İçeriğe Yönlendir

2015 Ford Courier 1.6 TDCI Soğuk Motor 2 Bin Devir Gaz Kesme

Ali Osman Kırkan

Recommended Posts

Ali Osman Kırkan

Arkadaşlar öncelikle merhaba 2015 ford courier 1.6 tdci aracımda motor soğukken ilerlerken 1800-2000devirlerde kesme bırakma oluyor ama bu 15 saniye sürüyor ve son zamanlardada araç uzun yoldan geldiğinde rolantide çalışırken stop edecekmişmiş gibi olup tekrar eski yerine geliyor bu olay 2-3 dk sürüyor o sırada yakıt tüketimi 0.4 den 0.3 arası oynuyo yani bu arızalarla bağlantılımı bilmiyorum ama birde boşta rolantide çalışırken 2500 devir gaz verdiğimde motor titriyor arkadan 15 saniye beyaz duman oluyor kurum yakma dumanı gibi daha sonra 15 saniye sonra bitiyo duman yapılm işlemler ( egr temizlendi denendi daha sonra iptal edildi gene aynı turbo selenoid valf değişti gene aynı hava akışmetre değişti gene aynı map sensörü değişti gene aynı debriyaj kavrama sensörü değişti gene aynı zaten genel bakımları devamlı yapılıyo gene aynı basına gelen oldumu yada yardımcı olabilecek biri

Yorum bağlantısı
Ali Osman Kırkan

Abi araba 58 binde daha shel harici mazot görmedi ful servis bakımlı boşu boşuna enjektörleri söktürmek istemiyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Kurhan

Sanki ecu bi şekilde elektronik verilerle çatışma içinde gibi 

Yorum bağlantısı
Ali Osman Kırkan

Valla anlamadım abi ya dpf tıkalı desem ford cihazı var her ay düzenli 2 sefer rejenerasyon yaptırıyom zaten fan bile açmıyo tıkalı uyarısıda vermiyo hata koduda yok 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

euro5 enjektör diye gagılda aratın, tek o yüzden yeni model arabalardan soğudum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Osman Kırkan yazdı:

Abi araba 58 binde daha shel harici mazot görmedi ful servis bakımlı boşu boşuna enjektörleri söktürmek istemiyorum

40bin km'deki Duster'ımda sürekli Opet'ten yakıt alıyordum. 4 enjektör 1'i tamamen tıkalı, 1'i tıkalı olması ile 4'ü de temizlik istiyordu. Zamanına göre iyi para harcamıştım.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Sani Gerşon yazdı:

40bin km'deki Duster'ımda sürekli Opet'ten yakıt alıyordum. 4 enjektör 1'i tamamen tıkalı, 1'i tıkalı olması ile 4'ü de temizlik istiyordu. Zamanına göre iyi para harcamıştım.

sani bey ford a opetden mazot alındımı anında sesi degişiyor gürültülü çalısıyor en son dedim kızıma shell harici mazot almıyorsun , basdan beri sehl kulanılmıs arada kızım shel harici nerden koyduysa şimdi yine shel 161 bine geldi araç masallahı var, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Osman Kırkan yazdı:

Arkadaşlar öncelikle merhaba 2015 ford courier 1.6 tdci aracımda motor soğukken ilerlerken 1800-2000devirlerde kesme bırakma oluyor ama bu 15 saniye sürüyor ve son zamanlardada araç uzun yoldan geldiğinde rolantide çalışırken stop edecekmişmiş gibi olup tekrar eski yerine geliyor bu olay 2-3 dk sürüyor o sırada yakıt tüketimi 0.4 den 0.3 arası oynuyo yani bu arızalarla bağlantılımı bilmiyorum ama birde boşta rolantide çalışırken 2500 devir gaz verdiğimde motor titriyor arkadan 15 saniye beyaz duman oluyor kurum yakma dumanı gibi daha sonra 15 saniye sonra bitiyo duman yapılm işlemler ( egr temizlendi denendi daha sonra iptal edildi gene aynı turbo selenoid valf değişti gene aynı hava akışmetre değişti gene aynı map sensörü değişti gene aynı debriyaj kavrama sensörü değişti gene aynı zaten genel bakımları devamlı yapılıyo gene aynı basına gelen oldumu yada yardımcı olabilecek biri

Gecen bir yerde görmüşdüm araç kendi kendine rejenerasyon yapmaya çalısıyor du rolantide ara ara devreye giriyordu sorun renault 1,5 dci de egt sensör arızası çıkmısdı sensör arızalı oldugu için ara ara jenarsyona geçiyormusdu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...