İçeriğe Yönlendir

Kolon Teyp Bağlantısı

Abdulsamet Mutlu
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Abdulsamet Mutlu

Arkadaşlar herkese selam olsun öncelikle basit bir soru soracagım,

4x50w piyasa malı bitane teybim var arka pandizotta 2 adet yine piyasa malı 16cm 2 adette saçma sapan minik bi kolon var bunları bu teybden besliyecegim amacım tıngırdasın yeter.

sorum şu şekilde  elimde 4 kolon var  her kolona bu 4x5o çıkılı olan teybden hat mı çekmem gerekiyor yoksa 4 çıkışın herhangi birinden bunları besleyebilir miyim ?

cevaplar için tşk..

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)

2 ayrı hat tavsiyedir. Tek çıkıştan stereo olmaz.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Ozyurek

Dört çıkış. 
Ön 

Sağ Sol

Arka 

Sağ Sol 

şeklindedir 

Teknik olarak En az arka sağ sol çıkışlarından iki hat çekmelisin. 

Ha tek hattan da tıngırdar ama kaliteli müziklerde orkestranın yarısını duymazsın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Teyp üstünde rear left ve rear right uçlarına bağlayın. Hoparlörlerden birini ters bağlarsan ses kötüleşir.. Önce birini bağlayıp müzik açın. Ses çıktığı halde iken diğer hoparlör ucunu bağlayın. Baslar artar ise bağlantı doğru. Şayet bağlantı yapınca baslar azalırsa uçları yer değiştirin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdulsamet Mutlu

Cevapalar için teşekkürler. 2 hat çekmeye karar verdim birini ön hattan birini arka hattan olacak şekilde.

Yorum bağlantısı
Abdulsamet Mutlu
(düzenlendi)

ustalar birşey daha sormak istiyorum araca daha sonradan 2 takım 90rms 16 cm midrance takacagım bunlar için 4x100rms amfi düşünüyorum fakat bütcede problem yaşarsam biraz daha uygun olarak 4x70--80 rms degerlerinde bi amfi de kaldırır mı  ne dersiniz ?

tarihinde Abdulsamet Mutlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abdulsamet Mutlu yazdı:

Cevapalar için teşekkürler. 2 hat çekmeye karar verdim birini ön hattan birini arka hattan olacak şekilde.

Yanlış.  
Hoparlörler arkadaysa 

Arkanın sağ ve solunu kullanmalısın. 

Yorum bağlantısı
Abdulsamet Mutlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlış.  
Hoparlörler arkadaysa 

Arkanın sağ ve solunu kullanmalısın. 

diger soruma bir yorumunuz var mı acaba

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
ustalar birşey daha sormak istiyorum araca daha sonradan 2 takım 90rms 16 cm midrance takacagım bunlar için 4x100rms amfi düşünüyorum fakat bütcede problem yaşarsam biraz daha uygun olarak 4x70--80 rms degerlerinde bi amfi de kaldırır mı  ne dersiniz ?
Yeter piyasa malı cihazların güç değerleri üfleme zaten
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...