İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.4 TDCI Cold Start ( Çok da Cold Sayılmaz :) )

Süleyman Can

Recommended Posts

Süleyman Can

Uğultu sesleri telefonun mikrofonunun kalitesini açık ediyor. Meraklısına hafif cold start.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Hocam keşke egzoz kısmında bir cihaz olsaydı çok daha net duyardık sesi + beni fazlasıyla duygulandıran bir araç..

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Tam çalıştıktan sonra bi gaz veriyorsunuz neden?

Alışkanlık mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Tam çalıştıktan sonra bi gaz veriyorsunuz neden?

Alışkanlık mı?

Kendisi yapıyor, vites düşünce de yapıyor. Bu kez ben de desteklemisim alışkanlık :)

tarihinde Süleyman Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Süleyman Can yazdı:

Kendisi yapıyor onu , vites düşünce de yapıyor.

Ben bir an siz basıyorsunuz gibi algıladım nedense

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Alptuğ Özcan yazdı:

Ben bir an siz basıyorsunuz gibi algıladım nedense

Kendi hafif gaz veriyor yazılım ile alakalı sanırım. Ben de desteklemisim izleyince fark ettim.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Ankara'da Kızdırma buji işareti her marşta çıkıyordu. İzmir'e geldim çıkmıyor. Belli bir derecesi mi var devreye girmesi için var mı bilen ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Onur Bulut yazdı:

Ankara'da Kızdırma buji işareti her marşta çıkıyordu. İzmir'e geldim çıkmıyor. Belli bir derecesi mi var devreye girmesi için var mı bilen ?

Tabii ki. Belli bir derecenin altında görüyorsunuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Onur Bulut yazdı:

Araba 12 yıldır anamurdaydı bir kere yandığını görmedim, Ankaraya geldiğim ilk gün yandı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Normalde her zaman ilk anda ışığı yanar fakat 4 derece ve altında değilse hemen söner. Bu sıcaklıklarda duruma bağlı olarak süre artar. Hatta bazen birkaç defa aç kapa yapmak lazım

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Sabah aracın göstergesinde -9 gösteriyordu.

Kontağı 2 kere kapatıp açtım yine de yandı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim cold startlar kapıyı açmaya çalışmakla başlıyor. Fitiller yapışmış, sabah hava -10 civarı oluyor.. Camlar donmuş açılmıyor açılan geri kapanmıyor vs.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Serkan Toker yazdı:

Fitiller yapışmış

Ben havalar soğumaya başlamadan önce kapı fitillerinin önce tozunu pisliğini alırım. Sonra Würth Silikon sprey sıkıyorum bir güzel, hiç sıkıntı yaşamıyorum.

Tavsiye ederim

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

Benim cold startlar kapıyı açmaya çalışmakla başlıyor. Fitiller yapışmış, sabah hava -10 civarı oluyor.. Camlar donmuş açılmıyor açılan geri kapanmıyor vs.. 

Bu sabah -12 idi kapı değilde kapı kolu hemen donuyor. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Sabah aracın göstergesinde -9 gösteriyordu.

Kontağı 2 kere kapatıp açtım yine de yandı

Dizel iyi hoş az yakıyor çok kaçıyor ama kışı harbiden zor. Soğuk havaya hiç gelemiyor. Benzinlilere özeniyorum, yaz gelince de benim ki kıymetli oluyor. 

tarihinde Süleyman Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Alptuğ Özcan yazdı:

Ben havalar soğumaya başlamadan önce kapı fitillerinin önce tozunu pisliğini alırım. Sonra Würth Silikon sprey sıkıyorum bir güzel, hiç sıkıntı yaşamıyorum.

Tavsiye ederim

Bende bu soğuk havalarda arabayı yıkatmamayı tavsiye ederim.. :D Ne kadar kurularsan kurula ertesi gün donuyor.. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Serkan Toker yazdı:

Camlar donmuş açılmıyor açılan geri kapanmıyor vs..

Hiç huyum değildir ama dün gece el frenini çekmişim. Sabah baktım sağ arka taraf yere yaklaşıyor gaza basınca. Bıraktım öylece. Teli donmuş.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Serkan Toker yazdı:

Bende bu soğuk havalarda arabayı yıkatmamayı tavsiye ederim.. :D Ne kadar kurularsan kurula ertesi gün donuyor.. 

