildiğiniz

Tuncay usta diye bir arkadaştan söz ediliyordu aklımda kalmış bilgim yok geçmiş olsun sizlere bence krank kasnağı değildir.

Yorum bağlantısı
Cihat Korkmaz

Bir iki ustaya gösterdim video vardı şarj dinamosu ya da devirdaim pompası kilitlemiş büyük ihtimal dediler

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Krank kasnağınız kauçuk dolgulu tip ise kauçuk bölüm metal kısmı bırakmıştır. Kasnak göbekten döner ama kayışı çeviremez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Nihat Palolu yazdı:

Krank kasnağınız kauçuk dolgulu tip ise kauçuk bölüm metal kısmı bırakmıştır. Kasnak göbekten döner ama kayışı çeviremez.

Aynen, krank kasnağı dönmemesi için Krank tan ayrılmış olması lazım. Koku da muhtemelen kasnaktan geliyor. Devirdaim çalışmıyordu bu şekilde kullanmayın derim aracı.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Benim bildiğim İvedik'te Üzümcüoğlu Ford var, Mustafa işinde iyidir ama emniyetin bakım ihalesi onda, ziyadesi ile yoğun olur, beklersiniz. Yine İvedik'te ds Ford var. Onlar da iyidir. Daha sakin olur dükkanları. Bu arada aracı çekici ile götürün tamirciye. 

Yorum bağlantısı
Cihat Korkmaz

Arkadaşlar devirdaim pompası kilitlemişti kayışı ve devirdaimi değiştirdiler ama motor yağına su kaçırıyor dedi usta tahmini ne olmuş olabilir ne masraf gider 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

O motor kaya gibi korkmayın ancak, marşa her basılışında masraf artacaktır. MK 3 Mondeo Tdci' dan anlayan birini bulmanız çok önemli. Ne kadar sağlam bir motor olsa da, çok parça ve usta seçer.

Benzinliymiş. Siz yine de iyi bir usta bulun.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Benzinli
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...