İçeriğe Yönlendir

2022 Noter Araç Satış Ücreti

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Zincirkıran

marka ve modele göre belirlense en düşük 500 lira belirlenip 150 200 binlik alabileceğimiz araçlara dahi 1500 2000 lira bedel çıkartılır :) 350 bin liralık eve 15 bin lira tapu harcı verince bence 400 lira araç için birşey değil. çünkü kimse çıkıp da demez sen 50 bin liralık araç aldın, senin noter ücretin 50 lira diye.

Yorum bağlantısı
Çağdaş DUMLU
Ayhan Asil yazdı:

Malesef dün araç aldım ve bu parayı bayıldım. Tansu bey, halen kendime gelemedim. Aslında bu bedel, aracın marka model ve değerine göre belirlenmeli, Yani 30 bin TL. lik araç da aynı, 3 milyonluk araç da aynı. 

457 TL  mı ödedin abi ? 

Zeki Yelboğa yazdı:

İlden ile değişiyor mu bu ücret?  

Ücretler Kat'i dir. İlden ile kesinlikle farklılık göstermez. Kimi noterlikler duyguduğum kadarınca tamamlama yapıyor. Örneğin 249 TL yi 250 düz olarak söylüyorlarmış ama satış sözleşmelerinde fiyat sabittir. Kesinlikle farketmez ile göre. Şu anda 391,15 TL net. 

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Çağdaş DUMLU yazdı:

457 TL  mı ödedin abi ? 

Ücretler Kat'i dir. İlden ile kesinlikle farklılık göstermez. Kimi noterlikler duyguduğum kadarınca tamamlama yapıyor. Örneğin 249 TL yi 250 düz olarak söylüyorlarmış ama satış sözleşmelerinde fiyat sabittir. Kesinlikle farketmez ile göre. Şu anda 391,15 TL net. 

Bende sabit diye biliyorum ama, siz farklı, Ayhan bey farklı beyanda bulununca sordum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...