Normalde ben de yikatmam kışları ama yolları tuzluyorlar karlar eriyince lastikten camurluga yapışıyor. Bir rivayete göre çürüme yapıyor dediler iki haftada bir su tutuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Süleyman Can yazdı:

Bu sabah -12 idi kapı değilde kapı kolu hemen donuyor. 

Dizel iyi hoş az yakıyor çok kaçıyor ama kışı harbiden zor. Soğuk havaya hiç gelemiyor. Benzinlilere özeniyorum, yaz gelince de benim ki kıymetli oluyor. 

Evet benzinli arabanın rolantide bile motoru ısınıyor, hadi durduğu yerde ısınmadı diyelim en fazla 1km de ısınıyor. Dizel de tam tersi 5 km de ısınmak bilmiyor.

Kışın eziyet dizel

Serkan Toker yazdı:

Yok abi yıkatmıyorum zaten, benim yaptığım işlem havalar - derecelere düşmeden önce yaptığım bişey.

Eni konu arabayı yıkamasak da olur. Fitilleri ıslak bezle silip kuruladıktan sonra silikon spreyi bir sıkıyorum öylece bırakıyorum üstünden bezle de geçmiyorum.

Kapı kollarına bişey yapamıyorum ama :D Oraya da sprey sıksam belki olur denemek lazım

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Alptuğ Özcan yazdı:

Yok abi yıkatmıyorum zaten

İşte olay burada başlıyor, ben pazartesi günü yıkattım.. :D

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hiç huyum değildir ama dün gece el frenini çekmişim. Sabah baktım sağ arka taraf yere yaklaşıyor gaza basınca. Bıraktım öylece. Teli donmuş.

Evet, beyaz iğrenç bir izi oluyor her yerde. Tuz değil de solüsyon döküyorlar/sıkıyorlar o bile iz yapıyor. 

Süleyman Can yazdı:

Normalde ben de yikatmam kışları ama yolları tuzluyorlar karlar eriyince lastikten camurluga yapışıyor. Bir rivayete göre çürüme yapıyor dediler iki haftada bir su tutuyorum.

Bende hiç olmuyor desem yalan olmaz, sulu kar sonrası donar aslında. Şu an yerler dahil her yer donmuş vaziyette oralara kadar ıslatacak suyu nerden buldun ?

Alptuğ Özcan yazdı:

Evet benzinli arabanın rolantide bile motoru ısınıyor, hadi durduğu yerde ısınmadı diyelim en fazla 1km de ısınıyor. Dizel de tam tersi 5 km de ısınmak bilmiyor.

Dizel kışın durduğu yerde ısınmayı bırak üstüne birde sıcak motor soğur çalışırken..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Serkan Toker yazdı:

İşte olay burada başlıyor, ben pazartesi günü yıkattım.. :D

Sabahları Allah yardımcın olsun o zaman abi :) 

Serkan Toker yazdı:

Dizel kışın durduğu yerde ısınmayı bırak üstüne birde sıcak motor soğur çalışırken..

Aynen öyle hararet ibresi 1-2dk da iniyor dibe kadar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Tuz değil de solüsyon döküyorlar

çok kibarsın... manda çişi desene şuna

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Serkan Toker yazdı:

Bende hiç olmuyor desem yalan olmaz, sulu kar sonrası donar aslında. Şu an yerler dahil her yer donmuş vaziyette oralara kadar ıslatacak suyu nerden buldun ?

Abi arkalar disk, balata değil de tel donuyor benin tahminim. Geçenlerde iş çıkışı da donmuştu. 4 km yol yaptım inanılmaz balata koktu tabi jantta alev gibi olmuştu. Balata yapışsa o kadar ısıda bırakır. Suya hiç girmedim ikisinde de. Sanırım tel ömrünü tamamladı. Sadece sağ taraf donuyor. Sağ ayna da donmuştu ilk telin donduğunda. Ayna kapatmayı pasifleştirdim artık havalar ısınana kadar böyle dursun. 

Serkan Toker yazdı:

Hava eksi 2 3 iken 5 6 dk çalıştırdığımda benim dizel araba ilk çizgiye geliyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Hocam,
13 yıldır Eskişehir de dizel kullanoyorum hiç bir zaman çift marş yapmadım çok şükür [emoji3478][emoji3478]
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Serdal Soysal yazdı:

Hocam,
13 yıldır Eskişehir de dizel kullanoyorum hiç bir zaman çift marş yapmadım çok şükür emoji3478.pngemoji3478.png

-15 derecenin altındaki her sıcaklıkta iki marşım var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...