İçeriğe Yönlendir

Connect Ön Disk Ayna 2008

Selamı Yıldırım

Recommended Posts

Selamı Yıldırım

Arkadaşlar on disk aynası olarak Trw markamı yoksa orijinal Ford motorcraft mı önerirsiniz.otosan almak istemiyorum erken yamuluyor kaliteli değil bence..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Diski yamultan genelde sert ve kalitesiz fren balatası. Motocraft diske garanti vermiyorlardı parçacılar ama diğerlerine garanti verirler.. Şimdi durum nasıl bilmiyorum..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Balatalar otosan, başka marka kullanmadım hiç.. şuan poryayida değişicem.. diskte kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Diski yamultan genelde sert ve kalitesiz fren balatası. Motocraft diske garanti vermiyorlardı parçacılar ama diğerlerine garanti verirler.. Şimdi durum nasıl bilmiyorum..

connect te motorcraft parça var mı

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Sen sorana kadar connect olduğu dikkatimi çekmemişti. Focus diski ile aynı olabilir.. Otosan ibareli parçaları motorcraft diye satabilirler hatta Volvoyu Koç grubu üretiyor diyen parçacı - servis teknisyeni gördü duydu bu fakir..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Serkan Toker yazdı:

Sen sorana kadar connect olduğu dikkatimi çekmemişti. Focus diski ile aynı olabilir.. Otosan ibareli parçaları motorcraft diye satabilirler hatta Volvoyu Koç grubu üretiyor diyen parçacı - servis teknisyeni gördü duydu bu fakir..

Otosan disklerde mesala hiç bir ibare olmuyor abi, Ford yazmıyor numarada yazmıyor. Otosan yerli olarak bir yerde üretiyor ama nerede kime bilmiyorum ve disk aynaları son derece kalitesiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar abi ne diyorsun, trw 850 civarı bu motorcraft 1000 tl, hangisini alalım..?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

Çağlar abi ne diyorsun, trw 850 civarı bu motorcraft 1000 tl, hangisini alalım..?

garanti vermişse motorcraft

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Garantisi yok abi tek ürün var elinde, otosan ithal etmemiş,kendisi özel sipariş getirmiş.. vallahi Çağlar abi 2 senede 2 takim otosan yamuldu,bir tane bendix ki bendix 2 ayda yamuldu.. ya trw ya bunu alicam.. orjinal ürüne benziyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

diskin kısa sürede yamulma sebebleri ayrı parçadan da olabilir, sanayilerde fren testçiler var, ön düzen salıncak porya ile birlikte bir baktırmalı , boşta iken salgısını kontrol ediyorlar

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Poryada aldım abi, salıncak daha önce değişmişti.. ön takim yeni porya hariç..

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

garanti vermişse motorcraft

Çağlar abi,motorcrafta trw üretiyor olabilir mi diskleri

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

Çağlar abi,motorcrafta trw üretiyor olabilir mi diskleri

hiç bilmem, parçalarda satın aldığım yere sorar garanti verdiğini alırım. o düşünsün

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Kaplan20
(düzenlendi)

Herkese selamlar, yıllar sonra konuyu hortlatmış gibi olacak ama galiba Connect'in artık orjinal ön disklerini Bosch üretiyormuş. Piyasadaki ürünlere güvenemediğim için orjinal ford disk takımını 2500₺ ye bir otokoç bayisi bir yerden aldım. Paketin ambalajını açtığımda içerisindeki disklerin Bosch olduğunu gördüm. Acaba sahte mi diye şüpheye düştüm ama 1-2 yere daha sorduğumda Connect'lerde disklerin eskisi gibi Fomoco olmadığını Bosch'un ürettiğini söylediler. Etiketin arkasında bir şey var mı diye ben sökmeye çalıştım, hologram benzeri "www.ford.com" yazısı var mavi ışık olmadığı için kontrol edemedim. İnşallah gol yememişizdir 🙃

20231029_225659.jpg

20231029_225725.jpg

tarihinde Mustafa Kaplan20 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

connect için zaten fomoco parça olmaz sanırım, yerli üretim , fomoco yazsa da üreteni farklı firmadır zaten fomoco disk fabrikası diye bir yer olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

FoMoCo yazanı da başkası üretiyor. Ford bu orjinal parça işini beceremedi. FoMoCo ayrı telden, Motorcraft ayrı telden, he bi de yeni çıkmış orjinal Otosan diye. Ben o yüzden genelde orjinal parça yerine bilindik markaları alıyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kaplan20
Harun Kocaçalışkan yazdı:

FoMoCo yazanı da başkası üretiyor. Ford bu orjinal parça işini beceremedi. FoMoCo ayrı telden, Motorcraft ayrı telden, he bi de yeni çıkmış orjinal Otosan diye. Ben o yüzden genelde orjinal parça yerine bilindik markaları alıyorum :D 

Valla hocam dediğiniz doğru bir zaman X firmasına bir zaman Y firmasına yaptırıp logoyu vurup satıyor. Maalesef piyasada çakma yabancı marka çok diye orjinal aldım içinden Bosch çıktı😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...