İçeriğe Yönlendir

Ford Tourneo Connect - Yağ Soğutucu

Türker Üner

Recommended Posts

Türker Üner

Herkese merhabalar 

sormak istediğim bir kaç soru var konu işe ilgili bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var 

8 ay önce 2006 model tourneo connect aldım ve neredeyse yürüyen aksamın tamamını değiştirdim 

aldıktan sonra 4 ay sonra yağ soğutucu patladı bende kale marka yağ soğutucu aldım ( 9. Ayda ) radyatör , devir daim, termostat her şey değiştirdim ama 3 ay sonra yağ soğutucu yine patladı ve sistemde yine yağ dolu 

sormak istediğim 3 ayda yağ soğutucu patlar mı yada neden patlar ? Yağ soğutucu üzerine giren su borularını bağlamayıp körlersek ne olur yararı veya zararı olurmu ? Şimdiden herkese teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kullanılan malzemede problem olabilir. Orjinal ve kütüklü olarak almanızı öneririm. 

Yapılan işçilikte sorun olabilir takarken fazla sıkma, darbe alması gibi. Ya da kullanılan soğutma suyu doğru değildir deliyordur. 

Yağ soğutucu yağın soğumasını sağlar, siz su girişini körlerseniz motor zarar görebilir. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Soğutma sisteminde pas oluşur, yağ gec değişir pislikler tıkar patlatır. Sistem iyi temizlenmedi ise suya karışan yağ tıkar yine patlatır. Sistemi çok çok iyi temizletin yağ pisliği kesinlikle kalmasın.sonra orjinal parça ile değişim yapın.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...